Tıraşta Minimalizm
Bugün geleneksel tıraşta 1.yılım, geltirde ise 7. ayım. Ne kadar minimalistim diye bir hesap çıkarttım. 1 yıllık toplam harcamam 222 lira 51 kuruş. Aldığım en ufak şeyi dahi not aldım. Elimde 3 fırça (2'si forumdan temin edilme), 2 yıllık krem/sabun, 50 civarı jilet (30'u aldığım ürünlerin yanında hediye gelmiştir), 1 ali bıyıklı ustura, 1 sedef ustura, 1 wilkonson , 1 yuma alet ve 1 tane de şap bulunuyor. Aslında geleneksel tıraş oldukça uygun. Elinde özellikle jilet ve sabunu çok olan komşular çok harcadım diye üzülmesin. Çünkü tıraş başı maliyet hesaplayınca oldukça uygun maliyetler ortaya çıkıyor. Esenlikler ve kesiksiz tıraşlar dilerim.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
@lim10 Avatar-yorum uyumu diyorum kısaca Big Grin Minimalizm konusunda sizi tebrik ederim gerçekten.
(24/07/2019, Saat: 15:24)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @lim10 Avatar-yorum uyumu diyorum kısaca Big Grin Minimalizm konusunda sizi tebrik ederim gerçekten.

Sağ olun. Smile
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Rimei (yumayi sevmedim)
Permasharp
Lider fırça
Arko sabun kolonya
Nivea balsam
Klasik traşa döndükten sonra baya alım yaptım.
Sonuçta 1 makine 1 ustura 3 fırça 2 krem 2 sabun 1-2 tas a ve bolca jilete inme yolunda ilerliyorum .
Kiminin kokusunu beğenmedim kiminin işçiliğini
Sözün özü:
Rex de alet olarak
Ac dx ustura olarak
2 muhle 23 ve 1 muhle 25 sentetik fırça olarak
Sv cubebe ve alpina sabun
Adp ve crabtree krem
Feather muhle Perma usta jiletler
Dalvey ve muhle tas
En beğenip elde tuttuklarım
Geri kalan Herşey ilanlarda Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Yaklaşık 1 hatta 1,5 sene sadece tek alet, tek fırça, arko sabun, Nivea krem ve losyon ya da duruma göre emülsiyon ile tıraş oldum. Crystal ve polsilver dışında jilet bile kullanmadım.

Sonra Geltir'i keşfettim...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Merhabalar,

Sabun ve fırçayı teke düşürdüm.
Sabun olarak kokusu ferahlık hissi veren lea çubuk sabun, fırça olarak ise domuzların şahı semogue firmasının 1438’i ile yoluma devam ediyorum.

Komşular itiraf etmeliyim, minimalizm özellikle fırçada mükemmel bir duyguymuş. Eskiden hiç sevmediğim sert bulduğum semogue 1438 şu an benim gözümde o kadar kıymetli ki anlatamam. o kadar yumuşadı ki cillop gibi, omurgasını da hala koruyor. E tabi her gün sabunlanıyor ıslanıp, durulanıyor ve kuruyor. Yani çalışıyor, işleyen demir ışıldar misali.

Verdiği bu huzur hissiyatının yanısıra, ekonomik olarak ta rahatladım. Artık harcamıyorum.
Bundan sonraki hedefim alet ve jileti de tek markaya indirgemek.

Tüm dostlara keyifli tıraşlar.

———————
Zeyestws...
Nice and clean. Aftershave
Komşum tebrik ederim. Darısı başıma inşallah.
Komsum tebrik ediyorum sizi. Tek alet zor ama tek tür alet mümkün gibi. Birer Vintage, ayarlı, güncel, ustura gibi.
(05/11/2019, Saat: 21:48)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık 1 hatta 1,5 sene sadece tek alet, tek fırça, arko sabun, Nivea krem ve losyon ya da duruma göre emülsiyon ile tıraş oldum. Crystal ve polsilver dışında jilet bile kullanmadım.

Sonra Geltir'i keşfettim...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Polsilver ve crystali geltirden önce keşfetmişsin hocam sen zaten gelenekselin nirvanası olan iki jileti kullanırken geltirden sonra minimalizme yönelmek zor olmalı...
Ben forumdan öncesi bıçak bileme taşı ararken raslantılar zinciriyle tesadüfen keşfettim hala ara ara bi tetiklenme oluyo minimalizm bi tarafa onuda alıyım dursun bi köşede kullanırım eğilimi tetikleniyo sonra geltirden uzak durma cezasıyla kendimi frenlemeye çalışıyorum taki fren disklerinden çizilme sesi gelene kadar... Big Grin Big Grin Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,537 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,079 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,913 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,531 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,879 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: