kayış derisi
kayislamayi cok seviyorum. tan aldigim ilk kayis siyahlasti bile kilagi almaktan.
(24/06/2012, Saat: 13:58) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/06/2012, Saat: 13:40)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kayislamayi cok seviyorum. tan aldigim ilk kayis siyahlasti bile kilagi almaktan.

Hocam kumaşa sür önce yazık Smile Yalnız bu gönderdiğim derinin iş yaptığını da gösteriyor Smile

Bir de ince dokunmuş kadife kumaşından da arkası bir sekilde desteklenirse iyi kumaş kayış olabilir geçen elimdeki bir kumaşa tesadüfen baktım uygun gibi. Uygun bir ara bakabilirim.
bir tane %100 pamuk iyi dokunmus kemerden bozma kayis yaptim asil isi o hallediyor. ondan kalan cok ince kilagilarla siyahlasti. tabi kapkara degilde hafif dumanlanmis gibi.
(30/06/2012, Saat: 22:49) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gittim dericiye, biraz önce geldim. Yapıldı kayışlar.

Yarın resim atarım henüz paketi açmadım.

ayaklarina saglik. turk ustura tarihi yazilirsa adin tarihe gecmeliSmile
tutamacsiz daha iyi hissediliyor zaten genis oldugu icin donme yapabilme ihtimali olurdu.
kayışlarım bu sabah erkenden elime ulaştı. 2 hanging 1 masat tarzı kayış. deriler kayışlama için mükemmel. kalın ve nasıl söyleyeyim "tok" "ağır" çok "baba" kayışlar. halkalı olanları üstünkörü deneyebildim asacak yer olmadığı için. masat olan yolculuklar vs için çok kullanışlı. sanırım bir haftadır kayışlamadan tıraş oluyordum ve hht2 yani uzunlamasına bölmeye başlamıştı uç tarafından ortaya doğru. gazete de denedim ama kar etmedi deri gibi olmuyormuş. masatşa kayışladıktan sonra eski keskinliğine geri döndü. almaya niyet edenler varsa kaçırmasın derim hakikaten çok kaliteli deri. bu kayışlar olduktan sonra yurtdişından sipariş vermeye kesinlikle gerek yok.
evde ayakkabi icin seffaf boya var bakim icin. iceriginde badem yagi ve balmumu var. ayakkabiyi yapis yapis yapiyor bir gunlugune ama kayista super olur. kayis bu kremi yiyince hem yumusar hem parlar.
(12/07/2012, Saat: 23:44) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kayışı hızlı kullanmanın çok bir getirisi olmadığını düşünüyorum. Bu konu aklımdaydı, aslında kayışı çok gergin vaziyette ve seri bir şekilde kullanmaktansa üst- ortadaki bölgenin hafif içe doğru çukur olmasına müsade ederek kullanmak daha iyi geliyor bana.

Eski berberlerden de bu şekilde kullananlar varmış, bir ara linki bulursam atarım yaşlı ustura tıraşı yapan bir berberle yapılan İngilizce bir söyleşi vardı.

cok gergin tutmuyorum kayisi. draw olsada olmasada hizli kayislamak mumkun. sadece verdigi his onemli. light draw daha puruzsuz his veriyor bana ve bence daha keskin oluyor.
(01/06/2012, Saat: 23:07)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaslar,

eger deri kayis veya sade deri ariyorsaniz belki yardimci olabilirim.

Forum üzerinden bir arkadas bana mesaj yazmis ve deri kayis istedigini söylemisti.

Belki sizin de ilginizi ceker diye buraya yazim dedim.
Bir arkadas kendisi hazirliyor derileri. ister sade ister pastali (chromoxyd)

Ücreti 30€. Kendimde kullandigim icin cok iyi oldugunu diyebilirim.

http://img3.fotos-hochladen.net/uploads/2eog4n7uwbj.jpg
http://img4.fotos-hochladen.net/uploads/...usvpfn.jpg

XL olarak geciyor. 60 x 500 mm

Daha büyükleri de bulunur.
Özel siparisler mümkündür

Şu kişinin adını soyadını ve telefonunu yazar mısın?
Teşekkürler...
Kayışı olamyan abilerim bir ayakkabıcıdan temin edebileceğiniz kösele deri veya vaketa deriye kromoksit(yeşil) veya demiroksit(kırmızı) yı biraz zeytinyağı ile karıştırıp sürerseniz özelliklede krom okssitte kayışlamada iyi sonuç alırsınız artık deriyi sopayamı yapıştırırsınız gerdirirmisiniz bilemem.Keyifli tıraşlar.Saygılar..
krom oksit 0,5 mikron aldım , deri masat üzerine de sıktım, ama sanki bilenmiş usturamı bile geri götürüyor gibi , ben anlamadım bu işten, gittim 12 TL ye şırınga şeklinde 1 mikron elmas pasta aldım onu da masata sürdüm ondanda istediğim verimi alamıyorum, önce elmas sonra krom oksit yaptım, sonra latigo deriden masata vurdum yok arkadaş yok olmadı, En son imdada Lord Sparhawk yetişti bugün ona gönderdim usturayı . Yabancıların dediği gibi 2 sol elim mi var nedir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Antika Kayış tamer26 6 14,069 25/07/2017, Saat: 17:15
Son Yorum: gr00v3r
  kayış bakımı error... 23 36,886 05/10/2014, Saat: 16:01
Son Yorum: Chinaski
  Hasarlı Kayış Chinaski 3 8,026 16/08/2014, Saat: 17:54
Son Yorum: Chinaski
  Ciftebas kayis macunu linguist 3 11,131 13/06/2014, Saat: 02:35
Son Yorum: HorizoN
  Kayış tavsiye theunnamed 22 34,937 12/01/2014, Saat: 01:27
Son Yorum: error...