Jiletleri nasil uzun omurlu sekilde saklariz ?
Yeri geliyor hepimiz stok yapiyoruz,kanimizda var heralde Big Grin

Sonuc itibari ile elimizdeki bu stoklar uzun zamanda bitecek gibi de degil,bir jileti 3 4 kere kullandigimizi varsayalim.

Ne yaparsak bu jiletler uzun sure hatta yillarca saklanabilir.Benim jiletler ahsap bir kutuda bu sekilde duruyor.
2qdmqtv.jpg

Jiletlerin dis kutusundaki plastik ambalaji sokmek omrune etki eder mi ?
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Jilet kutusu başlığı altında bu konu tartışıldı. Ben plastik tornavida kutusu içerisinde jiletlerimi muhafaza ediyorum. Plastik kutunun bir bölmesine pirinç döktüm rutubetini alsın diye. Gerçi bazı aletlerinse içinden çıkan bir parça var. Adını şuan getiremedim ama onu koyarsanız daha etkili olurmuş.
Ayrıca Ankara gibi nemi az bir bölgede yaşıyorsanız jiletleri normal kutusunda da saklayabilirsiniz bence. Ama fazla nemli bölgede (akdeniz bölgesi mesala) jiletleri iyi muhafaza etmelisiniz.
iKea Glis plastik, bölmeli, kapaklı kutuda hepsi...

553e63b63078a9b628dd499af38fb4f3.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(22/10/2018, Saat: 09:05)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet kutusu başlığı altında bu konu tartışıldı. Ben plastik tornavida kutusu içerisinde jiletlerimi muhafaza ediyorum. Plastik kutunun bir bölmesine pirinç döktüm rutubetini alsın diye. Gerçi bazı aletlerinse içinden çıkan bir parça var. Adını şuan getiremedim ama onu koyarsanız daha etkili olurmuş.
Ayrıca Ankara gibi nemi az bir bölgede yaşıyorsanız jiletleri normal kutusunda da saklayabilirsiniz bence. Ama fazla nemli bölgede (akdeniz bölgesi mesala) jiletleri iyi muhafaza etmelisiniz.
Komsum silisyum heralde o bahsettigin nem alici pakedin ismi.Ayakkabidan felan cikiyor.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(22/10/2018, Saat: 09:55)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum silisyum heralde o bahsettigin nem alici pakedin ismi.Ayakkabidan felan cikiyor.

Evet, aynen öyle.
Benim stok banyoda duruyor, şimdi fark ediyorum ki aslında en yanlış yerde saklıyormuşum. Henüz bir sıkıntıyla karşılaşmadım ama yine de hemen bir tedbir alayım. Hatırlatma için katkısı olanlara teşekkürler Smile
(22/10/2018, Saat: 09:37)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iKea Glis plastik, bölmeli, kapaklı kutuda hepsi...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

komşum çok güzel olmuş kutu içinde sistemli şekilde duruyor Smile

Komşum dikkat edin jilet kutularının ambalajını çıkardıktan sonra kapalı plastik kutular içinde paslanabiliyor ambalajlı şekilde durduğunda sıkıntı yok ambalajından çıkartıp saklandığında pas yapabiliyor bilginiz olsun
(22/10/2018, Saat: 10:28)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, aynen öyle.

Ufak olanların 100 tanesi 20-21 lira filan aliexpress'de. Tekrar kullanılabilir çeşitler de mevcut :

https://www.aliexpress.com/wholesale?cat...silica+gel

Bunların dışında kristal kedi kumu da aynı işi görebiliyor. Ben ev için kullanmıştım bir ara.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bolumlu vida kutuları en rahatı dostlar.
İcine rutubet veya nemi alsın diye silica jel posetlerinden veya evdeki pirincten biraz serpebilirsiniz.

Konumuz baska metalleri pastan rutubetten korumaya giderse, metaller icin en iyi koruyucular
1- Kamelya yagı (camellia oil)
2- Lanolin (sentetik tiner ve listedeki diger yaglar ile incelterek)
3- Bezir yagı (boiled linseed oil)
4- Hint Yagı (castor oil)
5- Hafif isler icin Bebek yagı Mineral yag (Mineral Oil)
6- 2 zamanlı motor yagı
Kullanmadığım kısım bu şekilde duruyor bende. Digerleri de zemini pirinç dolu bir kutuda..

3ef59ae8ea7fbccfc7c368310dcadff7.jpg

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rus Jiletleri Karşılaştırması ckeskin 51 51,795 19/06/2023, Saat: 09:50
Son Yorum: implicit
  Uzun sakalda efektif tıraş için jilet seçimi önerisi Tıraşolog 8 4,471 07/05/2021, Saat: 06:01
Son Yorum: Tıraşolog
  Sahte Jiletler Nasıl Anlaşılır? shopol21 9 3,644 28/10/2020, Saat: 15:55
Son Yorum: Wolfskin
  Hangi DE jiletleri bir daha satın almayı dusunmuyorsunuz? rock83 49 19,145 23/07/2019, Saat: 15:06
Son Yorum: GeraltofRivia
  JOB JİLETLERİ son samuray 3 5,649 25/06/2013, Saat: 22:12
Son Yorum: deka

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: