Glocalzone.com
Merhabalar, konudan tamamen habersiz olarak siteyi, Glocalzone hakkında son yazılanları ararken buldum ve bu postu gördüm. Ben Glocalzone'un kurucularındanım ve üstteki postlar bana ve ekibime ait değil ( reklam yok Smile )

Soner Bey, bizi bu şekilde anlatmanız gurur verici, çok teşekkür ederiz. Gerçekten ülkeden çıkıp, globale açılmaya çalışmak oldukça güç, o nedenle kendi ülkemideki kullanıcıların ya da potansiyel kullanıcıların bu denli destek vermeleri muazzam.

@ziyanınjileti, sorularınız ve endişeleriniz oldukça mantıklı. Çok teşekkür ederim. Muhaliflik yapmaya devam edin, çünkü eleştiriler de gelişmemize katkı sağlıyor. Sorularınıza sırayla cevap vermek isterim:

1) Evet şu anki sistem sizi buluşturuyor ve para kazanmıyor. Ödeme sistemi entegrasyonu ile parayı güvende tutacağımız için güvenlik problemini (dolandırıcılık kısmını) çözmüş olacağız. Evet komisyon kazanacağız, ama yurt dışından da kullanıcılarımız var, ülkeye dolar dokup dijital ihracat yapacağız. Merak etmeyin, yüksek yüzdelerle komisyon almayacağız, fiyat avantajını koruyacağız. Ayrıca tek avantaj fiyat değil, ulaşamadığınız ürünleri de size ulaşılabilir kılacağız. Hem de dünyanın her yerinden, en uygun ulaştırma fiyatlarıyla.

2) Yeni versiyonla birlikte kişiler isteyecekleri ürünleri önden kendi profillerine ekleyecekler. Böylelikle kanunlara aykırı bir ürün getirilmesine engel olabileceğiz. Sizinle biraz veri de paylaşmak isterim. Sistem üzerinden bu zamana kadar 50.000 dolar civarında alışveriş yapıldı, hiçbiri kaçak ürünler değildi. Kanuna uygunsuz iş/işlem yapılmadı. Bu rakama da henüz hiç pazarlama yapmadan ulaştık, tamamen organik oldu.

3) Bu sorunuza 1. cevapta yanıt verdiğimi düşünüyorum.

4) Bu sorunuza da ilk cevapta yanıt vermeye çalıştım. Gezgin ürünü kendi cebinden alacak, ürün talep eden online ödeme yapacak ve gezgin seyahat halindeyken ödeme yapıldığını görecek. Yani gezgin, ülkeye döndüğünde paranın hesabına aktarılacağını bilip, güvenle alışveriş yapabilecek.

5) Bu sorunuza da diğer cevaplarımda değindim.

6) Bu sorunuza da üstte cevap verdiğimi düşünüyorum.

Umarım aklınızda sorulara cevap verebilmişimdir. Eğer içinize sinmeyen bir nokta varsa, bize öneride bulunmak isterseniz lütfen dogan@glocalzone.com'a mail atın. Gelişme aşamasında , özellikle ülkemizden alacağımız geri bildirimler bizim için oldukça önemli. Saygılarımla.

Bu Konudaki Yorumlar
Glocalzone.com - Yazar: Soner - 27/08/2018, Saat: 13:09
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: ziyanınjileti - 27/08/2018, Saat: 13:48
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 27/08/2018, Saat: 14:16
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: doganturan - 27/08/2018, Saat: 22:22
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 27/08/2018, Saat: 23:18
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: ziyanınjileti - 28/08/2018, Saat: 00:51
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: pundoe - 28/08/2018, Saat: 02:04
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 21/02/2019, Saat: 14:12
Cvp: Glocalzone.com - Yazar: Soner - 17/05/2019, Saat: 23:11

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: