Youtube Berberbey
merak ettiğim bir videoydu. teşekkür ederim incelemeniz için. faydalı bir video olmuş.
son zamanlarda geleneksel tıraştan hızla uzaklaşan YouTube kanalı.
özellikle yeni başlayanlar için yarardan çok zararlı olduğu kanaatindeyim.
(01/02/2021, Saat: 22:00)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son zamanlarda geleneksel tıraştan hızla uzaklaşan YouTube kanalı.

+1000
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(01/02/2021, Saat: 22:00)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son zamanlarda geleneksel tıraştan hızla uzaklaşan YouTube kanalı.

ben de sizin bu yorumu berberbey diğer forumdan üyeliğini sildirdiği için yazdığınız kanaatindeyim ...
Mahalle baskısı başlamış.

YouTube - Berberbey
youtube.com/Berberbey
(02/02/2021, Saat: 05:11)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mahalle baskısı başlamış.

YouTube - Berberbey

Bozmayın moralinizi, neşenizi. Aynı pencereden bakan iki kişiden biri gördüğüne üzülür diğeri mutlu olurmuş.
Siz gördüklerinize mutlu olun. Umarım diğerleri de zamanla hayata pozitif bakmayı, farklılıklarla birlikte mutlu olmayı birgün öğrenirler. Birbirimize kendi doğrularımızı dikte etmek yerine, herkesin doğrusuyla birlikte bu çeşitlilikten keyif alacak hoşgörüye ulaştığımızda mutluluğu yaşamak çok daha kolay olacaktır.

Videolarınızı keyiyle izlemeye devam ediyorum, çok şey öğrendim sizden. Öğrenmeye de devam etmek isterim.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
“Mahalle baskısı” “hoşgörü”
Demagojiyi bir kenarlar bırakalım lütfen..
Geleneksel tıraş forumunda el sabunu ile tıraşın övülmediniz,tavsiye edilmesini geçtim bahsi geçmesini bile üzücü buluyorum..
Sayın berberdeyin malum videosundaki yorunları herkesin okumasını rica ediyorum.
Bir arkadaşımız el sabunu ile tıraş saçmalıktır dediği için “hoşgörülü mahalle”tarafından linç edildi.yorumlarda geleneksel tıraşçılar ve forum üyelerine hoş olmayan laflar edildi.
Berbeybey isimli kanalın geleneksel tıraşa verdiği zararı yorumlarda görebilirsiniz.

Kimseye hakaret etmeden,iftira atmadan yorumumu tekrar Yazacağım..

El sabunu ile tıraş savunulamaz,tavsiye edilemez.geleneksel tıraşa yeni başlamak isteyen arkadaşlar için faciadır..bunun tekrardan burada tartışılması ise ayrı faciadır.

Berberbey isimli YouTube kanalı son zamanlardaki paylaşımları ile hızla geleneksel tıraştan uzaklaşmış ve son paylaşımı ile de geleksel tıraşa ve özellikle yeni başlayanlara zararlı bir hale gelmiştir.

Hala geleneksel tıraş forumunda el sabunu ile tıraş konuşulması beni üzmektedir.
Buna ve hepimiz için yazılan youtube yorumlarına karşı hoşgörülü olmam mümkün değildir.
Anlamıyorum bu tip tartışmaları. Kutsal kuralları mı var tıraşın, kim belirledi bu kuralları. Kutsal kurallara göre tıraş olmayan çarpılıyor mu? Günaha mı giriyor, cehenneme mi gidiyor, ne oluyor? Kartuşlu alet ve köpük kullananlara cihat açalım öyleyse. Aynı dandik tartışmadan ayrılanlar oldu, başka bir forum oluşturdular. Ve halen aynı tartışma tazeleniyor.
Neden "bu işin doğrusu böyledir" misyonunu üstlendiniz kendinizde? Birilerinin farklı davranmasından niçin kavga çıkarılır?
Diğer forumdaki tartışmayı buraya taşımıyalım.
Niye beni sıkıştırıyorsunuz anlamıyorum. Benim sabun fabrikam muz bahçem yok. Sadece Değişik ilginç videolar çekmek istedim.
Video çekmeye devam edeceğim.
Geltir.com da da beni barındırmak istemiyorsanız açıkça söyleyin.

YouTube - Berberbey
youtube.com/Berberbey
Bu tartışma yeniden alevlenince yurtdışı tıraş forumlarına şöyle bir baktım. Meşhur BadgerandBlade forumunda bu konuda onlarca sayfa yazı var. Hatta sadece Dove sabun için yazılmış sayfalarca yazı buldum. Kimisi demiş ben çok beğendim, kimisi hiç performans alamadığını söylemiş. Kimisi gliserin katarak kullanmayı önermiş. Kimisi kardeşim bu kadar ucuz tıraş sabunu varken ne gerek var, gidin bir arko alın kullanın demiş. Ama hiçbiri hop kardeşim bu konunun bu forumda konuşulması dahi caiz değildir dememiş, birbirini kıracak sert üsluplara girilmemiş, konu kapatılmamış, küsüp protesto edip gidenler olmamış.

Ben de el sabunu ile tıraş oldum ve beğenmedim. Ayrıca onlarca sabunum var bitmeyi bekleyen niye el sabununa geçeyim. Ama kullananlara da saygım var. Kimi ekonomik nedenlerle, kimi meraktan, kimi değişikliklerden hoşlandığı için denemiş, ne güzel de olmuş tecrübelerini öğrenme fırsatı buluyoruz.

El sabunu bence bahane. Bizler fikir paylaşma konusunda pek iyi değiliz. İlla herkes diğerine kendi fikrini kabul ettirmeye çalışıyor. Dinlemeye, anlamaya, empati göstermeye çalışan çok fazla insan yok ne yazık ki. Sadece bu forumda değil, bir çok forumda ve whatsapp gruplarında benzer kavgalar çıkıyor, bölünerek küçülmeler devam ediyor.

Konunun aslına gelirsek. Geleneksel nedir? Eskiden beri yapılagelen, artık adet haline gelmiş alışkanlıklardır. Değişe değişe gelmiştir ve değişerek devam edecektir. Ben babamın el sabunu ve permatik ile tıraş olduğunu çok iyi hatırlıyorum. MDC versek red mi ederdi? Tabii ki değil. Ayrıca geçenlerde bir arkadaş bir video paylaşmıştı. 90'lı yaşlarda ustura imalatı yapan bir ingiliz usta imalatını yaptığı usturanın testini el sabunu ile yapıyordu. Ve sabuna çok para vermeyin önemli olan usturadır diyordu. Yani demek istiyorum ki kökler buralardan geliyor. Bir de bu geleneklerin oluşmasında berberberlerin katkısını da unutmamak lazım. Yani bu geleneksel tanımı dar çerçevede çizilmiş katı bir şey değil. Değişken ve çok geniş kapsayıcı. Onun için ben bunun tanımını yaptım bu budur dememek lazım, tanımı yaşananlar yapıyor.

Son bir sözle bitirmek istiyorum. Gençlere el sabunu ile tıraş olmayı önermenin onlara zarar vereceğini söyleyenler, yine gençlere hoşgörüsüz, kırıcı, dikteci bir iletişim tarzını göstermenin daha mı zararsız olduğunu düşünüyorlar?
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Classical Wet Shaving - YouTube Kanalı & Instagram Sayfası classicalwetsh 28 9,885 26/04/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: Mecanica
  Youtube Tirasology Shavers Tıraşolog 39 12,226 01/02/2023, Saat: 21:30
Son Yorum: Tıraşolog
  Bonherre Youtube Kanalı DelikanliTiras 6 4,061 15/06/2021, Saat: 13:21
Son Yorum: Chavez
  Raif Shaving, Youtube shaving nick 203 84,099 07/10/2020, Saat: 15:34
Son Yorum: Creator
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 70,280 03/06/2020, Saat: 22:44
Son Yorum: DelikanliTiras
  DERBY YouTube reklamı Ayhandulgar 27 9,359 08/08/2019, Saat: 15:41
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: