Timor 1353 - Gentle Shaver
(11/05/2020, Saat: 01:54)Tsunkai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kargo ne kadar sürede elinize ulasti, sorunsuz bir teslimat oldu mu

Kargo 10-12 gune gelmisti Amerikadan. Amazon global shipping olan ürünlerin kargosunda sorun yasamazsiniz. Gumruk vergisi dahil kargo ucretini siparis sirasinda alip urunu sorunsuz teslim ederler.
Forum gerçekten tam bir bilgi madeni, okudukça öğreniyor insan. Okuduğum bir iki konuda sap ağırlığı ve ağırlık dengesi gibi konulardan bahsediliyor. Timor 1353 sap uzunluğu kıyas alındığında bir çok DE aletten den ağır bir yapıda, üstelik bu ağırlık çelik olması nedeni ile saptan kaynaklanıyor. Bunun nasıl bir etkisi oluyor tıraşa?
Imagine all the people Livin' for today. Cool
(11/05/2020, Saat: 02:13)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kargo 10-12 gune gelmisti Amerikadan. Amazon global shipping olan ürünlerin kargosunda sorun yasamazsiniz. Gumruk vergisi dahil kargo ucretini siparis sirasinda alip urunu sorunsuz teslim ederler.

Razorus'ta stoklar bitince amazon'dan bedava kargo gumruk olan bir satisa denk geldim, Turkiye'deki fiyatla ayniya denk geliyordu, direkt siparisi gectim. Agirlik, denge, tasarim ve gunluk tirasta cok guzel bir makina. Heyecanla bekliyorum Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Merhaba komşularım forumda timor 1353 ü denemek isteyenler impada restorasyon kısmında sadece kafa kısmı satılmakta tam emin değilim ama 1353 ile aynı kafa sanırım denemek isteyenler uygun sap varsa ellerinde sadece kafa alıp deneyebilir.

https://www.extrashaving.com/timor-gf-so...aslik-seti
@DelikanliTiras Selman Bey'in videolarından merak edip denediğim ve sonrasında yukarıdaki mesajdaki gibi siparişini verdiğim bir makina. Kullanım şansı verdiği için tekrardan Selman Bey'e teşekkür ederim.

Selman Bey'in belirttiği gibi üründen her yerde Made In Germany yazıyor, bence güzel, Alman üretiyorsa sıkıntı çıkmaz diye düşünenlerdenim Smile Kozmetik olarak pürüzsüz değil, kusurları var ama çok da büyük değil.

Elde tutuş, ağırlık, sap uzunluğu gerçekten iyi. Bunun bir uzun saplısı 1354, yurtdışı alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz.
Günlük tıraşta kullanılabilecek bir makina, güvenli, kolay, pratik. Keskin jiletleri seviyor, orta ve altı keskinlikte (Derby Premium, Rapira pembe) akış azalıyor. 2 perde tıraş olayım, mermer gibi çıkayım diyenler için uygun değil, çok perdeli sevenler için ideal ki günlük tıraş için de bu güzel bir şey. Terten - boyun bölges - ters yanak vb hiç sorun çıkartmıyor, hiç tahriş yaşamadım makina yüzünden. Kafa yapısı sapa göre büyük gözüküyor ama ek tutuşunda iyice kavramanıza neden oluyor ki bu iyi bir durum. Saptaki tırtıklı hapı sayesinden kayma vb derdiniz olmuyor. Jilet tıutuşu sıkıntısız, yanlardan taşma yok, tam oturuyor jilet.

Gelelim eksi tarafına. Razorus.com'un yaratıcısı Noyan Bey'den aldığım bilgilere istinaden sap-kafa kısmında belirli bir süre tutmama sorunu görülebiliyormuş, her üründe olmamakla birlikte bazı ürünlerde bu sorunla karşılaşılmış ve tamamen üretimden kaynaklı bir sorun. Kısacası köküne sıkmamanız gerekiyor kafa birleşim noktasını.

Tavsiye eder misiniz? Kesinlikle evet, bu fiyata ömürlük ürün. DE89, Merkur günlük serileri (30-42 vb) bir tık daha üst agresif ki tıraş olduğunuzu tahrişsiz ve sıkıntısız hissediyorsunuz. Ben günlük tıraş olan birisi olara 42C ve DE89'dan hiç keyif alamamıştım. Hawardlarda ise tahriş yaşanabiliyordu bpyun altında. Ama bu makina olmuş.

Almanlar yine yapmış komşularım Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Arkadaşlar selam,

Timor 1353 ve 1352 nin sadece sapının farklı olduğu, kafa yapısının tamamen aynı olduğu söylendi. Bu doğru mudur?

Çok teşekkürler,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 933c izlenimlerim Timor 1322 ile mukayesesi Timor1322 9 4,245 04/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: Timor1322
  Mühle R89 ve Timor 1322 ilk izlenimler Timor1322 26 9,493 31/05/2020, Saat: 14:53
Son Yorum: GecayS
  Timor Stainless Steel Closed Comb Safety Razor 100 mm MerkurFutur 11 5,619 01/03/2020, Saat: 01:28
Son Yorum: MerkurFutur
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 180,920 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: