Derby Usta
(24/02/2020, Saat: 12:06)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kötümü komşum *

Dağlar kadar fark var
Tüm değişkenler sabitken ve sakal uzunluğu aynıyken baskısız olanı sessiz sedasız yağ gibi akıp giderken, baskılı olanı çatır çatır kesme sesiyle birçok yerde çekiştirirken çene ve bıyıkta komple stop etti. Tıraşı yeşil astra ile tamamladım. Usta favori jiletim idi, ancak artık kullanamıyorum. Elimdeki birkaç kutuyu banyo tıraşlarında tüketiyorum. Artık tek favorim var o da sarışın Gillette.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Komşum bende derby usta . premıum , asco , lord u kullan at yapıyorum. Mevcut biraz eksilsin feather alacağım bende.

(24/02/2020, Saat: 14:40)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm değişkenler sabitken ve sakal uzunluğu aynıyken baskısız olanı sessiz sedasız yağ gibi akıp giderken, baskılı olanı çatır çatır kesme sesiyle birçok yerde çekiştirirken çene ve bıyıkta komple stop etti. Tıraşı yeşil astra ile tamamladım. Usta favori jiletim idi, ancak artık kullanamıyorum. Elimdeki birkaç kutuyu banyo tıraşlarında tüketiyorum. Artık tek favorim var o da sarışın Gillette.
bu sabah impa dan aldığım derby usta jiletle tıraş oldum keskin ama konforu çok kötü inanılmaz tahriş yaşadım ve üstelik tıraş öncesi duş,özel tıraş yağı ve köpük ile hazırlık yaptığım halde tahriş ve kanamalar çok fazlaydı kalan jiletleri çöpe attım bir daha asla almam ,derby premium daha güzel bir jilet hatta rapira bile daha konforlu..
Derby Usta'yı hangi aletle kullandınız?
merkür 37-c slant iletıraş oşdum agresif bir alet ama bu jiletin konforunu çok etkilemez sanırım,aynı aletle perma sharp kullandım o çok daha konforluydu
(04/03/2020, Saat: 09:33)nakre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu sabah impa dan aldığım derby usta jiletle tıraş oldum keskin ama konforu çok kötü inanılmaz tahriş yaşadım ve üstelik tıraş öncesi duş,özel tıraş yağı ve köpük ile hazırlık yaptığım halde tahriş ve kanamalar çok fazlaydı kalan jiletleri çöpe attım bir daha asla almam ,derby premium daha güzel bir jilet hatta rapira bile daha konforlu..

Komşum, herhangi bir jilet markasını, tek bir tıraş olarak hemen hüküm vermeyin derim. Zira her jilet farklı tıraş aletlerinde farklı bir karaktere bürünebiliyor. Farklı aletlerle ve sabunlarla deneyin. Bir tavsiye daha beğenmeseniz dahi hiçbir ürününüzü çöpe atmayın, o ürünle barışık olan, seven, mutlaka çevrenizde bir geleneksel tıraş sever vardır hediye edebilirsiniz.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(04/03/2020, Saat: 12:06)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, herhangi bir jilet markasını, tek bir tıraş olarak hemen hüküm vermeyin derim. Zira her jilet farklı tıraş aletlerinde farklı bir karaktere bürünebiliyor. Farklı aletlerle ve sabunlarla deneyin. Bir tavsiye daha beğenmeseniz dahi hiçbir ürününüzü çöpe atmayın, o ürünle barışık olan, seven, mutlaka çevrenizde bir geleneksel tıraş sever vardır hediye edebilirsiniz.

+1

E n v i r o n m e n t a l i s t

Usta benim için r89 ile birlikte en uyumlu jiletlerden birisi. Noktasal kanama, tahriş, kızarıklık vs asla yaşamıyorum tıraş sonrası alkollü ürün bile kullansam en küçük bir karıncalanma bile olmuyor. Çok memnunum
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
Kesinlikle başarılı bir jilet.
Dün banyo yaptıktan hemen sonra Derby Usta ile 4 perde tıraş oldum.
Çok keskin değil fakat yüzüm hiç tahriş olmadı.
Tıraş sabunu ve Tıraş Aleti gibi faktörler önemli olmakla birlikte özetle konforlu bir jilet.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,757 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 157,055 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,080 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,800 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: