Derby Usta
(23/02/2019, Saat: 19:10)kasim1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam yasal olarak paylaşamayacağım yazıyor altta

Soyleyin diye demiyorum ama boyle bir haklari yok kim yazdiysa bunu. Tuketiciyle paylasilan bir bilgi artik gizli bilgi falan degildir, ne munasebet.

Gizlilik sozlesmeniz mi var ki, yasal olarak paylasamayacaginizi soylemisler. Laf..
(23/02/2019, Saat: 17:32)kasim1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben avrupada yaşıyorum. Derby usta nın avrupaya ne zaman geleceğini sordum. Gelen mail de ise sadece isim değişikliği olduğu derby premium ve derby profesionel in derby usta’la aynı kaliteye ait olduğu yazıyordu. Herkese bol köpüklü tıraşlar dilerim.

Derby Usta, Derby Premium ve Derby Extra aynı jiletler ise ben tekrar kartuşluya geçmeliyim. Çünkü bu üç jilet arasında ciddi farklar olduğunu düşünüyordum Tongue
Derby Premium sakalımı çekiştirirken Derby Usta akıyor. Aynı aletle üstelik. Söyleyeceklerim de bu kadar.
(23/02/2019, Saat: 17:32)kasim1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben avrupada yaşıyorum. Derby usta nın avrupaya ne zaman geleceğini sordum. Gelen mail de ise sadece isim değişikliği olduğu derby premium ve derby profesionel in derby usta’la aynı kaliteye ait olduğu yazıyordu. Herkese bol köpüklü tıraşlar dilerim.

Kalite derken jilet yapımında kullanılan hammadde olarak söylemiş olabilir. Diğer türlü olsaydı Derby jilet çeşitliliğine gitmezdi.

Geçen günlerde Extra aldım denemek için, eğimli makinaya taktım (Yuma- Rimei), aynı hissi aldım, hatta Extra daha iyi geldi nedense. Ama keskinlik anlamında benim için bir Perma-Sharp olamadı. Evde yüzlük var, bitirene kadar devam.
Bu arada birşey sormak istiyorum: yaprak jileti ters çevirip kullanmak fark ediyor mu? Örnek olarak ilk gün bir yüzünü, ikinci gün ters çevirip diğer yüzünü kullanmak fark ediyor mu? Deneyen var mı?
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(24/02/2019, Saat: 14:23)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen günlerde Extra aldım denemek için, eğimli makinaya taktım (Yuma- Rimei), aynı hissi aldım, hatta Extra daha iyi geldi nedense. Ama keskinlik anlamında benim için bir Perma-Sharp olamadı. Evde yüzlük var, bitirene kadar devam.
Bu arada birşey sormak istiyorum: yaprak jileti ters çevirip kullanmak fark ediyor mu? Örnek olarak ilk gün bir yüzünü, ikinci gün ters çevirip diğer yüzünü kullanmak fark ediyor mu? Deneyen var mı?
Çevirmekten fayda gördüğünü söyleyenler çok. Ben özellikle bu yön işini takip etmesem de çevirmeye çalışırım. Kayışlama, masatlama mantığında çeliğin bir tarafa yatan yüzünü obür tarafa çekmeye (ortalamaya) çalışırız. Çevirmek bir yol gibi, kolunuzda ters çekmek diğer bir yöntem gibi. Ama bileklerinizi kesmemek şartıylaSmile

~SB
Beyler ben denemek istiyorum alamadım inşallah yazın geleceğim 3 4 kardon alacağım
(23/02/2019, Saat: 14:34)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: profesyonel kelimesi yarım jiletler için uygulanan bir satış sıtratejisi, bu yarım jiletler daha çok berber esnafına hitap ettiği için derby nin hem extra hemde premium modellerinde kullanılıyor, keskinlik bakımından çift taraflı jiletle arasında fark yok, tek farkı yarıdan kesilmiş olması. Usta markası daha yeni bir marka olduğu için yazılmamış, yada usta-profesyonel hemen hemen aynı anlama geldiği içinde yazılmaması daha uygun olur, yazarlarsa anlamsız, manasız olur.

Benim kastettiğim jiletlerin üstünde yazan "Profesyonel" ibaresi değil, model ismi olarak kullanılan "Derby Professional"

Derby-Professional-Single-Edge-Shavette-...1496870845
(23/02/2019, Saat: 12:29)tam karavana Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby Professional diye bir jilet var, bu Derby Usta ile aynı jilet mi? sadece isim değil ambalaj da benziyor sanki?

Komşum bu derby usta ile aynı jilet değil. Daha önce de anlatmaya çalıştığım gibi derby extra nın ikiye kesilip bölünmüş hali, ismine profesyonel eklenmiş. Şöyle düşünün derby extra kartal otomobil, derby profesyonel şahin otomobil. İkisinin herşeyi aynı şekli değişik, ismi değişik.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Şikayet var sitesinde derby firması ile ilgili ilginç şikayetler var. Konu herkese açık bir kaynakta ulaşılabilir olduğu için firmayı karalama, kötüleme gibi bir niyetim yok, o yüzden paylaşmak istedim.
https://www.sikayetvar.com/derby
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,870 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 155,712 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,044 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,750 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: