Gilette 7 O' clock Super Platinium
uzun zamandır aynı şeyden yakınıyorum . rus platinumu denemedim sarı olan sharp edgeyi denedim ,tamam güzel jilet ama bahsettiğiniz durum nedeniyle dışardan, özellikle permayla aynı fabrikada yapılan jiletleri dışardan almaya sıcak bakmıyorum. aynı durum lord jiletlerdede var. lord platinum sharktan epey güzel, yorumlara göre ascoda güzel ama bunlar yurt içinde yok,sadece ortalama shark var.malumunuz rapirada bile aynı durum rapira-voskhod meselesi.
ülkemizde esas alıcı kitle berberler olduğundan ve mevcut jiletleri yeterli gördüklerinden durum böyle sanırım. bende yurtiçindekilerle yetinmeye çalışıyorum.
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Arkadaşlar ebayden ucuza crystal alın rahat edin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
belki de aynı jiletler Wink
(03/06/2012, Saat: 18:59)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gözüme ilişti de connaught' ta 7 O' clock platinium ile perma sharp 10' lu paket 2,50 pound. bu iki jilet te rus yapımı olduğuna göre, aradaki anlaşmalar ve ithalat şartları dolayısı ile bu fiyatlar satılıyorlar. yani aslında rusya çıkış fiyatları aynı olmalı. o halde Türkiye içinde satılsa bir kartonunu perma ile aynı fiyata alabileceğiz. bu durumda kargo hariç 50 lira gibi bir fiyat ödemek mantıksız geldi. keşke satılsa burada da ucuz ucuz kullansak, ederinin 2 misli fiyatları ödememek için bu jiletleri tercih etmiyoruz. bile bile lades gibi geldi. siz ne dersiniz?
selamlar.
aklıma gelmedi de değil Smile gilette' in rusya içinde üretilen bir modeli perma, bir modeli astra olabilir. etiketi değiştirip satıyor olma ihtimalleri yok değil.

(03/06/2012, Saat: 23:29)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: belki de aynı jiletler Wink
(03/06/2012, Saat: 18:59)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gözüme ilişti de connaught' ta 7 O' clock platinium ile perma sharp 10' lu paket 2,50 pound. bu iki jilet te rus yapımı olduğuna göre, aradaki anlaşmalar ve ithalat şartları dolayısı ile bu fiyatlar satılıyorlar. yani aslında rusya çıkış fiyatları aynı olmalı. o halde Türkiye içinde satılsa bir kartonunu perma ile aynı fiyata alabileceğiz. bu durumda kargo hariç 50 lira gibi bir fiyat ödemek mantıksız geldi. keşke satılsa burada da ucuz ucuz kullansak, ederinin 2 misli fiyatları ödememek için bu jiletleri tercih etmiyoruz. bile bile lades gibi geldi. siz ne dersiniz?
selamlar.
astra yeşilin kıymetini bilelim o zaman Smile
(03/06/2012, Saat: 23:55)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aklıma gelmedi de değil Smile gilette' in rusya içinde üretilen bir modeli perma, bir modeli astra olabilir. etiketi değiştirip satıyor olma ihtimalleri yok değil.
Nitekim nebioglu/zazahan son gittigimde 10dan satiyordu. 50 kr da olsa zam yapmis inceden yukseliyor Smile
astra iyi bir jilet bence, dediğim gibi herkesin beğendiği perma ile aralarında belli belirsiz farklar var. günlük kulanım için permadan daha elverişli geliyor bu ufacık farklarla. mesela gilette goal çok kötü geldi bana, astranın yanında esamesi okunmaz. yani hakikaten bu 2 jilete gilette adını verip öyle satıyor olma ihtimali var. bedeli de aynı olduğuna göre...
Çok keskin bir jilet. Tıpkı diğer 7 O'clock ailesi gibi hatta daha keskin gibi. Nasıl kestiğini anlamadan ilk perdede tertemiz yaptı neredeyse. Ama dikkatli olunması gereken bir ürün. İlk fırsatta bir kesik atmaya çalışıyor. Diğer kardeşleri gibi sakin değil. Konfor olarak dikkatli tıraş olunursa konforlu bir jilet. İlk 5 teki yerini aldı.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(13/08/2014, Saat: 10:22)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok keskin bir jilet. Tıpkı diğer 7 O'clock ailesi gibi hatta daha keskin gibi. Nasıl kestiğini anlamadan ilk perdede tertemiz yaptı neredeyse. Ama dikkatli olunması gereken bir ürün. İlk fırsatta bir kesik atmaya çalışıyor. Diğer kardeşleri gibi sakin değil. Konfor olarak dikkatli tıraş olunursa konforlu bir jilet. İlk 5 teki yerini aldı.

Top 5 hangileri ?
(13/08/2014, Saat: 10:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Top 5 hangileri ?

Son hali şu şekilde üstadım;
1- Polsilver SI
2- Gillette 7 O'clock Sharp Edge
3- Gillette 7 O'clock Super Platinium
4- Gillette Blueu Extra - Sizden alıp körelene kadar kullandım Smile
5- Feather New Hi-Stainless platinium
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,843 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,273 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,723 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,059 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Zaza platinium osaka23 69 41,598 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,842 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,537 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,662 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,546 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,283 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: