Perma sharp için hangi makineyi önerirsiniz
S. a arkadaşlar. Elimde bayağ bir permanın eski tr üretimi plastik kutulu yaprak jilet im var. Bende bayağıdır kartuşu traş bıçaklarını bırakmayı düşünüyordum ve bugün itibariyle yaprak jilet geçiş yapmayı düşünüyorum. Sizlerin tecrübeleri bilgileri doğrultusunda nasıl bir makine almam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Traş konusunda 2 günde bir traş oluyorum. İstisnalar hariç. Elimde bayağ bir babadan kalma jilet olduğu için jilette göre makine almayı düşünüyorum. Daha önceden yaprak jilet tecrübem olmadı. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
Eski perma sharp jiletler şimdikilere göre kat be kat daha keskin ve daha konforludurlar. 2 günde bir tıraş olacaksanız orta agresif bir tıraş aletinde kullanmanızı öneririm. Mesala Merkur 34c gibi mesala.

Son olarak ilk mesaj mutlaka kendini tanıtma olması gibi zorunluluk yok. 1 seneye yakın olacak bu forumda olmam. Kendimi tanıtma konusu açmadım. Smile
Aramıza hoş geldiniz, daim olmanız dileği ile...
@erfa dostum merhabalar .
Her söylenene kulak asmayın forumda. Parmak sallamayı Kaş çatmayı seven milletiz maalesef .
Böyle bir soru sorduğunuza göre zaten forumu okumuşsunuz ki dışardan biri için zaten her alet her jilet uyar .
İşin özü gerçekten her standart alet her standart jilete uyar . Bazıları daha güzel uyar Smile
Genel olarak aradığını şey önemli; konfor ise alet artı jilet birleşimini mild e yakın tutun , yakın tıraş ise agresif bir birleşim . R41 Feather ikilisi ile tıraş olanlar var . Ben ben kör Zaza ile black beauty 1 ayarda sakalında kanadını alıp gecerim çoğu zaman .

Perma Keskin eskiler daha keskin . Sizdeki yerli üretim sanırım kartal çelik olandan . . Orta agresif aletler ile cildinizi fazla yormazsınız @ziyanınjileti komşuna katılıyorum .
https://www.extrashaving.com/REX-AMBASSA...IRAS-ALETI

Her türlü jilet ile uyumlu sorunsuz makina . Forum üyeymiz impa ticaretten alabilirsiniz site de kendisine ait .
Merkur progress .. tecrübeyle sabit
yaşam bir zevktir
(03/11/2018, Saat: 11:04)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski perma sharp jiletler şimdikilere göre kat be kat daha keskin ve daha konforludurlar. 2 günde bir tıraş olacaksanız orta agresif bir tıraş aletinde kullanmanızı öneririm. Mesala Merkur 34c gibi mesala.

Son olarak ilk mesaj mutlaka kendini tanıtma olması gibi zorunluluk yok. 1 seneye yakın olacak bu forumda olmam.  Kendimi tanıtma konusu açmadım. Smile
Aramıza hoş geldiniz, daim olmanız dileği ile...

Çok teşekkür ederim arkadaşım. Hoş bulduk. Resim yükleyememiştim ancak yükleyebildim.Resimdeki üründen kullanacam.Daha önce devamlı kartuşu kullandığım için çok bilgi eksiğim var. İnşallah buradaki sizin gibi arkadaşlar sayesinde güzel bir başlangıç yapacam.

wccumv.jpg

(03/11/2018, Saat: 11:51)SirinBaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @erfa  dostum merhabalar .
Her söylenene kulak asmayın forumda. Parmak sallamayı Kaş çatmayı seven milletiz  maalesef .
Böyle bir soru sorduğunuza göre zaten forumu okumuşsunuz ki dışardan biri için zaten her alet her jilet uyar .
İşin özü gerçekten her standart alet her standart jilete uyar . Bazıları daha güzel uyar Smile
Genel olarak aradığını şey önemli;  konfor ise alet artı jilet birleşimini mild e yakın tutun , yakın tıraş ise agresif bir birleşim . R41  Feather ikilisi ile tıraş olanlar var . Ben ben kör Zaza ile black beauty 1 ayarda sakalında kanadını alıp gecerim çoğu zaman .

Perma Keskin eskiler daha keskin . Sizdeki yerli üretim sanırım kartal çelik olandan .  . Orta agresif aletler ile cildinizi fazla yormazsınız  @ziyanınjileti komşuna katılıyorum .

Çok teşekkür ederim. İnşallah sağımı solumu kesmem tek korkum o. Jilet konusunda resim ekleyememiştim üst cevapta ancak ekleyebildim
Fotograflar göz kamaştırıcı nereden buldunuz bunları Smile
Kesmezsiniz hocam keyifli tıraşlar
Ne uyardan daha cok ne yakışır derseniz
O jiletlere vintage alet yakışır bence .
Perma sharp satürn modelinide ilk görüyorum 2 modelide yan yana koyup net bir foto alabilirmiyiz

Sahibiden sitesinde birinde daha var istediğiniz kadar temin edilir demiş
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e...9627/detay
"Leoparın kuyruğunu asla tutma, tutarsan da asla bırakma."
(03/11/2018, Saat: 20:44)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim arkadaşım. Hoş bulduk. Resim yükleyememiştim ancak yükleyebildim.Resimdeki üründen kullanacam.Daha önce devamlı kartuşu kullandığım için çok bilgi eksiğim var. İnşallah buradaki sizin gibi arkadaşlar sayesinde güzel bir başlangıç yapacam.

Her haftasonu babama alırdım acaba hangi makinayı kullanıyordu babam keşke atmasa da saklasaydı. Jiletlerin kıymetini bilin hocam çok değerli bi hazine Smile
(03/11/2018, Saat: 20:44)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim arkadaşım. Hoş bulduk. Resim yükleyememiştim ancak yükleyebildim.Resimdeki üründen kullanacam.Daha önce devamlı kartuşu kullandığım için çok bilgi eksiğim var. İnşallah buradaki sizin gibi arkadaşlar sayesinde güzel bir başlangıç yapacam.

Komşum her zaman yardımcı oluruz. Bu arada yanlış anlamayın ama insan bu jiletleri kullanmaya kıyamaz. Özellikle ben ilk kez Perma sharp satürn üretimini gördüm. Bana göre elinizde eşine az rastlanır bir tarihi eser var hem de paket paket... Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 1,579 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  Hangi ustura? bulentaktepe 14 765 08/09/2018, Saat: 22:51
Son Yorum: kokopelli
Thumbs Up Yeni baslayan icin tiras seti tavsiyesi volkanslim 18 1,814 04/08/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Niko
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 24,864 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer
  Düzenli kullanım için yeni sabun tavsiyesi Arkomani 17 2,214 05/02/2018, Saat: 16:42
Son Yorum: Sonmezturk
Sad perma sharp vs wilkinson sertac12 18 11,255 08/01/2016, Saat: 11:06
Son Yorum: m y r
  Sakalın boyun bölgesi için epilasyon ? josicosta 7 5,680 30/07/2015, Saat: 09:21
Son Yorum: Chinaski
  Geç uye olduğum için çok üzgünüm m y r 9 5,274 20/04/2015, Saat: 12:58
Son Yorum: ferhat1905
  brükseldeki biri için tavsiyeleriniz? emredogan 72 72,122 02/04/2015, Saat: 00:29
Son Yorum: kethuda57
  HANGİ OMEGA FIRÇA ÇEŞİTLERİNİ TÜRKİYEDE GÖRMEK İSTERDİNİZ ? impaticaret 34 20,329 22/12/2014, Saat: 17:19
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi