Ilk geleneksel trasta köpük sorunu
(03/03/2020, Saat: 17:42)oguzkagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önemli olan doğal kıl fırçaları suda uzunca bekletmek ve sonrasında sabunu/kremi yedire yedire iyi yüklemek ve su ayarını dengelemek, bunlar yapıldıktan sonra her iki şekilde de yeterli iyi olmuş köpük yapmak çok kolay

komşum önemli olan kısmı bulmak zaten sıkıntı Big Grin kimseninki birbirine uymuyor. her sabunda fırçada olayın rengi kıvamı değişiyor.

Geleneksel Islak Tıraş'ta öznellik tam manasıyla derya deniz
(03/03/2020, Saat: 17:54)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum önemli olan kısmı bulmak zaten sıkıntı Big Grin kimseninki birbirine uymuyor. her sabunda fırçada olayın rengi kıvamı değişiyor.

Geleneksel Islak Tıraş'ta öznellik tam manasıyla derya deniz
Aynen komşum, değişiyor. Ama ben yıllarca doğru köpük yapıtorum sanarken, çok daha bir köpük olduğunu fark ettim bi sefer. Ve o zamandan beri tıraşlarım daha keyifli... Ben tamamım demekten kaçmak lazım

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Porsuk fırçam yok, Yaqi Sentetik ve Semouge domuz fırçam var. Domuz fırçayla tasta köpük yapmayı bir türlü beceremedim. Bu köpük yutma dedikleri bu olsa gerek. Ama sentetikle hem tasta hem yüzde çok kıvamlı ve bol köpük elde ediyorum. Sentetikte suyu biraz fazla kullanmak gerekiyor. Kremlerin sabunlara göre daha iyi köpük yaptığı kanaatindeyim ama bu herkese göre değişebilir tabii ki.
(03/03/2020, Saat: 18:12)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsuk fırçam yok, Yaqi Sentetik ve Semouge domuz fırçam var. Domuz fırçayla tasta köpük yapmayı bir türlü beceremedim. Bu köpük yutma dedikleri bu olsa gerek. Ama sentetikle hem tasta hem yüzde çok kıvamlı ve bol köpük elde ediyorum. Sentetikte suyu biraz fazla kullanmak gerekiyor. Kremlerin sabunlara göre daha iyi köpük yaptığı kanaatindeyim ama bu herkese göre değişebilir tabii ki.
Domuz kılı fırçanızın break in olmaması dolayısıyla köpük yapamıyor olabilirsiniz. Semogue fırçalarda break in süreci diğerlerine göre daha uzun. Birkaç kez sabunu bol yükleyerek köpük yapıp fırçanızın 1 gün köpükle kalmasını bekleyin. Sonrasında yine 1 gün kuruttun. 2 3 kez yaptıktan sonra fırçayı kullanmasanız bile gün aşırı köpük yapıp köpüğü suda temizleyip tam kurumasını bekleyin. İlerleyen zamanlarda köpük yutma olayı geçecektir.

"Burası vatan toprağıdır, kaderine terk edemeyiz." Mustafa Kemal ATATÜRK
(03/03/2020, Saat: 18:24)muntazaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domuz kılı fırçanızın break in olmaması dolayısıyla köpük yapamıyor olabilirsiniz. Semogue fırçalarda break in süreci diğerlerine göre daha uzun. Birkaç kez sabunu bol yükleyerek köpük yapıp fırçanızın 1 gün köpükle kalmasını bekleyin. Sonrasında yine 1 gün kuruttun. 2 3 kez yaptıktan sonra fırçayı kullanmasanız bile gün aşırı köpük yapıp köpüğü suda temizleyip tam kurumasını bekleyin. İlerleyen zamanlarda köpük yutma olayı geçecektir.

Komşum, seomuge fırçam zaten yeni sayılır. Dediğiniz doğrudur. En iyisi fırçayı size göndereyim ne yapacaksanız yapın sonra bana geri gönderin bitsin bu çileSmile
(03/03/2020, Saat: 18:29)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, seomuge fırçam zaten yeni sayılır. Dediğiniz doğrudur. En iyisi fırçayı size göndereyim ne yapacaksanız yapın sonra bana geri gönderin bitsin bu çileSmile
Seve seve yaparım komşum. Gönderin gelsin. Bir ara sırf break in yapmak için fırça alıyordum.

O süreci yaşamak isterseniz şu konuyu inceleyebilirsiniz.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?u...source=app

(03/03/2020, Saat: 18:50)muntazaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seve seve yaparım komşum. Gönderin gelsin. Bir ara sırf break in yapmak için fırça alıyordum.

O süreci yaşamak isterseniz şu konuyu inceleyebilirsiniz.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?u...source=app

Bende bir ara sırf köpürtüp break-in yapmak için fırça alıyordum. Kıvama geldikçe yeni fırça alıyordum. Sabun stoğu azalınca ben de fırçaları dağıtmaya başladım. 1 tane babama, 1 tane dayıma, 1 tane dedeme, 2 tane de bana kaldı. Big Grin
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Yorumlarınız bilgilendirici komşularım.
Tıraş kasesinde köpürtmek daha çok hoşuma gidiyor, ki aldığımız kaseler bir işe yarasın Big Grin
Herkesin zevki ayrı tabii ki.

Fırçadaki kılın cinsi önemli olmakla birlikte her tıraş sabunu markası için doğru bir köpük kıvamlılığını oluşturmak üzere mutlaka belirli bir su miktarı vardır.

Mesela hepimiz aynı tıraş fırçasını kullanmak koşulu ile 10 veya 25 ml'lik cam mezürlere (piyasada satılıyor, ucuz) musluktan su koyup, kıvamlılık için kaç mL su harcamışız belirlenebilir.
Tam bir araştırma konusu Big Grin
Aman komşum mezürü falan karıştırma, bu işin sonu evde laboratuvar kurmaya kadar gider mazallahSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,447 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,613 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Köpük Fotoğrafları theunnamed 405 180,997 17/03/2022, Saat: 00:00
Son Yorum: exselans
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 29 11,785 03/01/2022, Saat: 23:37
Son Yorum: Oldstyle
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,974 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Islak Traşta Başınıza Gelen Komik Olaylar... Aedan 84 55,449 01/01/2022, Saat: 14:36
Son Yorum: Kanadıkırık
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 6,987 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,769 01/05/2021, Saat: 19:25

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: