Saat meraklısı var mı?
(02/06/2012, Saat: 11:13)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar sevdiğiniz saati yazın demedim, bu karakterlerde daha öneriniz var mı dedim. f91'i askerde bıraktım miras olarak torunlara. Smile

Şu an seiko kronograf titanyum var, seviyorum ama sade, klasik temiz kadranlı baktın mı hemen okunabilen bir saat arıyorum.

Bilmeyenler stowa markasını ve marine serisini araştırsın, eskiden gelen köklü bir marka ve modeldir, bu paralara le locle ile çok sıkı rekabet ettirilen saattir. Ken vs Ryu gibiler büyün forumlarda. Smile Hep ikisinden biri önerilir, tissot daha klasik tarzıyla göz okşayan, marine ise daha sade tarzıyla basitlikten gelen zarafetiyle gönülleri kazanan bir model. Saniye ibresine de hastayım, incecik.

Kare saatleri hiç ama hiç sevmem. Rakamlari eğri, büğrü, ecik, büçük içinde kronometre adına 2500 tane mini kadran ibre olan saatten bıktım. bir saat soruyorlar bakıyorsunuz, gözünüzü alıyorlar bir türlü söyleyemiyorsunuz saati, f91'de öyle mi? Big Grin

Para olsa longines master collcetion almak isterdim ama o kadar bütçe ayıramam şu anda. Zaten uzun vadede bütçem olursa ikinci el birer rolex datejust oyster ve iwc almak isteridim. Birkaç çello yapıp satmam lazım. Smile

Vacheron Konstantin diyenler olmuş Tongue O kadar param olsa ya a. lange söhne, ya da glashutte original alırdım. Onları geçelim, hayal, replika da istemem.

Tissot' ya daha uzak kalmamın tek sebebi romen rakamlı saatleri pek sevmemem. Onun dışıda o paraya çok sıkı bir saat. Heralde bu gidişle marine otomatik alacağım.

Emiriko komşum oto ya da kurmalı mekanizma fark etmez. Ha stowanın kurmalı mekanizması arkadan harika görünüyor ama sırf onun için ekstra birkaç yüz dolar vermeye gerek yok, sonuçta oto da iyi bir teknoloji ve marinedeki mekanizma kendini kanıtlamış güzel bir mekanizma. Bir de ince bileğime 40mm kadran yeter de fazla bile gelir diye düşünüyorum.

O portuguese resmini kim koydu oraya yahu, aklım gitti gene, kız gibi saat Blush
Benim şuan kullandığım, romen rakamsız bir longines kadar ince değil ama kalında sayılmaz şiddetle öneririm.

CFD0E003W_1322159330.png
Otomatik saatler her zaman favorim.Piyasada kadransiz iskelet saatler var.Hemen her markanin var.Almak izteyenlere tavsiye ederim.Alman saat firmalarininda cok hos modelleri var.alma kronen sohne firmasinin saatlerini inceleyin.Ben isvicre saatlerinden daha cok begendim
Ben olsam Tissot'u alırdım. Fiyatına göre mükemmel bir saat olduğu için.
Music 
merhaba rus malı boctok otomatik ben çok beğendim.her şey çok basit yapılı ve sağlam.Malum rus malı Smile
208aey1.jpg
seiko 5 otomatik saatim.En beğendiğim saatim.Bu saatler ucuzdur ama çok kalitelidir.
2dair9j.jpg
Bu da yeni aldığım orient.Pillidir ama yinede ototmatik saatlerimin arasında yer bulabildi.
35i37rd.jpg
(02/06/2012, Saat: 16:46)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/06/2012, Saat: 16:37)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: saatden anlayan varsa bir sorum olacak
akrep yelkovan sanıyenın
mekanızmaya oturması standartmıdır

eger oyle ise

muhtesem kusursuz gorunen bir
rolex yatch master
buldum

mekanızması sorunlu

10 liralık pilli quartz bir makine ile diriltmeyi dusunuyorum

yaklasık 110 liraya bir rolex yatch masterım olacak Smile

Allahım yarabbim Big GrinBig GrinBig Grin

Hala rolex'mi diyecez Smile
(02/06/2012, Saat: 19:12)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/06/2012, Saat: 11:13)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar sevdiğiniz saati yazın demedim, bu karakterlerde daha öneriniz var mı dedim. f91'i askerde bıraktım miras olarak torunlara. Smile

Şu an seiko kronograf titanyum var, seviyorum ama sade, klasik temiz kadranlı baktın mı hemen okunabilen bir saat arıyorum.

Bilmeyenler stowa markasını ve marine serisini araştırsın, eskiden gelen köklü bir marka ve modeldir, bu paralara le locle ile çok sıkı rekabet ettirilen saattir. Ken vs Ryu gibiler büyün forumlarda. Smile Hep ikisinden biri önerilir, tissot daha klasik tarzıyla göz okşayan, marine ise daha sade tarzıyla basitlikten gelen zarafetiyle gönülleri kazanan bir model. Saniye ibresine de hastayım, incecik.

Kare saatleri hiç ama hiç sevmem. Rakamlari eğri, büğrü, ecik, büçük içinde kronometre adına 2500 tane mini kadran ibre olan saatten bıktım. bir saat soruyorlar bakıyorsunuz, gözünüzü alıyorlar bir türlü söyleyemiyorsunuz saati, f91'de öyle mi? Big Grin

Para olsa longines master collcetion almak isterdim ama o kadar bütçe ayıramam şu anda. Zaten uzun vadede bütçem olursa ikinci el birer rolex datejust oyster ve iwc almak isteridim. Birkaç çello yapıp satmam lazım. Smile

Vacheron Konstantin diyenler olmuş Tongue O kadar param olsa ya a. lange söhne, ya da glashutte original alırdım. Onları geçelim, hayal, replika da istemem.

Tissot' ya daha uzak kalmamın tek sebebi romen rakamlı saatleri pek sevmemem. Onun dışıda o paraya çok sıkı bir saat. Heralde bu gidişle marine otomatik alacağım.

Emiriko komşum oto ya da kurmalı mekanizma fark etmez. Ha stowanın kurmalı mekanizması arkadan harika görünüyor ama sırf onun için ekstra birkaç yüz dolar vermeye gerek yok, sonuçta oto da iyi bir teknoloji ve marinedeki mekanizma kendini kanıtlamış güzel bir mekanizma. Bir de ince bileğime 40mm kadran yeter de fazla bile gelir diye düşünüyorum.

O portuguese resmini kim koydu oraya yahu, aklım gitti gene, kız gibi saat Blush
Benim şuan kullandığım, romen rakamsız bir longines kadar ince değil ama kalında sayılmaz şiddetle öneririm.

CFD0E003W_1322159330.png
İSVİÇRE SAATİ OLMASI ŞART DEĞİL ALMAN YAPIMI SAATLERDE HARİKA MESELA "SÖHNE"
lord dostum;

Beğendiğin saatlerden stowa soprod a10, le locle eta 2824 mekanizma kullanır. Soprod ile ilgili çok bilgim yok ama 2824 en sık kullanılan mekanizmalardan... Hanilton ve breitling markalarının bazı modellerinde bu mekanizmayı kullandığını biliyorum.
soprod a10 da yanlış bilmiyorsam 2824 baz alınarak geliştirilmiş bir makina... . ama dediğim gibi kullanan marka bilmiyorum stowadan başka. Netice olarak her ikiside toplu alımda 250 chf altına bulunabilecek yaygın kullanımlı makinalar daolayısı ile seçimin kozmetik kısmı göz önüne alarak yapabilirsin.
ben olsam kadrandan ötürü le locle tercih ederdim...
Selamlar...
Ataman
sinekkaydı tıraş, boyalı ayakkabı, ütülü pantolon...
Ozgunun koydugu lange& söhne saat 500 bin euro civari fiyattan intenetten alinabilir. Takipli almanizi tavsiye ederim. Ulan belki o kadar pahali degildir diye arastirayim dedim ama sonunda lange baba ver o mubarek elini opeyim, babalarin babasisin dedim. Ali agaoglunda bile yok boyle saat. Insanlar mutlu olsun... Onu istiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,592 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 4,975 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler kerimovic 41 34,156 23/05/2021, Saat: 23:56
Son Yorum: Razorlazer
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,547 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Saat tamiri hakkında theunnamed 6 9,898 11/11/2015, Saat: 11:45
Son Yorum: theunnamed
  Cross Saat Tamiri ckeskin 0 4,505 21/11/2014, Saat: 11:25
Son Yorum: ckeskin
  Replika saat alınacak yer önerileri. laktik 11 27,403 21/04/2014, Saat: 11:18
Son Yorum: kaju
  Yelken İçin Saat Tavsiyesi eggman 15 24,811 13/01/2014, Saat: 12:30
Son Yorum: Kaan
  Saat tercihinde yardım Lord Sparhawk 20 28,109 28/07/2013, Saat: 13:20