Derby Usta
(20/04/2019, Saat: 00:15)harveyspecter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün R41'le kullandım, pek memnun kaldım. Keskinlik ve konfor arasında güzel bir denge yakalanmış. Derby Usta benden geçer not aldı. Herkese keyifli tıraşlar.
Agresif aletlerde sizin gibi seveni yok bu jiletin. Benim son dönemde şikayetim ustura ile kullanırken tıraş sonralarında bariz körelmiş hissettirmesi..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Dun yine nivea krem ile derby usta kullandim ilk defa. bana rapira swedish e benzer geldi.2 gunluk sakalimda ilk perdede permasharp akarken az sakal birakirken bu jilet tersini yapti 1 2 perde fazla yapmak durumunda kalsam da yakin ve tahrissiz tras sagladim 2 gunde bir tras oldugumdan permasharp hala favorim fazladan ugrasmaya gerek yok. Bu arada perma eski permalardan kullandigim alet de yaqi klasik kapali tarakli alet agresif kabul ediliyor
Jiletin alet ile uygumu çok önemli.
Örnek vermek gerekirse Derby Usta’yı Fatboy’la kullandığımda çok hoşuma giderken Merkur 42 ile kullandığımda ise jileti konforsuz buluyorum.
(20/04/2019, Saat: 12:59)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletin alet ile uygumu çok önemli.
Örnek vermek gerekirse Derby Usta’yı Fatboy’la kullandığımda çok hoşuma giderken Merkur 42 ile kullandığımda ise jileti konforsuz buluyorum.
Tıraş sonunda köreldigini hissediyor musun Volkan abi?

(20/04/2019, Saat: 13:03)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sonunda köreldigini hissediyor musun Volkan abi?

Fatboy’da aynı jileti 4 kez kullanabilirken Merkur 42’de ise en fazla 2 kez kullanabiliyorum.
(20/04/2019, Saat: 13:07)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatboy’da aynı jileti 4 kez kullanabilirken Merkur 42’de ise en fazla 2 kez kullanabiliyorum.
2 perde üstüne rötuşta değiştirdiğimi hatırlıyorum usturada.. :/

(20/04/2019, Saat: 09:24)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Agresif aletlerde sizin gibi seveni yok bu jiletin. Benim son dönemde şikayetim ustura ile kullanırken tıraş sonralarında bariz körelmiş hissettirmesi..

Komşum ben agresif aletler ile mild jiletleri yakıştırıyorum. Bunun tam tersi de geçerli. Derby Usta'yı Personna ayarında buldum. Normalde Polsilver ve Perma sharp kullanıyorum.

Jilet konusunda tavsiye almayı da vermeyi de sevmiyorum. Zira kim nasıl köpük yapar, sakal yapısı nasıldır, tekniği oturmuş mudur... bilemiyoruz. Hal böyleyken, jilet konusundaki tartışmalar bir hayli sübjektif oluyor.

Derby Usta'yı değiştirmeden 3 kez kullanıp bu başlığa tekrar yazacağım. Senin gül hatrın için usturaya da takarız.
Uzun bir ertelemeden sonra dün akşam nihayet Derby Ustayı denedim. Daha önceki yenilenmiş professional'ı ben de herkes gibi pek sevmemiştim. Bu jileti ise oldukça başarılı buldum. Hep söylerdim Derby keskin ama ya kaplama çokluğundan ya da honlamadaki sıkıntıdan dolayı tıraş esnası ve sonrasında rahatsız edici, kaba ağızlı bir jilet diye. Dedikleri gibi honlama tekniklerini değiştirmişler belli ki ortaya çıkan jilet çok daha başarılı olmuş. Derby'nin sadece yurtdışı pazarına satmak için ürettiği farklı markaları dahil tüm jiletlerini kullandım. Bana göre en başarılı jiletleri bu usta olmuş.

Ben jileti Yaqi Mellon makne ile denedim. Keskinlik tam orta seviyede, önceki modellerden daha az keskin. Ancak ağzın açısı ve honlaması çok temiz, jilet yüzde rahat akıyor, ne tıraş esnasında, ne tırşa sonrasında rahatsızlık, çekme , kaşıntı vs yapmıyor. Tıraşın ertesi sabahı yüzüm mermer gibiydi, bunu da nadir görüyoruz voskhol veya 7 oclock mavi gibi jiletlerle anca.

Şimdi jiletli ustura vs ile de deneyip, dayanıklılığına bakacağım. Şu haliyle ben çok beğendim. Günlük düzenli tıraş olmak isteyip de konforlu jilet arayanlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Crystalin güncel halinden daha iyi bir jilet. Rapira ile kıyas yapmam lazım, sanki rapira biraz daha keskin gibi. Ama yerli malımız olarak nihayret böyle olmuş bir jiletimiz çıkmaısna sevindim. Birkaç yüz tane stok yapabilirim ne olur ne olmaz diye.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Biraz önce Derby Usta'nın 100 adet yarım jiletli paketini aldım.
Yarın jiletli usturada ben de deneyeceğim, bakalım klasik derby extra ile aynı mı?

E n v i r o n m e n t a l i s t

(25/04/2019, Saat: 13:03)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun bir ertelemeden sonra dün akşam nihayet Derby Ustayı denedim. Daha önceki yenilenmiş professional'ı ben de herkes gibi pek sevmemiştim. Bu jileti ise oldukça başarılı buldum. Hep söylerdim Derby keskin ama ya kaplama çokluğundan ya da honlamadaki sıkıntıdan dolayı tıraş esnası ve sonrasında rahatsız edici, kaba ağızlı bir jilet diye. Dedikleri gibi honlama tekniklerini değiştirmişler belli ki ortaya çıkan jilet çok daha başarılı olmuş. Derby'nin sadece yurtdışı pazarına satmak için ürettiği farklı markaları dahil tüm jiletlerini kullandım. Bana göre en başarılı jiletleri bu usta olmuş.

Ben jileti Yaqi Mellon makne ile denedim. Keskinlik tam orta seviyede, önceki modellerden daha az keskin. Ancak ağzın açısı ve honlaması çok temiz, jilet yüzde rahat akıyor, ne tıraş esnasında, ne tırşa sonrasında rahatsızlık, çekme , kaşıntı vs yapmıyor. Tıraşın ertesi sabahı yüzüm mermer gibiydi, bunu da nadir görüyoruz voskhol veya 7 oclock mavi gibi jiletlerle anca.

Şimdi jiletli ustura vs ile de deneyip, dayanıklılığına bakacağım. Şu haliyle ben çok beğendim. Günlük düzenli tıraş olmak isteyip de konforlu jilet arayanlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Crystalin güncel halinden daha iyi bir jilet. Rapira ile kıyas yapmam lazım, sanki rapira biraz daha keskin gibi. Ama yerli malımız olarak nihayret böyle olmuş bir jiletimiz çıkmaısna sevindim. Birkaç yüz tane stok yapabilirim ne olur ne olmaz diye.

Pek çok sefer denedim, tam vazgececekken sevdim Derby Usta'yi. Rimei ile muhteşem uyum saglayinca devam dedim bende. Belirttiğiniz gibi Rapira'dan bir tık daha az keskin ama yine de sevdim bu jileti. Bir de 100luk kutusu mest etti beni. Severek kullanıyoruz artık Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 379,188 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,529 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,964 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,677 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: