Derby Usta
ej3D Lazer Saplı makine ile 3 günlük sakalımı tıraş ettim. Sakalım çene kısmım hariç orta sıklıkta ve sert. Boyun altı bölgelerim çok tahriş oluyor. Jilet gelince kör kesmiyor çene ve boyun kısmında kızarma ve kabarma oluştu tabi yanma da oluştu. İleri zamanlarda başka bir makinayla denemeyi düşünüyorum.
Derby Usta başlığına yazdığınız için Usta ile tıraş olduğunuzu varsayarak yazıyorum. Alet biraz uysal olsa da kullandığınız jilet Usta. Bence onu değiştirerek başlayın derim. Jilet kesmediği için farkında olmadan batırıyorsunuz muhtemelen bu nedenle de tahriş yaşanıyor diye düşünüyorum. Daha keskin bir jilet (GSB, Nacet, Sarı 7 o'clock), orta veya orta üstü bir losyon veya balsam ile şap kullanmanızı tavsiye ederim.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(10/06/2020, Saat: 10:38)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby Usta başlığına yazdığınız için Usta ile tıraş olduğunuzu varsayarak yazıyorum. Alet biraz uysal olsa da kullandığınız jilet Usta. Bence onu değiştirerek başlayın derim. Jilet kesmediği için farkında olmadan batırıyorsunuz muhtemelen bu nedenle de tahriş yaşanıyor diye düşünüyorum. Daha keskin bir jilet (GSB, Nacet, Sarı 7 o'clock), orta veya orta üstü bir losyon veya balsam ile şap kullanmanızı tavsiye ederim.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Saygılarımla
Anlaşamadığım bir jilet daha. Ama daha önemlisi sanırım bir partisi bir partisi ile aynı değil. Bir tıraşı fena değil bir diğeri kötü. Sert, kalın, yoğun sakallı olup hassas cilde sahipseniz uyum gösteremeyebilirsiniz.
İnternetten derby extra siparişi vermiştim ama derby usta gelmiş.Wilkinson sword ile yüzümde anlaşamadım tahriş + kesik sorunu oldu.

Hangi tıraş aletiyle güzel bir performans verebilir acaba
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(19/06/2020, Saat: 22:12)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnternetten derby extra siparişi vermiştim ama derby usta gelmiş.Wilkinson sword ile yüzümde anlaşamadım tahriş + kesik sorunu oldu.

Hangi tıraş aletiyle güzel bir performans  verebilir acaba

Usta, genelde agresif aletlerle tercih edilse de, bana de89 ile daha uyumlu geldi.
(19/06/2020, Saat: 22:12)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnternetten derby extra siparişi vermiştim ama derby usta gelmiş.Wilkinson sword ile yüzümde anlaşamadım tahriş + kesik sorunu oldu.

Hangi tıraş aletiyle güzel bir performans verebilir acaba

Jileti düzgün tutan yuma'nız varsa uyum saglar. Rimei varsa onlada fena degil.
Tahrişe yatkın bir cildim var. Normalde Gillette 7 o’clock kullanıyorum. Dikkatli bir şekilde tıraş olursam 2 perde yapabiliyorum tahriş olmadan.

Jiletim bitince Derby Usta edindim. Tek perde tıraş olunca sıkıntı yok. Ama 2 perdede tam anlamıyla yüzümün canına okudu.
Hic sevmedigim jilet 1 kez tiras oldum mahvetti sonrasi cope

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
shark ile birlikte elime sağdan soldan geçerse direk çöpe salladığım jilettir kendisi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,744 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 157,046 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,079 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,800 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: