Neden Şap KullanılMAMAlı?
İngilizcesi "Allum Block" olan bir ürünün kullanımı bence hiç sağlıklı değil. Ağır bir metali direkt vücuda sokmak ve bunu düzenli kullanmak bana çok tehlikeli geliyor. Son zamanlarda Verdan gibi markalarda satışa çıkan deodorantlarda aynı şekilde bence çok büyük risk taşıyor.
Bildiklerimi aktarayım:
Şap konusu benim de çok kafama takilmiştı. Konuyu Razorus'tan noyan beyede sordum. İnsana zarar veren şap ile TS olarak kullanılan şap tasının formullerinin farklı oldugunu söylemişti. Bende arastirmalarim sonucu bir yan etkisinin olmadıgı kanaatine vardım. Ayrıca severek takip ettiğim English Shaving Company üyeleride şapı öve öve bitiremiyorlar yani yurt dışında da çok popüler bir ürün.
Daha öncesi defalarca tartışması yaşanmıştı kullanda var risk almak istemeyende şapı ağızdan yutmuruz deri ile emilimde sağlanmıyor.

Benim bildiğim vücuda deri üzerinden nüfuz etmiyor zaten 1 dakika içinde duruluyoruz ben kullanıyorum cildimde de çok olumlu etkilerini görmüşümdür. Kullanmayanada saygı duymak lazım.
Ağır metallerin emilimi gerçekten çok zor. İçilince bile kalın barsakta dahi yüzde 1inden azı emiliyor. Ciddi araştırma yapmadım ama ciltte emildiğini sanmıyorum. Ayrıca alüminyum olarak düşünmemek lazım sonuçta bir çeşit tuz. Kimyasal reaksiyonlar sonucu elementler bileşik olunca normal etkilerinden çok farklı etkiler gösteriyor. Hidrojenin yanıcı , oksijenin yakıcı ve birleştiklerinde suyu oluşturmaları gibi. Hatta aynı elementin uzaydaki atom dizilimi değişince bile etkileri değişiyor. Çok düz mantık düşünmemek lazım kimya olayları karışık. Smile
Son 1sene icinde marketten veya dısarıdan 40 gunde buyumus tavuk veya icinde ne oldugu belirsiz sosis yedin mi?
Buyuk sehirde mi oturuyosun, tum tv, telsiz, cep telefonu, radyo, wifi vs. sinyallerini vucuda aldın mı.
Sana yarım metre bile yaklasmayan doktorun siparisi ile Mr, rontgen tomografi cektirdin mi?
Elinden hic dusurmedigin cep telefonunu senelerce yanında vucuduna yapısık tasıdın mı?
Yerli tohum satısı yasaklanmıs olan bir ulkede, oynanmıs tohumla buyutulmus veya ithal edilmis bakliyatı, ithal ilac ile ilaclanmıs sebzeyi meyveyi vs. yiyormusun?
Zararlı gaz ureten fabrika bacalarına filtre takılmasını bile saglayamayan bir ulkede yasıyormusun...

Canın sagolsun istersen her tırasta şap kullan, bizdensin kardes. 1 dakika cilde sap surmenin varsa zararı, sana vız gelir tırıs gecer.
Tişikkirlir Sipirmin.
Deriden emilim gerçekleşiyor bildiğim kadarı ile. Risk zaten bunu yıllar boyu düzenli kullanmak. Kimyasal bombası deodorantlar bile Alüminyum kullanmadıkları için övünüyorlarsa vardır bir bildikleri diyorum. Etin yağlı kısmını yemeyerek(çoğu ilaç artığı karaciğer aksine yağlı dokuda birikiyor), cep telefonunu kulaklıkla kullanarak ve akşam yatarken uzak bir yere koyarak radyasyondan kurtulabilinir bir nebze ama her gün tıraş olan biri her gün şap kullanırsa sonu ne olur bilemem.
(01/12/2019, Saat: 03:11)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 1sene icinde marketten veya dısarıdan 40 gunde buyumus tavuk veya icinde ne oldugu belirsiz sosis yedin mi?
Buyuk sehirde mi oturuyosun, tum tv, telsiz, cep telefonu, radyo, wifi vs. sinyallerini vucuda aldın mı.
Sana yarım metre bile yaklasmayan doktorun siparisi ile Mr, rontgen tomografi cektirdin mi?
Elinden hic dusurmedigin cep telefonunu senelerce yanında vucuduna yapısık tasıdın mı?
Yerli tohum satısı yasaklanmıs olan bir ulkede, oynanmıs tohumla buyutulmus veya ithal edilmis bakliyatı, ithal ilac ile ilaclanmıs sebzeyi meyveyi vs. yiyormusun?
Zararlı gaz ureten fabrika bacalarına filtre takılması bile saglayamayan bir ulkede yasıyormusun...

Canın sagolsun istersen her tırasta şap kullan, bizdensin kardes. 1 dakika cilde sap surmenin varsa zararı, sana vız gelir tırıs gecer.

O kadar doğru ki...
Şapı yiyebilirim bile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(01/12/2019, Saat: 03:11)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 1sene icinde marketten veya dısarıdan 40 gunde buyumus tavuk veya icinde ne oldugu belirsiz sosis yedin mi?
Zararlı gaz ureten fabrika bacalarına filtre takılması bile saglayamayan bir ulkede yasıyormusun...

İşte bu.
Nokta.
"A Samurai always wears two swords."
(01/12/2019, Saat: 08:42)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deriden emilim gerçekleşiyor bildiğim kadarı ile. Risk zaten bunu yıllar boyu düzenli kullanmak. Kimyasal bombası deodorantlar bile Alüminyum kullanmadıkları için övünüyorlarsa vardır bir bildikleri diyorum. Etin yağlı kısmını yemeyerek(çoğu ilaç artığı karaciğer aksine yağlı dokuda birikiyor), cep telefonunu kulaklıkla kullanarak ve akşam yatarken uzak bir yere koyarak radyasyondan kurtulabilinir bir nebze ama her gün tıraş olan biri her gün şap kullanırsa sonu ne olur bilemem.

Komşum 3. sayfadaki mesajımı okumanı tavsiye ederim, şap'ın içeriğindeki aluminyum tuzu ile, senin bahsettiğin deodorantlarda bulunan aluıminyum farklı şeyler.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Razorus blogunda konuyla ilgili bir yazı kaleme almış okumak isteyenler şöyle buyursun:
https://www.razorus.com/yuzyillardir-kul...mucize-sap

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Çün ecel sulh ettirir âhir nizâ'ı kaldırır
Pes nedir dünya için bu kuru gavgâdan murâd”
Avnî

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: