Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila
Komşularım yolu Boyner'e düşen Fabcare 5'li set 24,90'dan satılıyor. Zam gelme ihtimaline karşı önceden uyarayım,satıcı bugün yarın 34,90 olacak dedi. Ben pek beğenmedim,bi leflef değil ama o fiyata kesinlikle iş görür. Aklınızda bulunsun.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(23/10/2018, Saat: 14:45)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular deri temizlemede muz kabuğundan uzak durun. Ben dun aksam denedim. Resmen boyadı. Kınalı gibi cok cirkin bir goruntu oldu. Ozellikle dikişli kısımları cok kotu yaptı. Hem deri cekette hem ayakkabıda cok kotu bir goruntu oldu. Ne yapsam cıkartamadım. Mecburen bir yerde temizleteceğim. Aman diyorum denemeyin.

Bende diyorum sabahtan beri ne bu cınlama kulagımda. Smile
Baba niye oyle oldu, millet youtube da falan yapıyor, forumlarda deri icin onerilen seyler arasında gosteriliyor. Muzu cok mu bastırdınız suyu mu cıktı bilemedim ki. Uzuldum gecmis olsun. Bugun bekleyin kendine gelsin deriler kurusun. Once yumusak fırca ile guzelce fırcalayın hızlı hızlı, sonra kuru bezle silin. Ustune bez ile biraz saf zeytin yagı surup tekrar kuru bezle silin. Bende de badem yagında oyle olmustu, korkmayın. Deri yumusayıp matlasıyor, aslında saglıklı oluyorda iste parlaklık gidince bir telas oluyoruz. Dikisleri de eski dis fırcası ile fırcalayın.
Sende baba vur dedik oldurdun dikis taban komple bulamısın.
(24/10/2018, Saat: 01:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende diyorum sabahtan beri ne bu cınlama kulagımda. Smile
Baba niye oyle oldu, millet youtube da falan yapıyor, forumlarda deri icin onerilen seyler arasında gosteriliyor. Muzu cok mu bastırdınız suyu mu cıktı bilemedim ki. Uzuldum gecmis olsun. Bugun bekleyin kendine gelsin deriler kurusun. Once yumusak fırca ile guzelce fırcalayın hızlı hızlı, sonra kuru bezle silin. Ustune bez ile biraz saf zeytin yagı surup tekrar kuru bezle silin. Bende de badem yagında oyle olmustu, korkmayın. Deri yumusayıp matlasıyor, aslında saglıklı oluyorda iste parlaklık gidince bir telas oluyoruz. Dikisleri de eski dis fırcası ile fırcalayın.
Sende baba vur dedik oldurdun dikis taban komple bulamısın.

Değerli komşum, muz yerli idi, bir de çikita ile deneyeceğim Smile aynı videolardaki gibi yaptım. Diş fırçası önerin için teşekkürler, dediklerini uygulayacağım. Çok teşekkürler.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Baba tekrar cok gecmis olsun. Umarım tatlıya baglanır ustunde biraz ugrasınca guzel sonuc alman dilegimle.
İyi tarafından bakalım abi 2019 modasında oncu olabiliriz Geltir sayesinde. Big Grin

[u48736737691_b454bfc179.jpg
Saddle Soap Olayı.

48736936842_bd555aaea3_c.jpg

Yabancı bu ayakkabıları su fırca ve ozel saddle soap dedikleri bir sabun ile temizliyor. Yine kucuk yumusak bir fırcayı (tercihen at kılı) ucunu suya batırıp sabunu yukleyip ayakkabıyı kopurtup hemen kuru bezle siliyor. Tuz lekesi dahil deriye hem temizlik, hem yumusaklık hemde icindeki yaglar ile koruyuculuk yaptıgını soyluyorlar. Ornek guzel bir video. Olur denemek isteyen olursa, temizleyip sildikten sonra siz yine boya veya cila yapmadan once iyice kurumasını bekleyin garanti olsun.
https://www.youtube.com/watch?v=_4DH7-VT...bertPowers

Ben bakındım bizde satan goremedim. Sonra merak ettim hic duymadıgım saddle soap nedir, icinde ne vardır diye. Biraz arastırınca su cıktı.
https://www.whatsinsidescjohnson.com/us/...addle-Soap
Yabancı sagolsun usenmemis pdf ler hazırlamıs urun bilgisi olarak acık acık yazmıs icinde ne var diye. Alt tarafı deri silme sabunu ama ben arko icerigini bu kadar kolay bulamadım.
Okuyorum icindekiler hic yabancı degil; su, tallowate (don yagı), gliserin, steraic acid, cesitli ortaya karısık koruyucular. Ekstra olarak lanolin ve bu markada carnouba wax baska markalarda coconut oil var. Bildigimiz tıras sabunun benzeri. Ornek Nani Kus ustadın arko icerigi acıklaması

(16/06/2016, Saat: 02:09)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko
İçeriği şu şekildeymiş

Potassium Tallowate, Stearic Acid, Potassium Cocoate, Aqua, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Parfum, Paraffinum, Liquidum, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid, Disodium Distrylbiphenyl, Disulfonate.

Yarın bir arko ile elimde var olan lanolin ve coconut butter eklentisi yaparak ilk saddle soap denememi yapıcam. Eger olursa kimse tutmasın bende baslıcam Arko kral sabun diye. Smile
Madem kral deniyor e o zaman...
2z72810.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Ustura kayışlarına Tallow bazlı sabun köpüğü sürenler var. Sonucları ben de merakla bekliyorum.

~SB
Ben bu hafta Arko sabunla mat deri ayakkabımı sabunladım. Eski Wilkinson fırça artık bu işe terfi etti.

Oldukça koyu bir kıvamda hazirladigim köpüğü iki ayakkabıma fırçayla yedirdim. Bir 5 dk bekledikten sonra nemli bir bezle, bastırmadan köpüğü aldım. Ayakkabıyı kalıba koyup kurumaya bıraktım. Bir-kac gün sonra ayakkabıya sıra geldiğinde hem temiz, hem yumuşak, satensi bir dokusu olduğunu görüyorum.

Tek dikkat edilecek şey ayakkabınızın girintilerinde beyaz beyaz sabun artığı kalmasın diyorsanız temiz bir fırçayla bu artıkları temizlemek gerekiyor.

~SB
Bu konuya bayıldım, kesinlikle takipçisiyim! Saddle soap olarak halihazırda yapmayı düşündüğüm arko modifikasyonunun yarısını kullanmayı düşünüyorum. Büyük bir ihtimalle hindistan cevizi ve çok az badem yağı ile çok çok az gliserin eklemesi yaptığım bir sabun olur. Sizce badem yağı eklemeli miyim @dikdik_s hocam? Ayrıca lanolini ve nuri leflef ürünlerini nereden temin etmiştiniz acaba? Eminönü tahtakale'de bir konum çıkıyor internette, orada perakende satış bulabilir miyim? Sleepy
@OnePassShave

Merhabalar komsum. Badem yagı ekleme hususunda kararsız kaldım soyle ki, deriye faydası var yumusatıyor vs. ama sabunun icine konulursa deriyi yumusattıgı icin suyu emmesini arttırırmı bilemedim. Bir arastıralım komsum, diger bu tarz saddle sabun karısımları icinde varmı diye. Zira bizim ayakkabı boyası dedigimiz yabancının polish dedigi urunun icinde zaten var badem yagı.
Gliserin ve hindistan cevizi saddle soap icinde var onu biliyorum. Gliserin ben koymayacam arko icinde o da varmıs. Hindistan cevizi ve lanolin kalıyor geriye sadece.

Ayakkabı bakım malzemelerini yukarıda paylasmıstım, ben genelde şu siteden alıyorum. Profesyonel bir firma ve memnunum.
https://www.ayakkabimalzemesi.com/
Lanolini tam cıkaramadım ama tıpkimsan firmasından aldım diye hatırlıyorum, ama 1 kiloluk saf formatta satıyorlar, baska bir iste kullanmayacaksanız cok ve pahalıya gelir. Parca satan yer varmı bilmiyorum. İzmirdeyseniz denemeniz icin sample verebilirim.
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Deri Pantolon Askısı paspartu 10 5,153 06/02/2021, Saat: 17:16
Son Yorum: iamcagri
  Deri Çalışmaları habaz 26 10,061 11/04/2020, Saat: 20:13
Son Yorum: Kacak
  Deri Tıraş Aleti Kılıfı Çalışmam 3RD1 28 9,413 28/02/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: 3RD1
  Deri Başlık Koruyucu CtrlKML 6 5,278 08/11/2018, Saat: 01:40
Son Yorum: dikdik_s
  Ustura için Deri Masat habaz 23 15,247 06/07/2018, Saat: 18:10