Köpürtme Tası Önerileri
Bu helva kabı benim saksıdan bozma köpürtme tasıma rakip olabilir,yarın hemen temin edilecek umarım vardır hala. Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/09/2020, Saat: 01:08)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu helva kabı benim saksıdan bozma köpürtme tasıma rakip olabilir,yarın hemen temin edilecek umarım vardır hala. Smile

Bence o kap biraz büyük. Özellikle şu siyah küçük kaplara kıyasla. Bence bu helva kapı gereksiz bir arayış zaten plastigide kullan at.
En son impa resimlerinde gördügüm saçboyama kaplarının sarı yada neon rengi olanı hoşuma gitti. İhtiyacınız varsa bence bu kaplardan alın yada şokta 5 TL satılan üründen alın. Seramik isterseniz de şu meşhur mavi seramik kaseden alın. Bunlar en azından kullanışlılık,az yer kaplama ve görsel açıdan güzeller.

Evet helva kabında köpük yapabilirsiniz ama performans açısından yada görsel açıdan bir faydası olacagını sanmıyorum. Kutusunu yada kendisini kap olarak kullanmayacaksanız ayrıca yer kaplar.

Görsel,performans,kullanışlılık vs açısından bir faydası yoksa helva kabında neden köpük yapılır? Belki bana kızacak olanlar vardır fakat bu biraz gereksiz olmuş. Memnun kalıp kullanan olacagını sanmıyorum. Köpük yapılır mı? yapılır. bence bu kadar.
(16/09/2020, Saat: 01:07)oguzhan5069 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mükemmel ötesi süper bir paylaşım Smile teşekkürler

Ne demek komşum faydalı olduysa ne mutlu bana. Saygılar.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
Bugün Migros'ta bulduğum bu porselen kek kabı sanırım bize köpürtme tası olabilir.
Aldığım gibi yazdım, ilk tıraşımda deneyeceğim.

Büyüklüğü hakkında fikir vermesi açısından bir de kalemli fotoğrafını yayınladım.

5c50244f4617157bb3edbb806a6e0445.jpg470279559d5db57235487ef20e79ceee.jpg2de2dac609a8516caa113c203f77b21f.jpg

ASUS_X018D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(16/09/2020, Saat: 01:08)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu helva kabı benim saksıdan bozma köpürtme tasıma rakip olabilir,yarın hemen temin edilecek umarım vardır hala. Smile

@'Cem.O44'   Bu saatde guldurdun beni mevlam da seni güldürsün kardesim. Big Grin aldin mi bari.

@"Soner" hocam en kisa surede yaz helvasi almaya bime gidilecek, canim cekti bu saatde ayip ayip evinde olan var olmayan var. Big Grin
(24/09/2020, Saat: 01:26)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @'Cem.O44'   Bu saatde guldurdun beni mevlam da seni güldürsün kardesim. Big Grin aldin mi bari.

@"Soner" hocam en kisa surede yaz helvasi almaya bime gidilecek, canim cekti bu saatde ayip ayip evinde olan var olmayan var. Big Grin
Allah yüzümüzden eksik etmesin ismet abi Smile inşallah hep birlikte daha çok güleriz.

Abi ev taşıma isleri ile uğraşıyorum o yüzden fırsat bulup alamadım ama biraz daha prof olan bişey alacağım Smile görsel olarak takımın yanına yakışmıyor Smile bir tane olsun temiz olsun diyip bakacağız artık.

@"Cem.O44" Allah kolaylık versin.
MVLg8c.jpg

h6qjPg.jpg

Kullandığım en iyi köpürtme tası budur. ( Fotoğraflar Facebook da ki yabancıların açtığı bir Turkish Shaving sayfasına attığım eski resimler. Fotoda niye bu kadar yerli ürün var demeyin lütfen Big Grin )Elimden Simpson ' ın apothecary mug' u, forumda üretilen scuttle lar, farklı üreticilerin yine apothecary sitili mugları da geçti. En verimlil kullandığım tas budur. Bir de kalaylı bakır taslar.

Bunun haricinde şöyle genel bilgi vermek babında şunları söyleyebilirim,

images?q=tbn%3AANd9GcTvjn7TozXHd-tvZl7BT...A&usqp=CAU

Bu tarz ürünler tasta köpürtmeden ziyade kupa sabunu diye tabir edilen ( Williams gibi ) sabunlara yükleme yapıp köpürtmek içindir. Gelenekseldir ama Türk tıraş kültürü için değil tabi. Bu tür ürünlerin içine dibine krem sıkıp köpürtme yapacaksanız hiç almayın. Sabun koyup kullanırım diyorsanız alabilirsiniz, tercihen uzun saplı ( retro ever ready, omega 10098, m7 saplı fırçalar vs) fırçalarla kullanılmasını tavsiye ederim. Küçük saplı fırçalarla kullanmak eziyet olacaktır.  Parker ' ın apothecary kupası daha geniş olması nedeniyle daha tercih edilesidir.

images?q=tbn:ANd9GcTW69_56986byIlEkMn4bh...5XXmR&s=10

Bu bakır tasları tavsiye ederim, bir süre sonra kararır ancak içindeki kalayda uzun yıllar problem yaşamazsınız. Gayet sevdiğim taslardandır.

Scuttle la ilgili görüşlerimi yazmıştım kendi başlığında. Açıkcası tercih meselesi , saygı duymakla birlikte bana çok meşakkatli geliyor. Yüzde köpürtme tercih ettiğim için aslında bu tasları da kullanmıyorum artık ancak alacak olsam şu yukarda ilk paylaştığım formatta bir tas alırdım. Bulamazsam veya fiyat pahalıysa kalaylı bakır tas alırdım. İnanın çok önemli detaylar değiller. Sadece dikkat edilecek husus içinde fırçanın rahat dönüp hareket edebileceği genişlikte, ve çok derin olmayan bir tas seçmek. Sevdiğinizi , gözünüze kestirdiği izi alın, çok kafaya takmayın Big Grin
(24/09/2020, Saat: 16:20)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...

Merhaba komşum arko regulardan memnun musunuz ?
@"gibicibicis_34" fotoğraflar en az 5 yıllık Big Grin abartıldığı kadar alameti farikası olan bir krem değildi. Forumda acayip pohpohlanan bir üründü bir dönem. Yoksa Arko kremleri severim. Kokusu da kötüydü, forumdan isteyen birkaç arkadaşa göndermiştim. Şu an ki Arko kremlerden bir farkı yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 89,436 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: