Tıraşta Minimalizm
Ben dunden itibaren yeni urun almamaya soz verdim.

Sadece son bir ust duzey alet alicam kapanis icin, artik baska ne alet ne de firca alicam.

Su konuda tek ovundugum sey, sadece bir tane kopurtme kabimin olmasi.
Hocam bende de sadece bir köpürtme tası var. Smile

(15/02/2019, Saat: 12:22)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben dunden itibaren yeni urun almamaya soz verdim.

Sadece son bir ust duzey alet alicam kapanis icin, artik baska ne alet ne de firca alicam.

Su konuda tek ovundugum sey, sadece bir tane kopurtme kabimin olmasi.
(15/02/2019, Saat: 12:28)batucan72 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bende de sadece bir köpürtme tası var. Smile

Hocam birden hic sasmamak lazim, bravo Big Grin.
(15/02/2019, Saat: 11:42)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de minimalizm taraftarıyım ama bu işe yeni başladığım için de farklı markaları/modelleri denemek istiyorum.

Denediklerimden bana uymayan ürünleri ayırdım. Babama, kayınpedere ve kayınbiradere sırasıyla azalan güzellikte birer set yaptım doğum günleri geldikçe hediye ediyorum. Sevmediğim enişteye de kalan kartuşlu ve hazır köpükleri ayırdım vereceğim.

Yine bile elimde 15-20 farklı marka 200 civarı jilet, 6 farklı makine, 4 köpürtme tası , 4 fırça, 3 sabun, 2 kolonya var. Temennim yıl sonu bu rakamları yarısına yaklaştırıp, eşime söz verdiğim gibi bana banyoda ayırdığı rafın dışına taşmamak.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Enişte kısmına hem çok güldüm hem de üstüne düşündüm, bizde sonuçta enişteyiz o durumlara düşmeyiz inşallahSmile
@ziyak komşum enişte kısmı efsaneydi Smile
Sayın komşular güzel paylaşımlar için teşekkürler. Konu sahinine de ayrı teşekkür ederim.
(15/02/2019, Saat: 11:45)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah da sizin güldürsün hocam. Sevmediğiniz enişteye verilecek kartuşlu kısmına iyi güldüm.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Amin komşum Smile
(15/02/2019, Saat: 13:38)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Enişte kısmına hem çok güldüm hem de üstüne düşündüm, bizde sonuçta enişteyiz o durumlara düşmeyiz inşallahSmile

Herkesi mutlu etmek zor komşum bir de enişte falan zaten 1-0 yenik durumlar ama düşmeyiz inşallah Smile

(15/02/2019, Saat: 13:47)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyak komşum enişte kısmı efsaneydi Smile
Sayın komşular güzel paylaşımlar için teşekkürler. Konu sahinine de ayrı teşekkür ederim.

Doğrusu biraz esprili yazayım demiştim ama bu kadar beğenileceğini düşünmemiştim. Smile
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
Ben de geleneksel tıraş serüvenimin ilk yılındayım ama şimdiden önlem almam gerekiyor.

Başlıca orta ve üst seviye markalarda;

4 sabun, 4 krem, 5 domuz kılı fırça, 1 sentetik fırça, 1 makine, 3 losyon, 4 balsam ve ufak tefek giriş seviyesi birkaç ürün daha. Jilet stoğu yapmadım. Denemelik birer kutu bazı markalar var sadece elimde. 2 kase ama 101'den. Bir tıraş basma kabı. Sayısı 10'u bulan kolonya. Onları tükettikten sonra birkaçını devamlı kullanacağım.
Ama bunları çok hızlı bir süreçte temin ettim. Bu şekilde giderse 2. yıl bu sayıyı 3'e katlayabilirim. O nedenle şimdiden kendime dur demeliyim.

Elimdeki birkaç fırça, sabun ve diğer malzemeleri yakınlarıma hediye ettim. Daha da edeceğim.
14 şubat indirim döneminde kendime dur demeyi başardım. Yine indirim olacak. Stok yapmaya gerek yok. En sevdiğim ve kullanacağım ürünleri alacağım. Denemelik almayacağım. Bir şekilde bir yerlerde test eder, deneme fırsatı bulurum.

Memnun olduğum ürünleri belirledikten sonra, diğerlerinden almayı düşünmüyorum. Minimal bir düzen daha ferah gibi. Kafa karıştırıcı değil.
Taktik veriyorum. Smile)
Evde yok iken en iyi dolaplardan birisini seç ve tıraş aletleriyle doldur.
Geldiğinde de büyük cıngar çıkacaktır.
Cevap olarak "Ne yapayım bu kadar işime yarayan tıraş malzemelerini mutlaka bir yere koymam lazım, hem bozulmazlar, hem de sağlık açısından böyle bir yer lazım, o yüzden de bu dolaptan başkası olmaz" diye savunma yap.
Ardından karşı taraf önemli bir dolabı kurtarmak için elindeki ondan daha az önemlisini size verecektir.
Acaba bu tutar mı?

(15/02/2019, Saat: 11:42)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de minimalizm taraftarıyım ama bu işe yeni başladığım için de farklı markaları/modelleri denemek istiyorum.

Denediklerimden bana uymayan ürünleri ayırdım. Babama, kayınpedere ve kayınbiradere sırasıyla azalan güzellikte birer set yaptım doğum günleri geldikçe hediye ediyorum. Sevmediğim enişteye de kalan kartuşlu ve hazır köpükleri ayırdım vereceğim.

Yine bile elimde 15-20 farklı marka 200 civarı jilet, 6 farklı makine, 4 köpürtme tası , 4 fırça, 3 sabun, 2 kolonya var. Temennim yıl sonu bu rakamları yarısına yaklaştırıp, eşime söz verdiğim gibi bana banyoda ayırdığı rafın dışına taşmamak.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

E n v i r o n m e n t a l i s t

(15/02/2019, Saat: 15:25)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taktik veriyorum. Smile)
Evde yok iken en iyi dolaplardan birisini seç ve tıraş aletleriyle doldur.
Geldiğinde de büyük cıngar çıkacaktır.
Cevap olarak "Ne yapayım bu kadar işime yarayan tıraş malzemelerini mutlaka bir yere koymam lazım, hem bozulmazlar, hem de sağlık açısından böyle bir yer lazım, o yüzden de bu dolaptan başkası olmaz" diye savunma yap.
Ardından karşı taraf önemli bir dolabı kurtarmak için elindeki ondan daha az önemlisini size verecektir.
Acaba bu tutar mı?

Benzerini yaptım komşum.

Banyoya sığamayınca büyükçe bir dolap ekstra almıştık. Ağzına kadar doluydu. Hanımın olmadığı bir zamanda indirdim, komple temizledim, düzenledim.
Makineleri asmak için bir tarafına çivi çakıp, elektrik bandıyla sardım, kapağına mıknatıs yapıştırıp jilet kutusu için yer yaptım vs vs. en güzel rafını tıraş dolabı yaptım.Tabi o kadar tadilatla artık o raf geri dönüşsüz olarak benim olmuştu.

Sonra söz verdim dışına taşmayacağım diye ama yazlık sabunum, 100'lük jilet, bir gün kullanırsam diye aldığım jiletli usturalar vs ayrı küçükce bir kutuda bekliyor. Amacım ürünleri biraz daha azaltıp o kutuyu ortadan kaldırmak.
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(15/02/2019, Saat: 16:27)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benzerini yaptım komşum.

Banyoya sığamayınca büyükçe bir dolap ekstra almıştık. Ağzına kadar doluydu. Hanımın olmadığı bir zamanda indirdim, komple temizledim, düzenledim.
Makineleri asmak için bir tarafına çivi çakıp, elektrik bandıyla sardım, kapağına mıknatıs yapıştırıp jilet kutusu için yer yaptım vs vs. en güzel rafını tıraş dolabı yaptım.Tabi o kadar tadilatla artık o raf geri dönüşsüz olarak benim olmuştu.

Sonra söz verdim dışına taşmayacağım diye ama yazlık sabunum, 100'lük jilet, bir gün kullanırsam diye aldığım jiletli usturalar vs ayrı küçükce bir kutuda bekliyor. Amacım ürünleri biraz daha azaltıp o kutuyu ortadan kaldırmak.

Yazınızı okurken ilk paragrafta sandım ki "O'nu da elimden aldı" diye bir sonuç okuyacağım. Smile)
Güle güle kullanın..

Bu konuda sanırım en fakiri benim, buna rağmen fazlalık olmaya başladı.
Gezdikçe lazım olmasa bile rastladığım şeyleri alıyorum.

Dün 6-7 adet zır cahil olduğum zamanlarda aldığım ve sonra pek işe yaramayacağına karar verdiğim bileylemede kullandığım derileri çöpe attım.
Hiç kullanmadığım ve bundan sonra da kullanmayacağımdan emin olduğum ama görüntü olarak beğendiğim 3 adet Çin işi tıraş makinesi hala duruyor.
ÖYle ki, geleneksel tıraşa yeni katılacak bir yakınım için takım yaparak verecektim, çok basitler diye vazgeçtim ve buradan bir arkadaşımın bana ulaştırdığı makineyi, verdim, aldıklarım ise dolapta süs diye duruyor.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,546 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,081 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,914 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,532 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,882 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: