Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila
Bakım ve kullanmanın ne kadar önemli oldugun açıkça kanıtı.

Ayakkabıdan tutun eve,arabaya,kişisel bakıma kadar ne kadar özenli,bakımlı olursa o kadar güzel,uzun ömürlü ve saglıklı oluyor.

İlk resme baktıgınızda ayakkabıyı giyiyorken bu ayakkabı eskidi degiştireyim güzel durmuyor derken ikinci resimde nerdeyse sıfır kondisyonuna gelmiş.
Göze daha hoş geliyor,kıyafetinizi tamamlıyor ve uzun süre daha görevini yapacak hale gelmiş.

Birde bu bilindik markaların birebir çakmalarını yapanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? 5/6 ay önce birarkadaşım için birdükkana girdik bu çakmalar 90 TL idi evet orjinale benziyor ama malzemeler çabuk yıpranırım diye bagırıyordu resmen.

2 ay kadar önce farklı bir arkadaşım için farklı bir dükkanda orjinali 800 TL civarında olan ayakkabılar 400 TL idi.Ama bunlar daha kaliteliydi belli.Fakat orjinali kadar mı bilemem sözde gümrükte takılan ayakkabılar ve orjinaller ama bence degil =)

Ayakkabı konusunda benim marka takıntım pek yok.Önemli olan görünüm ve rahatlıgı hoşuma gitsin fiyat tuzlu olmasın.Hele imitasyon ayakkabı alanları anlamıyorum özellikle çok ucuz kopyaları.Görüntü hoşlarına gidiyor olabilirama ucuzları çok dandik biraz düzgün imitasyona ise 400 TL civarında vermek?Bende buralaragitmeden bu kadar kişi nasıl bu markalardan alıyor diyordum =)

Tabi bu kadar para verince ayakkabılara sizin gibi özenli davranmak bakımlarını yapmak lazım ama kaç kişi yapıyor yada yaptırıyor?

Elinize saglık.
15 yıl önce 180 liraya Nike basketbol ayakkabısı almıştım 1 yıl dayandı. 14 yıl önce 170 liraya Adidas superstar aldim 2 yıl dayandı. 10 yıl önce 200 liraya adidas dragon aldım daha bu yıl eskidi. Yıl olarak geriye gittiğimde lise ve üniversite dönemine denk geliyor. Dragon işe girdiğim için sadece haftasonlari giyebildiğim bir ayakkabı olduğu için uzun ömürlü oldu. Diğerleri ne kadar kaliteli olursa olsun enerji dolu bir gencin ayağında ne kadar dayanabilirse o kadar dayandilar Smile şimdi klasik ağırlıklı ve greyder Marine serisi ile takılıyorum. Hoş greyder de bozdu Sad verilir mi alınır mı kısmı tamamen bütçe ile alakalı ama ben 300 un üstüne ayakkabı almam. Desa yarım bot aldım tabanı garanti bitti ikiye bölündü Sad
2013 yılından beri beraberiz. Bir senenin en az 300 günü giyerim bu ayakkabıyı. Beni bıraktı gibi ama ben onu bırakmıyorum.
292c798a98c5c2a462d33bb7a6e09530.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
@kiwi21

Kardesim digerine dun bakabildim. Hazır sahibini bekler. İster kargoya vereyim, istersen is cıkısı yol ustu al.

Oncesi
49438330457_cf29436a9e_b.jpg

Boya katmanına inen aşınmalı yerler vardı.
49437675908_a5898860fc_z.jpg

Sonrası
49438108101_7183753d9c_c.jpg

49437637603_93455a6f76_c.jpg

49438362692_b38f0532d9_c.jpg

Not: tabanlarını ozellikle cektim, neredeyse siyaha donmuslerdi, cok tatlı 3 renk bir tabanı varmıs o ortaya cıktı. Simdi eski cilasını komple cıkarıp yeni cila yaptıgım icin yansıtması cok fazla, rengi bir ton acık gelebilir ama tabanların yeni ortaya cıkan renklerinle dusununce bence asıl rengi bu ayakkabının. Cila kullandıkca puruzlenince o tekrar orjinal gorunumune geri gelir zaman icinde. Ama senin rahatsız ederse kendin Nuri Leflef siyah cila ile cok ince bir kat cila yapıp fırcalayarak ister sadece burun bolmesine ister tum aykkabı geneline rengi yarım ton koyulastırabilirsin. Ben bu sekil bıraktım taban uyumundan dolayı, bilgin olsun.
Tişikkirlir Sipirmin.
[quote="3RD1" pid='251282' dateline='1579845851']
2013 yılından beri beraberiz. Bir senenin en az 300 günü giyerim bu ayakkabıyı. Beni bıraktı gibi ama ben onu bırakmıyorum.

Benim böyle sneaker ayakkabılarda tabanlar çok hızlı aşınıp gidiyor o yüzden uzun süre kullanamıyorum. Bilmem buna bir çözüm veya onarım var mıdır...

@dikdik_s abi eline sağlık önceki de bu da çok güzel olmuş.
@dikdik_s Serdar abi, eline, koluna saglik. harika olmus. Resmen iki yeni ayakkabi hediye ettin bana. Cok sevdigim, ancak kirlenmesinden ve bakimini bilmedigimden kullanamadigim iki ayakkabi hayata dondu. Tavsiye ettigin uzere diger brogue icin de kahverengi okce boyasi alip onu da hayata dondurecegim.

Tabanlarin bu renkte oldugunu unutmusum bile
(25/01/2020, Saat: 13:15)steelaesthetic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote="3RD1" pid='251282' dateline='1579845851']

Benim böyle sneaker ayakkabılarda tabanlar çok hızlı aşınıp gidiyor o yüzden uzun süre kullanamıyorum. Bilmem buna bir çözüm veya onarım var mıdır...

@dikdik_s abi eline sağlık önceki de bu da çok güzel olmuş.

Komşum benimde dikkatimi çekmişti gerçekten çok çabuk aşınıyor . Eğerki ayağınızı sürterek yürümüyorsanız Sneak ayakkabılar daha rahat ve konforlu olsun diye tabanlarını sanki yumuşak yapmışlar sebebinin bu olduğunu düşünüyorum .
(25/01/2020, Saat: 15:12)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum benimde dikkatimi çekmişti gerçekten çok çabuk aşınıyor . Eğerki ayağınızı sürterek yürümüyorsanız Sneak ayakkabılar daha rahat ve konforlu olsun diye tabanlarını sanki yumuşak yapmışlar sebebinin bu olduğunu düşünüyorum .

Komşum ben de düşündüm acaba ben mi yere sürterek kullanıyorum diye ama başka tür ayakkabılarda değil de özellikle sneakerlarda bu sorun oluyor. Merak ediyorum tabanın altına vibram veya benzeri bir takviye ile görüntü bozulmadan takviye yapılabilir mi? Bunu, gördüğüm ayakkabıcılara soracağım.
Punch tı markası sanırsam, ithal bir cila almıstım. Kaliteli bir mala benziyor, ama ben yapamadım. Alısmısım o nuri leflefe, bana degisik geldi nubuklastırma islemini yapamadım o cila ile. Eski leflefleri birine hediye etmistim, uymadı ithal urun bana geri U donusu cektik.

Derby special upfix tum deri urunlerinizde koltuk kıyafet vs. kullanabileceginiz koruyucu son kat bakım sutudur.
En soldakilere rapido diyorlar. Sentetik bir renk degistirici urun, kahve ayakkabıyı bununla siyaha cevirebiliyorsun. Murekkep gibi birsey. Bende yoktu meraktan soyledim, belki eskimis okce kenarlarında da kullanılır dusuncesiyle denemelik aldım.

49454415831_a7a70cfaef_c.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
Yeni hobime bir set alarak giriş yapacağım ancak şöyle bir sorum var. Siyah boyanın yanına siyah cila mı daha iyi olur yoksa naturel cila mı alayım?cilanın da renk renk çeşitleri varmış, naturel cila alırsam her renge gider ama siyah cila alırsam taba renk ayakkabıya gitmez mantığı mı oluyor üstatlar?

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deri Pantolon Askısı paspartu 10 5,172 06/02/2021, Saat: 17:16
Son Yorum: iamcagri
  Deri Çalışmaları habaz 26 10,108 11/04/2020, Saat: 20:13
Son Yorum: Kacak
  Deri Tıraş Aleti Kılıfı Çalışmam 3RD1 28 9,431 28/02/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: 3RD1
  Deri Başlık Koruyucu CtrlKML 6 5,299 08/11/2018, Saat: 01:40
Son Yorum: dikdik_s
  Ustura için Deri Masat habaz 23 15,276 06/07/2018, Saat: 18:10