geltir.com Ailesine Merhabalar
Herkese merhabalar. Forumu uzun zamandır takip ediyordum. Ben de en sonunda kaydoldum. Yaklaşık 1 aydır ben de geleneksel tıraş taraftarı oldum. İlk mesajımı aslında bu metnin aynısını kartuşlu sistemle alakalı bir başlığa yazmıştım lakin @FearOfATG buraya da kopyalayıp tanışma maksadıyla yazmamı önerdi. Ona da teşekkür ederim. Smile

Mesleğiniz askeri personellik ise her gün tıraş olmak zorundasınız malumunuz üzere. Kartuşlu sistemlerin her türlüsünü çok olmayan yaşıma rağmen denemiş bulundum. Ancak şans eseri bir sözlükte geleneksel tıraş başlığına rastlayıp araştırmaya başladım.

Bu forumda onlarca yazı ve başlık okudum. Sonunda kartuşlu aletleri bırakıp geleneksel tıraşa başladım.

Kartuşlu aletlerin en önemli problemi yüzümde ve özellikle boyun bölgemde kızarıklık ve tahrişe yol açmasıydı. Pahalı olması da cabasıydı. Geleneksel tıraşa geçtiğimde ilk 3 tıraşımda gerçekten çok zorlandım. Yine aynı tahrişi yaşadım. Ancak şu an elim iyice alete alışmaya başladı (EJ DE89). Yine halen tam olarak alıştığımı söyleyemem ancak boyun bölgemdeki tahriş bir hayli azaldı.

Bunlara rağmen sabah uyanmakta zorlandığım anlarda mecburi olarak hızlı bir şekilde Mach 3 ile tıraş oluyorum. Sinek kaydı olmasam da o günlük idare edebiliyor beni. Kartuşlu aletlerin tek avantajı zannımca hızlı tıraş olmayı iyi sağlamaktır.

Henüz farklı jiletleri denemedim. Elim iyiden iyiye alışsın diye jilet değiştirmeyi düşünmüyorum. Tamamen alıştıktan sonra bir daha kartuşlu sistemlerin yüzüne bakabileceğimi düşünmüyorum.

Her türlü önerilerinize açığım, öğreneceğim çok şey var sizlerden. Aranıza katıldığım için de fazlasıyla memnunum. Herkese iyi günler dilerim.
@GialloRosso komşum foruma hoşgeldiniz.Umarım forum sayesinde geleneksel tıraş sizin içinde zevkli bir hobiye dönüşür.
de te fabula narratur.!
@marek hoşbulduk hocam. Kargonun geldiği ilk gün dahi benim için bir zevk halini almıştı. Böyle de devam edeceğini umuyorum.Smile
Tekrardan hoşgeldiniz. Umarım daim olursunuz.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
@FearOfATG ben de tekrardan teşekkür ederim. İyi dilekleriniz için sağ olun. Smile
Hoşgeldiniz keyifli sohbetleriniz ve tıraşlarınız olsun.
@GialloRosso komşum foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.
Hoşbulduk sevgili komşularım. Bu tabir ayrı bir güzel bu arada.
Hoş geldiniz komşum, daim olmanız dileği ile...
Ben genellikle akşam tıraş olurum ve sakal yönünün tersine bir geçiş yaptım mı 2 gün boyunca tıraş olmama gerek kalmaz. Ama siz daha yeni başlamışsınız ve tıraş aletiniz şuan için ideal olanı... İlerde biraz daha agresif bir alet edinerek veya ayarlı bir alet edinerek sorunu çözersiniz. Smile
Hoşgeldiniz komşum , insanoglu nelere alisiyor . Bütün sıkıntıları halledip işi hobiye taşiyacaginizi garanti ederim ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,600 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas