Saat meraklısı var mı?
(11/06/2019, Saat: 12:34)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seiko'lar şahane. Bullhead'de, chronograph'da harika ve çok diri duruyorlar. Özellikle bullhead'in rengine bayıldım. @crionics hocam kaç model o saat?

Teşekkürler,
Ekim 1977 Deniz hocam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Casio Protrek saatim şu aralar güneş enerjili saatlere sardım ve kullandığım tek saat PRG-240T modeli.

2dta9th.jpg
Bu iki saat hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Tasarımıve basitliği çok hoşuma gidiyor.

images?q=tbn%3AANd9GcTpRWwfXzHaJKAfklLYR...A&usqp=CAU

images?q=tbn%3AANd9GcQsOUc8b9uI64yLYWgJ3...E&usqp=CAU
(05/04/2020, Saat: 02:27)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu iki saat hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Tasarımıve basitliği çok hoşuma gidiyor.
Öncelikle bu zamanda otomatik saat tercih ettiğiniz (edeceğiniz) için tebrik ederim.

Her iki saat de aynı mekanizma ve kadran tasarımına sahip, çelik olanı hem takım elbise kullanıyorsanız onunla, hem de haftasonu casual giyimle kullanabilirsiniz. Benim 4 çelik kordonlu, ilki gibi daha spor 2 saatim var. Tabi hepsi otomatik, 1 tane de dağa-taşa vurmalık, titanium, pilli Citizen' im var.

Saat merakı yeni başlıyorsa ben çelik modeli öneririm. Zamanla bütçeniz çerçevesinde zaten koleksiyonunuz genişler. Bu arada zaman kazanırsınız.

Mekanizmalar konusunu da araştırın. Ancak Seiko, Citizen, Orient gibi markalar hem güvenilir, hem de bütçe ürünleridir. "Made in Japan" olanlar daha tercih edilesidir. Markaların yüksek kaliteli mekanizmaları da var ama fiyatlar da yükselir haliyle.

Ayrıca TSF, bu merakın Geltir' idir. Üye olup deryalara dalabilirsiniz.

Hangisini tercih ederseniz edin, sağlıkla kullanın.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(05/04/2020, Saat: 12:40)tanios74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle bu zamanda otomatik saat tercih ettiğiniz (edeceğiniz) için tebrik ederim.

Her iki saat de aynı mekanizma ve kadran tasarımına sahip, çelik olanı hem takım elbise kullanıyorsanız onunla, hem de haftasonu casual giyimle kullanabilirsiniz. Benim çelik 3-4 saatim, ilki gibi daha spor olmak üzere 2 saatim var. Tabi hepsi otomatik, 1 tane de dağa-taşa vurmalık, titanium, pilli Citizen' im var.

Saat merakı yeni başlıyorsa ben çelik modeli öneririm. Zamanla bütçeniz çerçevesinde zaten koleksiyonunuz genişler. Bu arada zaman kazanırsınız.

Mekanizmalar konusunu da araştırın. Ancak Seiko, Citizen, Orient gibi markalar hem güvenilir, hem de bütçe ürünleridir. "Made in Japan" olanlar daha tercih edilesidir. Markaların yüksek kaliteli mekanizmaları da var ama fiyatlar da yükselir haliyle.

Ayrıca TSF, bu merakın Geltir' idir. Üye olup deryalara dalabilirsiniz.

Hangisini tercih ederseniz edin, sağlıkla kullanın.

Yorumunuz için teşekkür ederim komşum. TSF yi biraz daha açabilir misiniz. Link verilebilir misiniz. Galiba Türkiye saat formu bahsettiğiniz.
Aynen komşum. Linki aşağıdadır.

Zaman zaman TSF'ye özel saat sipariş etkinlikleri de olur ayrıca, buradaki fırça vs. etkinliği gibi.

İkinci el alış-satış da yapılır, diğer 2.el sitelerinden daha güvenilir ve uygundur.

http://forum.saatforumu.com/#axzz6Iizgcumo

(05/04/2020, Saat: 02:27)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu iki saat hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Tasarımıve basitliği çok hoşuma gidiyor.

Seiko 5 sports yeni serisi. Giriş seviyesi 4r kalibre kullanıyorlar bu makinelerde. Bu kasalara diver deniyor yani dalgıç saati. Gerçek bir diver saat için minumum 300 mt su geçirmezlilk aranır ancak bu modeller 100 mt su su geçirmezlik özelligine sahip. Fiyat performans olarak iyi bir seri. Kolunuzda görmeden almanızı önermem mutlaka deneyin. Bu modelde hardlex cam kullanıyorlar bu da bu seviyeye göre iyi bir özellik. Daha önce kullanmadıysanız tamamen çelik saat günlük kullanımda ağır gelebilir bu da önemli bir detay. Ayrıca bilezik kısmı kolay çizilebiliyor bu nedenle biraz hassas kullanmak gerekiyor. Alternatif olarak orient diver modellerine de bakabilirsiniz. Orient de Seiko'ya ait bir firma ve biraz daha uygun fiyatlı saatleri mevcut.
Imagine all the people Livin' for today. Cool
Komsum bu 2 saatte uretimi yakin zamanda bitirilen efsane Seiko Skx'in yerine baslanilan ve gorunumu tipatip ayni yeni bir seridir. Bende Skx007 imi severek kullaniyorum.
Fotondakilere 5kx de diyorlar seiko 5 devami oldugu icin. Yeni efsane de diyorlar. Gorunumu ayni (renk cesitleri cok) ama yeni serinin mekanizlamari eski skxlerden daha iyi. Hem sapma ortalamalari daha iyi(sans da onemli) hem de elle de kurma imkani var.
Dalgic ozelligi durumunu komsum anlatmis zaten.
Ama fiyata dikkat et, keyfi yuksek fiyatlar oluyor, 2 hafta sonra bakmissin 300tl inmis fiyat.
2.elde de satma imkani olabilen bir seri 5kx'ler
Bunlarda benim saatlerim 1950-1970 arası hepsi kurmalı

UY8aC2.jpg
(10/05/2020, Saat: 17:08)bthnkckshn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlarda benim saatlerim 1950-1970 arası hepsi kurmalı  

Hey gidi Hislon şimdilerde Çin markası oldu. Güzel koleksiyon komşum.
Imagine all the people Livin' for today. Cool

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,086 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 4,895 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler kerimovic 41 34,117 23/05/2021, Saat: 23:56
Son Yorum: Razorlazer
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,441 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Saat tamiri hakkında theunnamed 6 9,880 11/11/2015, Saat: 11:45
Son Yorum: theunnamed
  Cross Saat Tamiri ckeskin 0 4,496 21/11/2014, Saat: 11:25
Son Yorum: ckeskin
  Replika saat alınacak yer önerileri. laktik 11 27,388 21/04/2014, Saat: 11:18
Son Yorum: kaju
  Yelken İçin Saat Tavsiyesi eggman 15 24,783 13/01/2014, Saat: 12:30
Son Yorum: Kaan
  Saat tercihinde yardım Lord Sparhawk 20 28,085 28/07/2013, Saat: 13:20