Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila
(10/11/2019, Saat: 18:53)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramızdan ihtiyar bir amcamız,

Kimki acaba? Big Grin Big Grin
@dikdik_s ustadim saygilar, uzun suredir bu konuya kafayi takmis durumdayim (yaklasik 1 yildir) butun denemelerden sonra bu isin cidden saphir ile doruk noktasina ulastigini dusunuyorum. (Deri oxford, derby ve klasik ayakkabilar uzerinden konusuyorum) simdi sizlere sorum su ustadim likit altin olarak gecen saphir (renovator) urunleri sizce de parasinin hakkini veriyor mu? Yani butce baya uctu su an ama kiymetli ayakkabilar sifirlaninca cok keyifleniyorum...
Bir de iyi bit at kili firca ariyorum ama turkiyedekilerin hepsi standart sanirim... sadece Serdar hocam degil bilen onerisi olan varsa cok mutlu olacagim... en ust kalite at kili firca onerisi olan var midir?
Be A Gentleman...
(10/11/2019, Saat: 18:53)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...

Çok merak ettim bu adidasın değişimini takipteyim.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(10/11/2019, Saat: 23:08)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok merak ettim bu adidasın değişimini takipteyim.

+1
Ne kadar düzeltilebilir bende merak ediyorum doğrusu.
(10/11/2019, Saat: 22:10)ouz7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s ustadim saygilar, uzun suredir bu konuya kafayi takmis durumdayim (yaklasik 1 yildir) butun denemelerden sonra bu isin cidden saphir ile doruk noktasina ulastigini dusunuyorum. (Deri oxford, derby ve klasik ayakkabilar uzerinden konusuyorum) simdi sizlere sorum su ustadim likit altin olarak gecen saphir (renovator) urunleri sizce de parasinin hakkini veriyor mu? Yani butce baya uctu su an ama kiymetli ayakkabilar sifirlaninca cok keyifleniyorum...
Bir de iyi bit at kili firca ariyorum ama turkiyedekilerin hepsi standart sanirim... sadece Serdar hocam degil bilen onerisi olan varsa cok mutlu olacagim... en ust kalite at kili firca onerisi olan var midir?

Komşum selamlar Saphir Renavautor ben aldım oldukça memnun kaldım . Bu ürünü uzun bir süre kullanmayacağım ayakkabılarda kullanıyorum .

Fırça olarak Langer-messermer ve Burgol tavsiye ederim . Bu markaların at kılı fırça yanında yak fırça dedikleri son finisaj fırçaları da mevcut onu ayırca tavsiye ederim . Jila sonrası etkisi çok belli oluyor .
An itibari şipsak sadece temizlik yapıldı, boya vs. hicbirsey yok.

49050647781_55b01ce983_c.jpg

49050647856_dd5f38c635_c.jpg

Yapılanlar
1- Camasır detarjanı, oxi leke cıkarıcı, pril ve su karısımı yapıldı fırca ile ayakkabının her tarafı silindi.
2- Aynı solusyon ile ayakkabının taban kenarları tel fırca ile guzel temizlendi.
3- Durulandı ve bagcıklar ile birlikte camasır makinasına atıldı.
4- Su anda kuruma asamasında, bir iki cizigi aseton ile sildim fotoları cekmeden once.

Yapılacaklar:
Ayakkabı kaliteli malmıs, derisi guzel. Cok fazla birsey yapmayı dusunmuyorum ekstra, belki beyaz basit spor ayakkabı boyası ile ustunden bir kat gecip bitiririm gibime geliyor.
Tişikkirlir Sipirmin.
@dikdik_s Komşum mükemmel olmuş sıfırdan farksız elinize emeğinize sağlık.
Resmen evrim geçirmiş ayakkabı. Eline sağlık üstad.
Benim hanım da kendi Stan Smith ayakkabısını (bunun yeşil şeritlisi bir ara Kızılay dağıtmış gibi modaydı hanımefendiler arasında) ve 1 çift güderi CAT botunu lostraya vermişti ikisi için 100₺ para ödemişti. Sad
İçim gitti ödediği meblağı duyunca, tabi o zamanlar bu konudan bihaberim. Bilsem göndertirmiydim lostraya...
Mis gibi oturur kendim yapardım evde, zaten severim uğraşmayı böyle konularla.
"A Samurai always wears two swords."
harika bir sonuç çıkmış ortaya üstadım geçen hafta ben de 8 çift spor, kundura ve bot elden geçirdim keşke öce burada sorsaymışım Sad sizin karışım güzel sonuç vermiş.
@dikdik_s elinize saglik, muhtesem

Bir seye takildim, spor ayakkabi makinaya atilmaz diye biliyorum, yaniliyor muyum?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deri Pantolon Askısı paspartu 10 5,065 06/02/2021, Saat: 17:16
Son Yorum: iamcagri
  Deri Çalışmaları habaz 26 9,974 11/04/2020, Saat: 20:13
Son Yorum: Kacak
  Deri Tıraş Aleti Kılıfı Çalışmam 3RD1 28 9,341 28/02/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: 3RD1
  Deri Başlık Koruyucu CtrlKML 6 5,218 08/11/2018, Saat: 01:40
Son Yorum: dikdik_s
  Ustura için Deri Masat habaz 23 15,079 06/07/2018, Saat: 18:10
Son Yorum: helliox