Derby Usta
(07/09/2019, Saat: 23:23)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keskinliği konforu bence çok iyi diğer derby ler gibi tahriş ve kaşıntı yapmıyor... bir jilet 2-3 tıraş çıkarır diye tahmin ediyorum ancak ben tek sefer kullanıp atmayı tercih ediyorum... İnşaallah üretimi durmaz veya kalitesi bozulmaz. Tek kullanım için çok çok güzel bir jilet.

Benim sakalım sık ve çok yogun fakat 2 oerde ve rutuşla günlük sakalda kullanarak 2 defa kullanıyorum bi deneyin komşum .
Bu aralar yine deniyorum Derby Usta'yı. Diğer zamanlarda kullandığım jiletler Perma-Sharp, BIC, Rapira (pembe), Derby Premium.
Bunlar sevdiklerim ve günlük olarak kullandıklarım:

Perma-Sharp: Keskin ve konforlu,  sorunsuz, en çok güvendiğim jilet.
BIC: Keskin, konforlu ama çok keskin. Hata-çıkıntı affetmiyor, kansız tıraşım olmadı şu ana kadar.
Rapira: Keskin değil, muhteşem bir konforu yok ama günlük de uyumlu makina ile problem çıkartmıyor.
Derby Premium: Keskin değil ve orta konforda, günlük olarak cildi yormadan çok rahat iş çıkartıyor ve yormuyor.

Derby Usta: Keskin ama konforu yeterli değil, dalıyor sanki cilde kazmayı toprağa saplar gibi. Hangi alette denediysem aynı sonuca vardım. Derby Premium konforluğunda olsa muhteşem iş çıkartacak, fakat olmuyor. 100'luk siparişimi bitiriyorum, yerine 100'lük Derby Premium sipariş ettim, pişman olmadım.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(10/09/2019, Saat: 20:09)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aralar yine deniyorum Derby Usta'yı. Diğer zamanlarda kullandığım jiletler Perma-Sharp, BIC, Rapira (pembe), Derby Premium.
Bunlar sevdiklerim ve günlük olarak kullandıklarım:

Perma-Sharp: Keskin ve konforlu,  sorunsuz, en çok güvendiğim jilet.
BIC: Keskin, konforlu ama çok keskin. Hata-çıkıntı affetmiyor, kansız tıraşım olmadı şu ana kadar.
Rapira: Keskin değil, muhteşem bir konforu yok ama günlük de uyumlu makina ile problem çıkartmıyor.
Derby Premium: Keskin değil ve orta konforda, günlük olarak cildi yormadan çok rahat iş çıkartıyor ve yormuyor.

Derby Usta: Keskin ama konforu yeterli değil, dalıyor sanki cilde kazmayı toprağa saplar gibi. Hangi alette denediysem aynı sonuca vardım. Derby Premium konforluğunda olsa muhteşem iş çıkartacak, fakat olmuyor. 100'luk siparişimi bitiriyorum, yerine 100'lük Derby Premium sipariş ettim, pişman olmadım.

Komşum bunları deneyimleyip yazıya aktarmaniz çok güzel benim şu şekilde benzer bir konum var faydalı olabilir belki

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10042
(10/09/2019, Saat: 21:12)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bunları deneyimleyip yazıya aktarmaniz çok güzel benim şu şekilde benzer bir konum var faydalı olabilir belki

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10042

Komşum,
Hem kendimi yazima kendi cevabim hemde seni yazina istinaden:

Emin oldum, iyi bir mild - gunluk tirasa uygun makinalarla uyumlu bu jilet. ED89, Haward 644 - 656 gibi makinelerle cok uyumlu. Derby premium hissiyati veriyor ama Derby Premium daha rahat ve guvenilir benim dusunceme gore.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(11/09/2019, Saat: 08:57)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum,
Hem kendimi yazima kendi cevabim hemde seni yazina istinaden:

Emin oldum, iyi bir mild - gunluk tirasa uygun makinalarla uyumlu bu jilet. ED89, Haward 644 - 656 gibi makinelerle cok uyumlu. Derby premium hissiyati veriyor ama Derby Premium daha rahat ve guvenilir benim dusunceme gore.

sizin de benzer bir çalışma yapıp elizde derli toplu bir listeniz olması açısından demiştim ben Smile önceki mesajınızda markaları betimlemiştiniz o sebeple
Hiç ama hiç beğenmemiştim. Ama bugün bir şans verdim ve bence çok büyük haksızlık etmişim. Sanırım tecrübeden kaynaklı. Her jiletin birden fazla şansı hak ettiğini unutmamak lazım. Birkaç deneme daha yaptıktan sonra 100'lük alabilirim.
Kesinlikle stoklanası bi jilet orta keskinlik konfor ve mermer gibi bi cilt bırakıyo .Üstelik mükemmel bi sakal kesim sesi var . Gerçekten şaşkınım bi Türk markasının bukadar iyi bi jilet çıkartmasına . Hele hele diger Derby çeşitlerini düşününce . Kullanan arkadaşlara özellikle gsakal kesim sesine dikkat etmelerini öneriyorum . Sayısız jilet denedim geleneksele başladıgımdan bu yana ben böyle kesim efekti görmedim .
Derby usta jileti 2'er perdeden wtg+xtg olucak şekilde hem günlük hemde gün aşırı denemelerimde keskinlik ve konfor dengesini beğenerek kullandım. Hem R89 hemde Progress ile güzel tıraşlar verdi. En ufak bir dalgınlık veya sivilce olsun affetmiyor bu yüzden daha dikkatli kullanmak zorunda kaldım.

Yerli üretimlerden keskinlik olarak derby extra, premium ve zaza platinum dan daha iyi bir jilet sadece konfor olarak derby premiumun gerisinde kalıyor. Aynı jileti 2 defa güzelce kullanabildim ancak 3. kullanımda performansı düştüğünü gördüm. Bir Türk şirketinden böyle bir jilet kullanmak bana gurur ve keyif verdi, umarım böyle devam ederler.
Herkese merhaba. Derby usta kullandığım zaman sakallarım yumuşak oluyor. Ancak, perma sharp ile tıraş olduğumda sakallarım çok sert oluyor. Bunun sebebi nedir acep
(27/09/2019, Saat: 23:19)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba. Derby usta kullandığım zaman sakallarım yumuşak oluyor. Ancak, perma sharp ile tıraş olduğumda sakallarım çok sert oluyor. Bunun sebebi nedir acep

Cilt ve sakal yapısından ötürü her jilete farklı tepki veriyor olabilir cildiniz.
Komşularımız da bu konuda jiletin etken olduğunu söylüyorlar.
İki ihtimal de mümkün.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,173 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,572 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,967 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,678 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: