Derby Usta
(24/11/2019, Saat: 02:14)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün bir milyoncu tabir edilen yerde bolca derby usta ve perma sharp vardı.Fiyatlarına bakmadım fakat derby ustanın bu kadar bulunabilir olması güzel.

En son baktıgımda yoktu.Sadece perma sharp,derby extra ve rapira pembe mavi siyah vardı.

Bu ürünlere son baktıgımdan bu yana satılması imkansız.Rapira hiç yoktu derby extra da yoktu yerine derby usta gelmiş ve perma sharp vardı.

Lider marka fırça vardı aynı şekilde oda gitmiş yerine no name plastik saplı bir fırça gelmiş.Lider 7 TL iken bunun fiyatı 12 TL ayrıca arko sabunun 5 TL derby yeni normal kremin fiyatı 6 TL idi.Arko sabunda vardı oda 8 tl idi.

Burdan derby limon almıştım dahada vardı onlar gitmişyerine yeni ambalajlı olanlardan elmiş ama sadece normal olanı var.

Bu tarz yerlerde bu ürünler bitene kadar degişmez diyordum ama ilginç.
Buradaki bir milyoncularda da farklı değil durum. Derby Extra satılan yerde bir hafta sonra yeşil astra ve derby usta oluyor, bir hafta sonra onlar gidiyor Derby Premium geliyor, bir hafta sonra o da gidiyor Rapira geliyor vs. Dediğiniz gibi bu kadar kısa sürede bitecek kadar az da değil malzemeler. Toprancıları varken berberler de toplamayacağına göre, tedarikçileri satılmayan malları değiştirip duruyor diye düşündüm ben ama ilginç gerçekten bu kadar jilete ne olduğu.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
@edward @onur7 geleneksel tıraş, forum kitlesinden ibaret değildir. Forumdan kat kat fazla insan, sessiz sedasız bu şekilde tıraş oluyor. Kimisi ekonomik gerekçelerle, kimisi daha verimli bulduğu için, kimisi ise babadan kalma alışkanlıktan... Bu insanlarla aramızdaki fark; onlar bizim gibi organizasyon (forum) dahilinde değiller ve bundan dolayı mevcutiyetlerinin farkında değiliz. Gerçi şu dönem içerisinde ekonomik sebepler biraz daha geleneksel tıraşa tekrar dönüşde en büyük etken olacaktır diye düşünüyorum.
Yerli ürün olması ve çocukluğumdan aklımda kalan markalardan olması sebebi ile merak ettiğim bir üründü. Sürekli kullandığım Tabac sabun ve 6C'nin 4 numaralı başlığı ile deneyimledim. Keskinliği sürekli kullandığım Mavi Astra'ya göre daha fazlaydı diyebilirim. İlk izlenime göre elimde stok bulundurabilirim dediğim jiletlerden olsa da ilerleyen zamanda R41'de ve 6C'nin 6. başlığında da denemem gerek.

Jiletin sarılı olduğu kağıt bana geri dönüştürülmüş kağıt gibi geldi. Eğer öyle ise çevre için de olumlu olan bu hareketi sebebi takdiri hakediyor.
Ben çok beğeniyorum bu jileti. Hatta genel olarak derby jilet ailesi bana uyumlu geliyor.
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
(04/12/2019, Saat: 09:51)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben çok beğeniyorum bu jileti. Hatta genel olarak derby jilet ailesi bana uyumlu geliyor.

Ne Usta üzdü ne Extra ne de Premium. Üçüyle de aramız iyi. Smile
Zamanla tirasta deneyim kazandikca Derby ailesini bende seviyorum: Usta ile tahrissiz, Premium ile uzun uzun ve guvenli, pazardan aldigim Extra ile de catur cutur ama keyifli tahrissiz tiras olmasini ogrendik. Seviyorum hepsini artik. Stok bile yaptim Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
4 günlük sakalda aynı jileti (2. kullanım) bu sefer 6C'nin 6 numaralı başlığında denedim. Agresif başlık ile daha güzel bir iş çıkardığını net olarak söyleyebilirim. Bir kez de R41 ile deneyimledikten sonra stoklama fikri iyice netleşir diye düşünüyorum.
r41 ve usta bende gayet iyi iş çıkardı, oldukça konforluydu
umarım sizde beğenirsiniz komşum
Istanbul Berberler Odası'nın bir bildiği vardır herhalde...
fd3d452084128973b149ed62f5a6b273.jpg

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim berberim memnun olmamış ustadan..parma sharpa devam ediyor..memnun permadan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,751 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 157,050 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,080 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,800 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: