Dorco Titan
(12/10/2018, Saat: 18:37)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DORCO tek bıçak geleneksel permatiğide üretti türkiye de satışda keskin ve gillette permatikden 1 tık üstünde
Komşum siz methedince bugün gidip Hakmar'dan Dorco Tek Bıçaklı Kullan At (Dorco Perfect) aldım. Gayet hesaplı, 5 tanesi 1.90 TL gibi bir fiyati vardi. Lâkin benim yüzümde jiletin iş yapabilmesi için çok bastırmak gerekti. Bir günlük sakali ters de alsam 3 perdede tam sinekkaydi temizleyemedim. Oldukça mülayim bir tıraş aleti olarak gördüm. (Gillette) Permatik daha yakın tıraş sağlıyordu bana.

~SB
EJ DE8 başlıklı set ile günlük tıraşta jilet denemelerine devam..
Orta keskinlikte akıcı bir tıraş sağladı. bugün nedense dudak kenarlarımı iyi tıraş edemedim 3-4 defa rötuş yapmama rağmen en ufak bir tahriş yaşatmadı. 2 perdede gayet başarılı bir tıraş sağladı ki, sakallarım çok sert olduğundan az biraz kötü jiletle tıraş olursam ya sakallarımı hiç almıyor ya da sakalları alacam diye suratı olduğu gibi tahriş ediyorum..
Tasarımına da değinmeden geçemeyeceğim, gerek kutusu(yandan açmalı kapak), gerek jileti kapladıkları kağıt sanat gerekse ambalaj dizaynı sanat eseri gibi.. jilet kolleksiyonuma severek kattım. ara sıra mutlaka kullanırım. saygılar.

Ekleme: ikinci gün kullanımından sonra şimdiye kadar denediğim jiletler arasında günlük tıraşta en rahat ettiğim jilet olduğu kanısına vardım. 3. günü de deneyeceğim ancak bu hali ile dahi günlük tıraş için stoklamaya karar verdim.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
Yaprak jiletinin keskinliği turuncu ASCO'ya göre daha az, ama konforu daha iyi gibi geliyor bana.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dorco Prime sfenks 20 9,816 07/03/2024, Saat: 20:10
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Dorco Platinium st300 totan35 38 42,029 10/07/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: