Derby Usta
(19/10/2019, Saat: 00:02)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim başlattığım ufak bir anket vardı. Usta vs Perma diye. Şahsi fikrim Ustadan yana olacak. Ustayı cildime çok uygun olan, gilette Blue silver modeline çok benzettim. Hiç şartları zorlamadan 2 perde ile tıraşımı bitiriyorum. Sinek kaydı beklentim yok. Tahriş yok. Ancak bakın şunu yazmak için sanırım 2-3 ay bekledim gerçekten sıfır tahriş. Ben delikanlı tıraşın videolarını izlerken, tıraş sonrasına geçelim diyip, suratına şapı sürdükten sonra " evet hiç bir yanma yok, demekki güzel bir tıraş olmuş " demesine " gıcık " oluyordum. Yahu bir türlü o şapı sürüp yanmadan duramıyordum. Evet yeniydim belki ama hayır jilet etkiliside oluyormuş. Bu hissi ilk defa gillette Blue silver modelinde yaşadım. Daha sonra Ustada yaşadım. Gillette 20 tl, Ustanın 100 lük versiyonu 30 küsür tl. Ben çok benzettim yada cildim bu jiletlere güzel tepki verdi. Bu jilet ile ilgili tek eleştirim, balmumu. Jiletin bir tarafı 4 parçadan oluşan yuvarlak ufak balmumu kaplı, eğer dikkatsizliğinize gelir ise ve o tarafı tarak tarafına gelecek şekile koyarsanız, epey uğraştırıyor çıkartmak için.

Komsum ben Derby Usta ile pek anlasamadim, silver blue da eskiden beri merak ettigim bir jiletti, sizde simdi usta ile silver blue yu birbirine benzettiniz Smile silver blue da merak edilecek fazla birsey yokmus sonucu ister istemez kafamda beliriyor.
(19/10/2019, Saat: 00:47)acoma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum ben Derby Usta ile pek anlasamadim, silver blue da eskiden beri merak ettigim bir jiletti, sizde simdi usta ile silver blue yu birbirine benzettiniz Smile silver blue da merak edilecek fazla birsey yokmus sonucu ister istemez kafamda beliriyor.

BO16mL.jpg
(19/10/2019, Saat: 00:49)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BO16mL.jpg

Peki bakalım Smile
@ozguratalay Cildinizin usta jiletle uyum sağlamasına sevindim komşum dediğiniz gibi en güzel yanı fiyatının uygun olması. Bir diğer önemli husus cildinizi bir sonraki tıraşa hazırlayan bakım onarım yapan bir tıraş sonrası ürün bulmak bu ürün balsam olur ,losyon olur veya bepanthol cilt bakım kremi olabilir. Cildinize iyi gelen ürünü bulduktan sonra tıraşlarınız daha zevkli cildiniz tahrişsiz güzel olacaktır Smile
Aslında gerçektende o şekilde bakmamak lazım. Ben cildimde yaşattıkları hissiyat açısından benzer dedim. Yoksa tabiki farklı jiletler. Kesinlikle silver Blue yu bir deneyin. Ama yine tüm komşuların tekrarladığı birşey var hatırlatayım. Jilet kişisel birşeydir. İster inanın ister inanmayın. Misal çoğunluğun yere göğe koyamadığı yeşil Astra ve nacet mümkün mertebe benden uzak dursunlar....
(19/10/2019, Saat: 00:47)acoma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum ben Derby Usta ile pek anlasamadim, silver blue da eskiden beri merak ettigim bir jiletti, sizde simdi usta ile silver blue yu birbirine benzettiniz Smile silver blue da merak edilecek fazla birsey yokmus sonucu ister istemez kafamda beliriyor.

Komşum zaten yavaş yavaş kafamda birşeyler şekilleniyor. Sabun konusunda denemek istediğim 4-5 ürün kaldı. Tıraş sonrası olarak en büyük beklentim, kızarıklık giderimi. Benim yaşadığım tek sorun bu. Boyun bölgesinde kızarıklık. Biraz deneme yanılma biraz siz değerli komşularımınız yönlendirmesiyle ideali bulup, keyif katsayımızı maksimuma çıkartmak amacımız.
(19/10/2019, Saat: 01:05)Değer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ozguratalay Cildinizin usta jiletle uyum sağlamasına sevindim komşum dediğiniz gibi en güzel yanı fiyatının uygun olması. Bir diğer önemli husus cildinizi bir sonraki tıraşa hazırlayan bakım onarım yapan bir tıraş sonrası ürün bulmak bu ürün balsam olur ,losyon olur veya bepanthol cilt bakım kremi olabilir. Cildinize iyi gelen ürünü bulduktan sonra tıraşlarınız daha zevkli cildiniz tahrişsiz güzel olacaktır Smile
(19/10/2019, Saat: 01:53)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında gerçektende o şekilde bakmamak lazım. Ben cildimde yaşattıkları hissiyat açısından benzer dedim. Yoksa tabiki farklı jiletler. Kesinlikle silver Blue yu bir deneyin. Ama yine tüm komşuların tekrarladığı birşey var hatırlatayım. Jilet kişisel birşeydir. İster inanın ister inanmayın. Misal çoğunluğun yere göğe koyamadığı yeşil Astra ve nacet mümkün mertebe benden uzak dursunlar....

Komşum zaten yavaş yavaş kafamda birşeyler şekilleniyor. Sabun konusunda denemek istediğim 4-5 ürün kaldı. Tıraş sonrası olarak en büyük beklentim, kızarıklık giderimi. Benim yaşadığım tek sorun bu. Boyun bölgesinde kızarıklık. Biraz deneme yanılma biraz siz değerli komşularımınız yönlendirmesiyle ideali bulup, keyif katsayımızı maksimuma çıkartmak amacımız.

Beyrut'tayken yana yakıla geleneksel tıraş ürünleri arıyordum, girdiğim marketlerde en fazla Nivea tıraş kremi bulabiliyordum ki 1milyoncuya dahi bulup girdim. Ama arada derede köşede, ufacık bir köşe dükkanında, İtalyanca Arapça İngilizce Fransızca bilip konuşabilen, dahası konuşamayan ama anlayan, ufak tefek sarı saçlı, dükkanının içinde büyük bir keyifle sigarasını tütrüren teyze anladı derdimi, Nacet verdi bana. Gördüğüm ama hiç denemediğim bu jileti bir heves denedim, çok keskin ve konforlu ama biraz deli dolu geldi bana. BIC aklıma geldi hemen, haylaz çocuk gibi, dalmaya meyilli. Çok keyifli tıraşlar oldum Nacet'le, ama kazasız ve kanamasız hiç ayrılmadık maalesef. Derby Usta, bunlardan bana bir seviye daha altta (konforsuz geliyor), daha kaba geliyor ki belki jiletin kalın olmasındandır diye düşünüyorum, yanlış biliyor da olabilirim tabi ki. Nacet'i valizim olamadığı için alamadım bolca, yoksa denemelerime devam edecektim ama Derby Usta ile uzunca süre denemelerim oldu, Derby Premium'un daha az keskin ama daha konforlu olduğuna karar verdim ve bastım 100'lük siparişi, elimdeki Usta'ları da bitirmeye başladım yavaşça.
Derby, bizim böyle üzerine uzunca sohbet edebileceğimiz, görüşlerimizi paylaşabileceğimiz daha nice jiletler üretse keşke, Gilette gibi farklı farlı üretim sunsa da tıraş keyfimiz daim olsa.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Arkadaşlar daha önce wikinson ve rapira kullanmıştım ikisi de güzel jiletlerdi ama wilkinson aşırı keskin olduğu için bazen dalma yapıyordu rapira ise iyi olmasına rağmen eski üretim olduğu için üstünde ağır koku vardı.

Rapiram bitince jilet almaya karar verdim derby ustada forumdaki yorumları yörünce yerli ürünlerin kalitesizligi konusunda ne kadar ön yargılı olsamda sipariş verdim Big Grin dün ilk traşımı oldum saç sakal komple kestim (jiilet 1 kere kullanıp atıyorum) performstan çok memnun kaldım rapiradan ve wilkinsondan çok daha kaliteli pas ve yag kokmayan yenii üretim ve güzel kesen bir jilet.

Kalitesizliği degil kaliteyi öne çıkarıp bu jileti üretenlerin eline sağlık
Derby ustayı ben qshave ile kullandığımda daha çok verim alıyordum, deyim yerindeyse köpük de iyi olduğunda yağ gibi akıyordu. De89 ile kullandığımda ise aynı verimi alamıyorum. Yani yine iyi bir tıraş olmuyor mu, oluyor; ama yağ gibi akmıyor da, tıraş ediyor işte.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Usturacıyım 60-70. tıraşım falan. Orta sertlikte sakal, ekseri 5 günde bir tıraş, modifiye arko sabun

Perma-Sharp / PSMavi Rapira / Derby Extra / Derby Premium / Personna Platinum ile yaptığım en akışkan ve konforlu bıyık bölgesi kesicisi jilet yarışmasında birincilik elde etmiştir Smile
(20/10/2019, Saat: 14:50)tam karavana Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturacıyım 60-70. tıraşım falan. Orta sertlikte sakal, ekseri 5 günde bir tıraş, modifiye arko sabun

Perma-Sharp / PSMavi Rapira / Derby Extra / Derby Premium / Personna Platinum ile yaptığım en akışkan ve konforlu bıyık bölgesi kesicisi jilet yarışmasında birincilik elde etmiştir Smile

Personne Platinum harici ve normal arko sabunla aynı şartlarda derby usta bende de birinci çıkmıştır. Big Grin
Tıraş oluyorum, o halde varım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,595 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 156,911 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,071 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,795 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: