Neden Şap KullanılMAMAlı?
Merhaba,

Ben tıraş sonrası ŞAP kullanmıyorum bunun en onemli nedeni icerigindeki yogun miktardaki ağır metal. Alüminyum yogun miktarda var aslında potasyumla alüminyum dan baska bir şey de değil.

Kullananlar ağır metalin ne gibi sorunlara neden oldugunu bir arastırın.
Özellikle çocuk sahibi olmak isteyenler yada ileri de çocuk sahibi olacak kesinlikle kullanmamalı.

Bir araştırın derim...
şahsen yürürken pek zorlanıp ta aşırı terlediğimden ötürü cildim yanmasın diye kullanıyordum. ancak zararlı ise yanmasına da razı olmakta fayda var elbette.
öyleyse çok fena...
doğruluğu veya yanlışlığı netleşene kadar bıraktım. paylaşım için teşekürler.
Saygılarımla
Şap in neden kullanilmamasi gerektigini bir ara yazmistim,Aliminyum tuzu olan deodarantlar ise kesinlikle kullanilmamali,gögüs kanseri ve alzheimer(? türkcesi nedir bilmiyorum,unutkanlik yapan hastalik)yaptigi ispatlanmistir ve pek cok kozmetik firmalari bu maddeyi kullanmaz,ucuz deo lari incelemeden almamak gerekir.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
Ben bir ara tahriş olduğu için iyi gelir diye kullanıyordum.

Şimdi tıraşlar sorunsuz olmaya başladıkça şapa da gerek kalmadı Big Grin
ustura abimizin bahsettigi yaziyi okudugumdan beri kullanmayi kesmistim. ondan oncesinde zaten ihtiyac duymaz olmustum. simdi arasira nadiren ellerim kaymasin diye kullaniyorum.
teknik ilerleyince zaten tahris kizariklik yanma olmuyor.
Ben ilk okuldayken GDO'lu ürünlerin yararlı olduklarını anlattıklarını hatırlıyorum. Konu biraz verdiğim bu örneğe benzemiş.
www.tekyumruk.com
bana mantiksiz geldi şapi yemiyoruz yuzumuze suruyoruz.bunun disinda ictigimiz suyun icinde de agir metaller var.Bence konunun uzmanlari bize bilgi verirse daha saglikli olur
gereksiz bir ürün. bu kadar yüzümüzü germeye bu yaşlarda gerek yok.
Lord ne diyosun?Big Grin merak ediyorum.. ulan sürdük durduk şapı aylardır.. atıyım mı ne yapayımTongue
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: