Saat meraklısı var mı?
(04/06/2018, Saat: 00:00)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir noma 4 de benim koleksiyonumda var. Eşsiz bir saat bence.

Kesinlikle harika bir saat ancak çelik değil de kauçuk kordon isteseymişim keşke diyorum her taktığımda Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(04/06/2018, Saat: 00:02)ardanadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle harika bir saat ancak çelik değil de kauçuk kordon isteseymişim keşke diyorum her taktığımda Smile

Çelik kordon olanlar daha çok tutuyor ama üstadım. Noma 3 eyvallah kauçuk kordon yakışıyor da 4 dedin mi olay full metal bence.

Bu arada var mı sizin yavrunun fotoğrafı. Bu benim koca oğlan >> http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid186109
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(04/06/2018, Saat: 00:15)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik kordon olanlar daha çok tutuyor ama üstadım. Noma 3 eyvallah kauçuk kordon yakışıyor da 4 dedin mi olay full metal bence.

Bu arada var mı sizin yavrunun fotoğrafı. Bu benim koca oğlan >> http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid186109

e33c5bb1201bf131e7466e6495f2be08.jpg

Bu da benim mjölnyr Smile

yok ya kim ne derse desin efsane bizim bu modeller. Noma 5 yada diğer Submarine, Russina Diver vs hikaye Noma IV tam bir ağır siklet.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(04/06/2018, Saat: 11:04)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok ya kim ne derse desin efsane bizim bu modeller. Noma 5 yada diğer Submarine, Russina Diver vs hikaye Noma IV tam bir ağır siklet.

Aynen hocam , dolabında her daim her şarta gidecek 6 yıldır tıkır tıkır çalışan bi saat olduğunu bilmek bile yeter.
Benim yaklaşık 10 yıldır kullandığım Casio saat pert oldu. Saat kasası çürümekten bir hal oldu, kasa resmen eridi. Bunda vücut terimin fazla asidik olmasından dolayı deriyi, çeliği, altını vs. çürütüyor. Benim saatçi sana en kesin çözüm titanyum saattir dedi. Dünden beri titanyum saatlere bakıyorum ama pek saatten anlamam. Şöyle 350-500 TL arasında kaliteli ve bir ömür boyu kullanabileceğim bir saat arıyorum. Tek bir saatim olacak ve sağlam bir şey olsun. Zira geçen sene çelik kasa için 100 TL verdim, şimdide titanyum kasa için 100 TL isteniyor. Saatin orijinal hiçbir yeri kalmadı (hakkını yemeyelim, akrep ile yelkovan hala orijinal duruyor). Halbuki benim için çok büyük manevi değeri vardı.

Önerilerinizi bekliyorum. Benim durumumda olup sorunu başka yollar ile çözen varsa onlarında önerisini özellikle beklerim.
Skagen markasında titanyum modeller mevcut. Ancak belirttiğiniz meblağlarda pek model yok. Keza Casio'nun titanyum modelleride vardır.
Bugün bizdede böyleydi:
NDZ9kY.jpg
"A Samurai always wears two swords."
Casio protrek serisi kodların sonu 7 li olanlar titanyum kayıslıydı diye biliyorum.
Orn: Casio PRG-240T-7DR

Senelerdir gunluk saat olarak kullanıyorum, cok dayanıklı saatlerdir. İmpaya yolunuz dustugunde, zaza han mıydı bir yan pasajımıydı tam hatırlayamadım, giris katında sagda kucuk casio saat satan vardı, bir nebze fiyatlar orda daha uygun diye hatırlıyorum.
Saygılar.
(25/07/2018, Saat: 19:33)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skagen markasında titanyum modeller mevcut. Ancak belirttiğiniz meblağlarda pek model yok. Keza Casio'nun titanyum modelleride vardır.
Bugün bizdede böyleydi:
NDZ9kY.jpg
Baktım da pek içime sinmedi komşum. Undecided
Teşekkür ederim.

(26/07/2018, Saat: 00:31)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Casio protrek serisi kodların sonu 7 li olanlar titanyum kayıslıydı diye biliyorum.
Orn: Casio PRG-240T-7DR

Senelerdir gunluk saat olarak kullanıyorum, cok dayanıklı saatlerdir. İmpaya yolunuz dustugunde, zaza han mıydı bir yan pasajımıydı tam hatırlayamadım, giris katında sagda kucuk casio saat satan vardı, bir nebze fiyatlar orda daha uygun diye hatırlıyorum.
Saygılar.

Üstadım, Casio'nun o tarz saatlerini oldum olası sevmem. Her ne kadar titanyum hafifte olsa çok kaba duruyor. Ben biraz daha klasik, biraz daha ince tasarımlı analog saatler seviyorum.
Şu modeli buldum ve çok hoşuma gitti. Sipariş verdim, umarım uzun yıllar hayırlısıyla kullanırım da sorun çıkartmaz inşallah. Zira 2 senedir saat konusu cebimi de, beynimi de çok yordu.
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/gra...P213913132

Teşekkürler!
Klasik model istediginizi kacırmısım, komsum guzel oneri yapmıs skagen diye o vakit.
Yeni saatiniz hayırlı olsun, klas duruyor, guzel gunlerde kullanmanız dilegiyle.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 232,874 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 4,883 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler kerimovic 41 34,093 23/05/2021, Saat: 23:56
Son Yorum: Razorlazer
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,399 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Saat tamiri hakkında theunnamed 6 9,872 11/11/2015, Saat: 11:45
Son Yorum: theunnamed
  Cross Saat Tamiri ckeskin 0 4,490 21/11/2014, Saat: 11:25
Son Yorum: ckeskin
  Replika saat alınacak yer önerileri. laktik 11 27,380 21/04/2014, Saat: 11:18
Son Yorum: kaju
  Yelken İçin Saat Tavsiyesi eggman 15 24,773 13/01/2014, Saat: 12:30
Son Yorum: Kaan
  Saat tercihinde yardım Lord Sparhawk 20 28,077 28/07/2013, Saat: 13:20