Derby Usta
@"Hadriel" komşum Derby Usta benim en favori ustura jiletimdir. Gilette SB birinc isırada ikinci sıram kesinlikel Derby Usta F/P olarak birinc isırada kesinlikel stok yapılası bir jilettir. En basidi üstündeki yapışkanı bile kibardır. Tıraş aletini batırmaz ve kaplamasından dolay ıekstra usturada akışkanlık hissiyatını çok seviyorum.
(05/03/2021, Saat: 12:54)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Hadriel" komşum Derby Usta benim en favori ustura jiletimdir. Gilette SB birinc isırada ikinci sıram kesinlikel Derby Usta F/P olarak birinc isırada kesinlikel stok yapılası bir jilettir. En basidi üstündeki yapışkanı bile kibardır. Tıraş aletini batırmaz ve kaplamasından dolay ıekstra usturada akışkanlık hissiyatını çok seviyorum.
Yapışkan konusunu hatırlattığınız için sağolun var olun komşum. Kesinlikle bu söylediğinizin altına imzamı atarım. Tıraş aletlerini batırmaması en sevdiğim yönlerinden biri bu jiletin.

MRD-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/10/2020, Saat: 11:50)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1
Ilk çıktığında bende cok beğenmiştim. Sonra ne oldu anlamadim teneke gibi jiletler ile karşılaştım hep. Daha da elime alıp kullanmadım.

+1
O kadar jilet arasinda beni en cok kararsiz birakan jilet oldu. 2 kartela bitirdim, emin olmadim bir turlu. Jiletlerde standart olmadığını düşünüyorum, bir jilet diğeriyle ayni degil gibi geliyor. Ayni makinayla bile farkli kesim hissiyati olusuyor bende nedense. Cok severek kullandigim Baili 171'e iyi uyum sagladi, ayni sekilde Rimei'ye, ama kesimler jilete gore fark ediyor diye düşünüyorum. Standardi ayni değil.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
bir keresinde berberde extra ile tıraş olmuştum.cildimi yola yola bi hal oldum gözümden yaş geliyor abartmıyorum ,sanki ağda yapıyolar.permatik(tek bıçak)hiç söylemiyim.derby yi bırak almayı yolda görsem almam o derece nefret ediyodum.iş yerinde ark.ta görünce derby mi eve uğratmam dedim.al bi tane bu ustayı bi dene bak dedi.usturada konforu öğretti bana .perma sharpa göre affedici ve çok konforlu.çok şaşırdım hemen de alettede denedim geçer not aldı benden bi psharp değil tabi.2 kartela aldım.hala da şaşkınım
Bende ilk basladigimda perma asta gibi keskin jiletler kullandım hep ta ki bı arkadasin elinde fazla ve kullanmadığı ustalari al ben kullanmıyorum dene demesiyle tanıştım ve ilk başta bu ne bu jilet değil dedim. Sonra ara verdim ustaya. Hafta içi 5 gün ard arda tıraş olan biri olarak hep daha keskin jiletler kulla din ama arada 3 ve 4 tiraslarda cilt artık yeter diyordu. Sonra yine bir model habbette usta kullanan bir arkadaş tekrar şans ver diyince denemeye başladım yaqi agresif başlıklarla,baili 176 ve 179 ile ve de 89 ile yaklaşık 15 tıraş oldum inanın çok memnun kaldım ve yeni versiyon olan kağıdında azmusebat yazılı jileti baskılı olandan bir kartela alıp stokladim. Eski yani kağıdında usta yazan jileti baskısız ile yeni yani jiletinde usta baskısı olann ile arada bı fark göremedim. Bana göre derby usta euromaxtanda rapora pembeden de shark dan da daha iyi bir jilet şuan için. Çok keskin değil ama cildime çok iyi uydu. Fiyat olarak da geçen hafta 100 lusu 25 TL yeni versiyon.
Kartallar yüksekten uçar
desene komşum derby pişmanlıktır.? kimi kullandığı kimi ertelediği için.
Derby Usta esasında iyi jilet ama aynı kutuda birbirinden farklı tıraşlar veren jiletler çıkabiliyor. Üretim hatasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum. Bazı tıraşlar çok keyifli geçerken bazıları tahriş ediyor. Bu yüzden kullanmaya elim gitmiyor artık.
So far so good..
Baskisiz ilk seri kesinlikle daha keskin ve konforlu. Baskili olan versiyonu kullanmaya elim gitmiyor.
Ben baskılı olan seriyi Yuma ile kullanıyorum. Gayet memnunum. Çok ufak bir yanma oluyor ama ferahlık tadında bir yanma. Belki de kullandığım derby mentollü tıraş kreminden dolayı da oluyor olabilir. Bilmiyorum. Elimde su anda başka sabun da olmadığı için deneyemedim. Ama benim için güzel bir jilet. Ben stoklamayı sevmiyorum. Sıkılınca degistiremiyorum bu sefer.
Uzun zaman sonra 1 kartela daha aldım,konforunu beğendiğim bir jilet olduğu için,10 paketten 1 tanesi boş çıktı.Benim için şaşırtıcı bir durum olduğundan sizlerle paylaşmak istedim. İlk defa böyle bir olay yaşıyorum,fabrikayada mail attım, sadece geri bildirim amaçlı, sonuçta 1 paket eksik,benim için çok önemli değil ama geri bildirim yapmak amaçlı, henüz 4 gün oldu ama sağ olsunlar, henüz dönüş yapmadılar.df67244a1a1ddd97412edea38261aaeb.jpg5a5cafe04251bb3fccefc2463f9532b5.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,663 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 156,966 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,075 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,796 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: