Selamlar, Hayırlı Tıraşlar
Merhaba. Yaklaşık iki seneden beri geleneksel tıraş oluyorum. Kamu görevlisi olduğum için her gün tıraş olmak zorundayım. Bundan dolayı tıraşı keyifli bir hale getirmek zorundayım. Geleneksel tıraşla tanışınca köpüklerle, jellerle, kullan-atlarla yıllardan beri kendime ikinci sınıf bir insan muamelesi yapmışım haberim yokmuş dedim. Bana mahalle berberimi hatırlatan arko sabun, cellanın tıraş için insanı kışkırtıcı formu, derby limon kremin limon bahçesinde hissettiren kokusu bu hobiyi edinmemi ve farklı şeyleri denememi sağladı. İsterseniz fazla uzatmadan tıraş ekipmanlarımdan bahsedeyim;

1-Tıraş Aletleri
-Merkur 34-c, Orak, Wilkinson, Ming Shi S2000

Saydıklarım arasında yer alan Wilkinson artık benim için mazide kalmış gibi çünkü fazlasıyla mild olduğundan istediğim verimi alamıyorum kendisinden. Sinek kaydı hissini veren Orak ve ayarlı olması nedeniyle aleti istediğim gibi kullanabildiğim için Ming Shi S2000 favorilerim arasındadır.

2-Tıraş Fırçalarım
Wilkinson, Rossmann

Fırça konusunda çok amatör olduğumu kabul ediyorum. Domuz kılı fırçaları denedim ama kokusunu bir türlü gideremediğim için artık domuz kılı fırçalarla arama mesafe koydum. Belki bu eksiğim konusunda tecrübeli arkadaşlarımız bana yardımcı olabilir.

3-Jiletler
Derby Premium, PermaSharp, Mavi Astra, Gillette 7 O'Clock, PolSilver tercih ettiklerim.

4-Balsamlar ve Kremler
Floid, Red One İnvisible(Siyah), Rossmann, 444

Siyah Red One Balsam tahrişi önleyici ve yaşlanma karşıtı formu ile hoş kokusuyla tercihimdir.

5- Kremler ve Sabunlar
Arko Çubuk, Derby(Limon-Normal-Lavanta-Mentol), Cella, Omega-Via Barberia Fructi, Old Spice(Limon), Wilkinson Stick, Dalan, Williams, Proraso Sandal Tıraş Kremi
Cella ve Derby Limon en sevdiklerim. Krem ve sabun koleksiyonum biraz dar gelebilir ama şu anda elimde kalanlar bunlar.

6-Losyonlar ve Kolonyalar
Derby(Boss-Sport), Cella, Willams Aqua Velva, Proraso Sandallı Losyon, Wilkinson(Classic-Sport), Tariş İncirli Tıraş Kolonyası, Skin Bracer By Mennen, Proraso Mentollü

Skin Bracer ve Proraso yeşil mentollü olduğu için onlara meftunum.

Başınızı ağrıttıysam affola. Eksik olduğum birçok şey var ama tavsiyelere hiçbir zaman kapalı olmadım. Domuz kılı tıraş fırçalarının kokusunu yok etme konusunda, yeni keşifler yapmamı sağlayacak sabun ve krem tavsiyeleri hususunda yardımlarınızı dört gözle bekliyorum. Herkese teşekkür ederim.
Tekrardan hoşgeldiniz. Domuz fırçalardaki kokudan rahatsız oluyorsanız Semogue fırçalara bakabilirsiniz. Omega firçaları da tavsiye edebilirim ancak 10066 ve 10108 fırçalarımda koku yokken son aldığım omega 10049 bir miktar kokuyor. Forumda "Domuz kılındaki kötü kokuyla mücadele" diye bir başlık vardı, ona göz atabilirsiniz. Keyiflı tıraşlar.
Hoşbulduk. İlginiz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz konu başlığını okudum. Domuz fırçalara önyargım olduğu için öncelikle Temizel gibi basit bir fırçada yöntemleri denemek istiyorum. Eğer giderse bahsettiğiniz markalara yönelebilirim. Sağolun.
@Kepo komşum hoş geldiniz. Ürünleriniz gayet çeşitli ve çoğu kişi tarafından kullanılan ürünler.

Wilkinson fırça konusunda daha önce yorum yapmıştım. Anılan fırçaya çöp diyen komşularımıza karşı çıkmıştım ama rotasyonda kullandıkça ben de hak verdim çöpe gitmesi gerektiğine. Fırçayı yüzünüze biraz bastırdığınızda kıllarının ince olmasından dolayı düğümler oluşmakta. Ben düğümlenen kılları açamadığım için fırçam çöpe gitti.

Alternatif yöntem fırçanın kılavye temizleme aracı olarak kullanışması.

Domuz fırçalarda Semogue ve Omega ürünleri ön plana çıkıyor. Ancak Semogue fırçalar Omega'lara göre bariz daha kaliteli. Semogue 830 ve 1305 modellerine bakabilirsiniz.
Hoşgeldiniz, güzel bir hobi, eğlenceli bir uğraş, hayırlı olsun.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.
(08/09/2018, Saat: 16:42)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kepo komşum hoş geldiniz. Ürünleriniz gayet çeşitli ve çoğu kişi tarafından kullanılan ürünler.

Wilkinson fırça konusunda daha önce yorum yapmıştım. Anılan fırçaya çöp diyen komşularımıza karşı çıkmıştım ama rotasyonda kullandıkça ben de hak verdim çöpe gitmesi gerektiğine. Fırçayı yüzünüze biraz bastırdığınızda kıllarının ince olmasından dolayı düğümler oluşmakta. Ben düğümlenen kılları açamadığım için fırçam çöpe gitti.

Alternatif yöntem fırçanın kılavye temizleme aracı olarak kullanışması.

Domuz fırçalarda Semogue ve Omega ürünleri ön plana çıkıyor. Ancak Semogue fırçalar Omega'lara göre bariz daha kaliteli. Semogue 830 ve 1305 modellerine bakabilirsiniz.
Hoşbulduk komşum. Wilkinson fırça çok çabuk yıpranıyor. Tıraş dışı bir amaç için kullanılabilir. Temizel domuz kılı fırça alıp kokusunu gidermeye çalışıyorum. İnşallah başarılı olabilirim. Başarılı olursam bahsettiğiniz fırçaları deneme cesaretini edineceğim.
(08/09/2018, Saat: 18:06)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, güzel bir hobi, eğlenceli bir uğraş, hayırlı olsun.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Hoşbulduk. Eğlenceli bir uğraş olduğu ve her tıraş sonrası bir sonraki tıraşı düşündürecek kadar bağlayıcı olduğu kesin. Smile

(09/09/2018, Saat: 01:32)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.
Hoşbulduk. Çok teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayırlı olsun :D Fallschirmjäger 5 6,542 24/12/2023, Saat: 05:07
Son Yorum: exselans
  Herkese selamlar alimarcaa 0 726 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43