Deneme 1-2..
Benim tıraş yoldaşlarım sabunlarımı kaba basarken hep rendelerim mitchell's wool fat ve tabac'ı bile.. Biraz önce tabac rendeledim.Birkaç damla badem yağı koymak istedim ama haddinden fazla koymuşum. Baktım cıvık yağlı bir hamur gibi oldu. Düzleyip buzdolabına koydum ama..?? Yorum tavsiye var mı?

Sabunlarına badem yağı katanlar nasıl bir yol izliyor. Daha önce forumda eskiuye3315 üstadın müthiş bir karışımı vardı hatta iç yağda kullanıyordu hatırlarsınız.. o kadar üst seviye olmamak kaydıyla yağı nasıl kullanabilirim?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
acaba üzerine biraz kağıt havlu filan koyulup yağı emdirilebilir mi?
(02/06/2012, Saat: 23:47)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim tıraş yoldaşlarım sabunlarımı kaba basarken hep rendelerim mitchell's wool fat ve tabac'ı bile.. Biraz önce tabac rendeledim.Birkaç damla badem yağı koymak istedim ama haddinden fazla koymuşum. Baktım cıvık yağlı bir hamur gibi oldu. Düzleyip buzdolabına koydum ama..?? Yorum tavsiye var mı?

Sabunlarına badem yağı katanlar nasıl bir yol izliyor. Daha önce forumda eskiuye3315 üstadın müthiş bir karışımı vardı hatta iç yağda kullanıyordu hatırlarsınız.. o kadar üst seviye olmamak kaydıyla yağı nasıl kullanabilirim?

selam,tekrar rendeleyin bu sefer tarhana kurutur gibi geniş peçetelere yayın,birde rendelemeyi basit sabunlara yapın.metal bazı kozmetik ürünlerin de kristalleşme yapıyor,her ne kadar sabun hücreli olmasa da ince rendeleme sabunu oksijenle erken buluşturuyor,bu da ömrü kısaltır niteliği zayıflatabilir
saygılar
(03/06/2012, Saat: 00:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/06/2012, Saat: 23:47)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim tıraş yoldaşlarım sabunlarımı kaba basarken hep rendelerim mitchell's wool fat ve tabac'ı bile.. Biraz önce tabac rendeledim.Birkaç damla badem yağı koymak istedim ama haddinden fazla koymuşum. Baktım cıvık yağlı bir hamur gibi oldu. Düzleyip buzdolabına koydum ama..?? Yorum tavsiye var mı?

selam,tekrar rendeleyin bu sefer tarhana kurutur gibi geniş peçetelere yayın,birde rendelemeyi basit sabunlara yapın.metal bazı kozmetik ürünlerin de kristalleşme yapıyor,her ne kadar sabun hücreli olmasa da ince rendeleme sabunu oksijenle erken buluşturuyor,bu da ömrü kısaltır niteliği zayıflatabilir
saygılar

Sağol sevgili dostum ama cıvık oldugundan dolayı tekrar rendeleyebileceğimi sanmıyorum. Sabun kullanma konusunda o kadar detaylı da düşünmüyorum aslında. Canım sadece kaba basılmış bir sabunu büyük domuz kılı fırçamla köpürtmek istiyor. Yeter ki kapta olsun yaniSmile
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
(02/06/2012, Saat: 23:55)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: acaba üzerine biraz kağıt havlu filan koyulup yağı emdirilebilir mi?

Bak bu hiç aklıma gelmedi haklısın işime yarayabilirdi.
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
(03/06/2012, Saat: 01:09)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/06/2012, Saat: 00:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

saygılar

Sağol sevgili dostum ama cıvık oldugundan dolayı tekrar rendeleyebileceğimi sanmıyorum. Sabun kullanma konusunda o kadar detaylı da düşünmüyorum aslında. Canım sadece kaba basılmış bir sabunu büyük domuz kılı fırçamla köpürtmek istiyor. Yeter ki kapta olsun yaniSmile

tabac ın nemlendirmesi biraz zayıf belki böyle daha iyi olur,badem yağı yüzünüze dokunmaz umarım fazla yağda gözenekleri tıkar mı ?
sivilce yaparsa anlarızSmile
Tabac refill'in çapı ve yüksekliğini bilen varmı arkadaşlar?
forumumuzun tabac koleksiyoneri psycho cevaplandırabilir bu soruyu Big Grin
(03/06/2012, Saat: 10:34)mckorkmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac refill'in çapı ve yüksekliğini bilen varmı arkadaşlar?

Stick refill: çap 40 mm - yukseklik 70 mm plastik parca hariç.
Bowl refill elimde yok ama kasenin iç çapı 80mm sabunun yüksekliğide 30-40mm civari olmalı.
(03/06/2012, Saat: 10:34)mckorkmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac refill'in çapı ve yüksekliğini bilen varmı arkadaşlar?

selam,bowl refill; 7,5 * 2,6
saygılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni bir fırça deneme zamanı (mıdır)? atoprak 7 4,366 02/02/2019, Saat: 02:30
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: