Köpürtme Tası Önerileri
(16/01/2019, Saat: 22:54)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komsum cok haklısın. scuttle olarak basarılı bir urun. kesinlikle alınabilir. benim nacizene yorumum simply kopurtme kasesi uzerine idi. ulasılabilir kaynaklarımız bu tip urunler ile sınırlı. scuttle arayıslarımız ustte komsumuzun belirttiği linklerden olabiliyor ancak.

Valla komşum ne parayı Çin'e gömeceksin ne de süpermarketlere... İçimizde bir babayiğit doğrama, yontma işi yapan varsa kaliteli ağaçtan bize kase yapmasını isterdik. Hem o para kazanırdı hem de biz daha ucuza daha kaliteli bir ürüne kavuşurduk. Ama bu dediğim de ustalık gerektiren bir iş, emek istiyor. Şunun gibi bir şey şahane olurdu mesela...
1095028-Rasierseifenschale-aus-Olivenholz-724.JPG
(16/01/2019, Saat: 23:01)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla komşum ne parayı Çin'e gömeceksin ne de süpermarketlere... İçimizde bir babayiğit doğrama, yontma işi yapan varsa kaliteli ağaçtan bize kase yapmasını isterdik. Hem o para kazanırdı hem de biz daha ucuza daha kaliteli bir ürüne kavuşurduk. Ama bu dediğim de ustalık gerektiren bir iş, emek istiyor. Şunun gibi bir şey şahane olurdu mesela...

Komsum bu bir anlayıs meselesi. Ticari kaygıların uzagında, forumumuzda boyle komsular var, sabun veya losyon konusunda, ben onların samimiyetine inanıyorum. Rocnel Murat Bey'in de samimiyetine inanıyorum. Tipsoft markasına da. Ancak scuttle veya kase işi biraz daha endustriyel. Bu nedenle dıs kaynaklardan temin etmek zarureti degismeyeceğini dusunuyorum. Saygılar.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(16/01/2019, Saat: 23:05)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 26 mm fırça sizce orta boy mu olur büyük boy mu ?

30 mm fırçalar varken o fırça orta boy olur komşum.Smile

(16/01/2019, Saat: 23:09)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum bu bir anlayıs meselesi. Ticari kaygıların uzagında, forumumuzda boyle komsular var, sabun veya losyon konusunda, ben onların samimiyetine inanıyorum. Rocnel Murat Bey'in de samimiyetine inanıyorum. Tipsoft markasına da. Ancak scuttle veya kase işi biraz daha endustriyel. Bu nedenle dıs kaynaklardan temin etmek zarureti degismeyeceğini dusunuyorum. Saygılar.

Tabii ki değiştirmez. Ama en azından bizim görüşlerimize, isteklerimize uygun bir tıraş kasesi gayet güzel olurdu bence. Smile
Tabi tıraş aleti veya tıraş sabunu kadar tek model seyretmeyeceği için yapmak ve satmakta zor olurdu. Orası da ayrı bir konu...
Arkadaslar soyle bir seramik kase aldim, 3cm'e 15'cm. Cok yuvarlak, derin taslarda firca kasenin kenarlarina carpiyor (corba kasesi, latte fincani gibi), iyi sonuc alamiyorum. Fotografta net gorunmuyor ama ic kisminda seramik, halka halka hafif bir kabartma ve malzeme sirli ve kaygan degil dolayisiyla kopuk yapmasi daha kolay olacaktir diye dusunuyorum. Ebatlar uygun mu sizce, cok mu duz? Kopurttugumuzde tasma yapar mi acaba. Biraz daha dar olsaydi sanki aha ergonomik olurdu gibi ama bulabildigimin en iyisi bu.

fw7vhe.jpg
@Southwestern ben böyle düz kase kullanan görmüştüm bir youtube videosunda. Elde köpürtme yapar gibi köpük yapılıyordu, hoşuma da gitmişti açıkçası. Tek olumsuz yani, köpüğü soğutabilir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(16/01/2019, Saat: 23:43)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Southwestern ben böyle düz kase kullanan görmüştüm bir youtube videosunda. Elde köpürtme yapar gibi köpük yapılıyordu, hoşuma da gitmişti açıkçası. Tek olumsuz yani, köpüğü soğutabilir.

Isi olayini dusunmemistim, muhakkak fark ediyordur haklisin komsum. Aslinda asagidaki linkteki kase (veya tabak? Smile) hosuma gidiyor ama bir turlu stoga dusmedi, baska yerde de gormedim.

https://www.westcoastshaving.com/collect...-bowl-blue

the-artisan-soap-shoppe-small-shave-bowl...1542734644
http://ucsan.com.tr/frdetay/yuvarlak-kase-600-ml

Iki tanesine sabun bastım üçüncü de boş duruyor. Çok kullanışlı
Köpürtme Tası belki de 1 değil birden fazla olmalı.

Elimde olan 5-6 adet köpürtme tasından

1- Gümüş renkli madeni ve içi pötürlü kase
2-Hindistan Cevizinden yapılmış olan ve kadeh şeklinde.
3-Topraktan yapılmış sütlaç kabı

Topraktan yapılanın yüzeyinde matkap ile küçük delikler açarak köpürtme yapılmasının kolaylaşmasını sağlamıştım.
Dün forumdan bir arkadaşımız küçük bilyeler alarak açılan deliklere yapıştırılmasını önerdi.

Akşamleyin küçük bilyeler yerine boncuk yerleştirerek denedim.
Bu acemilik eserim oldu.
Bakalım beğenecek misiniz?

0RlvaV.jpg

E n v i r o n m e n t a l i s t

(17/01/2019, Saat: 11:07)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpürtme Tası belki de 1 değil birden fazla olmalı.

Elimde olan 5-6 adet köpürtme tasından
1-Hindistan Cevizinden yapılmış olan ve kadeh şeklinde.
2-Topraktan yapılmış sütlaç kabı

Topraktan yapılanın yüzeyinde matkap ile küçük delikler açarak köpürtme yapılmasının kolaylaşmasını sağlamıştım.
Dün forumdan bir arkadaşımız küçük bilyeler alarak açılan deliklere yapıştırılmasını önerdi.

Akşamleyin küçük bilyeler yerine boncuk yerleştirerek denedim.
Bu acemilik eserim oldu.
Bakalım beğenecek misiniz?

Amacına uygun olmuş gibi görünüyor. Ellerinize sağlık komşum.
@manuple komşum güzel olmuş gayet şık görünüyor fakat zamanla boncuğun rengi fırçanın kıllarını maviye boyamasın.
Başıma geldi içi pütürlü kasede köpürtürken fırçanın kıllarına boya değmişdi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 90,086 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: