Derby Usta
(27/03/2019, Saat: 12:52)mannyyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende daha yeni Derby Ustayla tıraşımı oldum.İlk izlenimlerim gayet konforlu bir jilet fakat keskinlik açısından mavi astra, perma-sharp gibi jiletlerden kötü.Benim cildim hassas olmasına rağmen tıraş esnasında ve tıraş sonrasında da herhangi bir yanma hissi tahriş oluşmadı.Fiyatına göre kullan at olarak kullanılabilecek bir jilet.Bugün 100lü paketi 20 liraya aldım.Fiyat/performans açısından benim kullanacağım jiletler arasında yerini aldı.
28vao7n.png

Bende aynısını düşünüyorum komşum. Özelliklerde Rimei ile iyi uyum sağladı. Bir de kutusu mest etti beni. Fakat cilt kuru ve sert ise tahriş yaşanabiliyor. Cildi yumuşatmak gerekiyor sıcak suyla. Fotoğrafta güzel olmuş Smile

Fiyatı uygun bulmuşsunuz, nereden aldınız acaba?
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(27/03/2019, Saat: 13:10)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende aynısını düşünüyorum komşum. Özelliklerde Rimei ile iyi uyum sağladı. Bir de kutusu mest etti beni. Fakat cilt kuru ve sert ise tahriş yaşanabiliyor. Cildi yumuşatmak gerekiyor sıcak suyla. Fotoğrafta güzel olmuş Smile

Fiyatı uygun bulmuşsunuz, nereden aldınız acaba?

Komşum bugün Van da dolaşırken esnafa sora sora Vandaki tüm berberlerin ve kuaförlerin kozmetik ürünlerini aldığı dükkana yani kaynağa ulaştım. Adına dikkat etmedim ama yerini hafızama attım Smile
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Geleneksel tıraş ise her yere.
Az önce derby usta jileti EJ DE89 ile denedim ve çok memnun kaldığımı söyleyebilirim daha önce derby extra kullandım ama hiç memnun kalmadım tıraș esnasında jilet değiştirdim genelde çoğu komşumuzun beğenmediği rapira kullanıyordum artık usta kullanacağım
Piyasaya gireli epey zaman olmasına karşın kullanmak yeni kısmet oldu. 100'lü paketi 20 TL, bu haliyle günlük kullan/at için f/p ürünü. Her seferinde sıfır jiletle iki günlük kullanımımda keskinlik permasharpa yakın, konfor ise mavi personna gibi geldi. Bu arada Merkür 42c ile denedim.
Nedir, ne değildir?
Ben de kendisini bu sabah duştan sonra denedim;
İki günlük sakalda Rimei ve Cella ile kullandım.

Güçlü tarafları:
-Gayet üst düzey bir keskinliği ve akıcılığı olduğunu düşünüyorum, iki perde(düz+çeneden kulağa) artı çene rötuşlarıyla yakın bir tıraş elde ettim.
-Bu kaliteye bu fiyat çok uygun.Kolay bulunabilir, yerli ve iyi bir ürün olması da ayrıca mutlu ediyor insanı. Umarım kaliteyi düşürmez ve hatta daha da geliştirirler.

Zayıf Tarafları:
-Sabah tıraşı olması nedeniyle hızlı davranmış olabileceğim ihtimalini de barındırmak koşuluyla;biraz agresif bir abi gibi geldi bana çeneye yakın taraflarda tatlı-sert sürtüşmelerimiz oldu.
bencede fiyat/performans ürünü sayın lord değerlendirseydi acaba puanı kaç olurdu
(10/04/2019, Saat: 12:19)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bencede fiyat/performans ürünü sayın lord değerlendirseydi acaba puanı kaç olurdu

Iletelim kendisine Smile üstadım @Lord Sparhawk
2 kez kullandım ve memnun kalmadım. Dün burada güzel yorumları okuyunca tekrar denemek istedim. De8 ile tıraşımı oldum ama sonuç değişmedi. Bana çok konforsuz geliyor. Olmadı yani. Üstelik hiçbir önyargı taşımadan satın alıp kullandım. Çünkü yerli ürünlere daha çok özen gösterip desteklemeyi seven bir insanım. Bir daha deneyeceğim ama Smile Değişen bir şey olursa mutlaka ekleyeceğim.
(13/04/2019, Saat: 04:55)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 kez kullandım ve memnun kalmadım. Dün burada güzel yorumları okuyunca tekrar denemek istedim. De8 ile tıraşımı oldum ama sonuç değişmedi. Bana çok konforsuz geliyor. Olmadı yani. Üstelik hiçbir önyargı taşımadan satın alıp kullandım. Çünkü yerli ürünlere daha çok özen gösterip desteklemeyi seven bir insanım. Bir daha deneyeceğim ama Smile Değişen bir şey olursa mutlaka ekleyeceğim.

Bende denemek için 100lük aldım, heyecanla. Burada da pek çok kez yorumlarımı paylaştım ama maalesef bir türlü istediğim kıvamda olmadı tıraş. Yuma, WS, Rimei, Qshave ile denedim ama konforsuz geldi. Qshave 6 ayarda, buna rağmen çok cnım yandı tıraşta. En iyi Rimei ile uyum sağladı ama onda da ben kendim zorladım tıraş olacağım diye. Sonuç: maalesef elimdekileri tüketeceğim. Perma-sharp ve Rapira'ya devam.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Bugün R41'le kullandım, pek memnun kaldım. Keskinlik ve konfor arasında güzel bir denge yakalanmış. Derby Usta benden geçer not aldı. Herkese keyifli tıraşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,595 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 156,911 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,071 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,795 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: