Derby Usta
(16/10/2019, Saat: 00:34)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım ufak bir anket. Usta mı yoksa permasharp mı ?

Komşum buna direk cevap vermek kolay değil. Çünkü farklı karakterlerde olsalar da yakın kalitede jiletler. 2si de farklı aletlerde ön plana çıkabilir. Direk şu diye cevap verebilmek için jilet kaliteleri arasında uçurum olması gerekir bana göre. Mesela kai ile shark gibi.
Konfor ve mermer gibi bi cilt istiyosanız Usta ,
Kolay kesim ve cilttede ufak tefek bi iki kesim istiyosanız Perma .
Fakat ben Ustayı Woskhod kılasmanında görüyorum ve Woskhod un gelişmiş evrim geçirmiş haline benzetiyorum .
Dayanıklılık anlamındada benim sakal tipime göre Usta 3. traşdan sonra biter , Perma 4 , Woskhod 2.
(16/10/2019, Saat: 00:34)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım ufak bir anket. Usta mı yoksa permasharp mı ?

bende kişisel olarak
permasharp diyorum, usta gerçekten fiyat bakımından eşssiz bir jilet , günlük tıraşımda bolca yer alıyor ama permasharpın keskinliği yüzümde nokta kanama yapacağını bilsemde her zaman cazip geliyor Smile
Hepimizin de bildiği gibi kisisel ve cilde gore degisen bir durum jilet. Buna dayanarak ben PS diyorum. Derby Usta keskin ama konforsuz geliyor bana, PS her zaman isini yapan sorunsuz bir jilet benim icin. Ve de tum kiyaslamalarumi PS'e gore yapiyorum. Derby Usta yerine Derby Premium kullanıyorum ben, keskinlikten öte daha konforlu buluyorum, 3 perde de isimi tahrissiz yapabiliyorum. Bu sebeple Derby Usta baska komsularimin sevdicegi olsun Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(16/10/2019, Saat: 08:33)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hepimizin de bildiği gibi kisisel ve cilde gore degisen bir durum jilet. Buna dayanarak ben PS diyorum. Derby Usta keskin ama konforsuz geliyor bana, PS her zaman isini yapan sorunsuz bir jilet benim icin. Ve de tum kiyaslamalarumi PS'e gore yapiyorum. Derby Usta yerine Derby Premium kullanıyorum ben, keskinlikten öte daha konforlu buluyorum, 3 perde de isimi tahrissiz yapabiliyorum. Bu sebeple Derby Usta baska komsularimin sevdicegi olsun Smile

Perma sharp hangisi üstadım
Son çıkan kutusunda stainless yazanlar cidden kötü geldi bana
Eski Perma olsa, bir önceki seri, harikaydı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Derb ustanın keskinliği ve konfor dengesi benim cildimle çok uyum sağladı. Yeni perma sharp kullandım hiç anlaşamamıştık, bende bir daha denemedim bile. Bu konu çok kişisel olduğu için her iki jilet içinde yorumlar gelicektir. Benim için Derby Usta candır.
(16/10/2019, Saat: 08:39)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma sharp hangisi üstadım
Son çıkan kutusunda stainless yazanlar cidden kötü geldi bana
Eski Perma olsa, bir önceki seri, harikaydı

Son cikanlar benim icinde kalitesi dusuk geliyor ama cok buyuk sorun yaratmadi şu ana kadar.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(16/10/2019, Saat: 08:48)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son cikanlar benim icinde kalitesi dusuk geliyor ama cok buyuk sorun yaratmadi şu ana kadar.

O zaman kullanmaya devam üstadım
Hangisi uyarsa en iyisi o sonuçta

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Doğru mu düşünüyorum bilmiyorum ama bu jiletin et kalınlığı bana fazla geliyor. Tıraşa bir etkisi yok muhtemelen, kesiyor ediyor ama gözü kapalı verseler makineyi elime derby usta varsa içinde anlarım.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Bu ürünün sahtesi olabilir mi? Çok sık sakalım olmamasına rağmen özellikle çene altında çekiştirme yapıyor ve ardında çok sakal bırakıyor. Kolonya sürdüğümde yanma yapıyor, bıyık bölgesi uyuştu bu yanmadan. Elimde hem yeni hemde eski perma var, eskiyi kullanmaya kıyamıyorum iki tane kaldı Smile . Bence değil eski perma yenisine bile rakip olamaz. Bir daha derby usta alacağımı sanmıyorum, köse olsam belki Smile .Şuan için perma ve wilkinson siyah kutu bana en iyi gelenler. Akmayan jileti ne yapayım ki...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 379,357 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,540 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,965 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,678 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: