Diş Macunu Önerileri
(15/11/2018, Saat: 20:31)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mehmet_G
Komsum paradontax ın kırmızı klasik olanını denedinizmi. Tadı oyle kotu gelmedi begendim ben. Sensodynin kırmızısını da cok onerdiler, biraz zor bulunuyor sanırsam o da klasik diye geciyor onu daha denemedim belki NaniKus dostum denemistir.

@dikdik_s Üstadım ben de mavi ve kırmızı var. Tadları değişik ama yine de hoş değiller.

Bir sürü diş macunu denedim özellikle doğal ve organik olanları, en son İçeriğinde Sls, florür, parapen triklosan bulunmayan diş macunu ararken Splat diş macununu buldum özellikle organik ve blackwood serisini çok beğendim ayrıca ultra complexide tavsiye ederim gerek tatları ve gerekse performansları harika.
Marvis diş macunlarını da denedim tadı çok güzel ama içerisinde triklosan olduğundan soğudum bir daha almam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Uzun bir zamandır

Agarta Bitkisel Diş Macunu ile dönüşümlü olarak
Ersağ Diş Macunu kullanıyorum.

İkisinin de alt kısmında yeşil renkte şerit olması lazım.
Bu renk diş macununun bitkisel olduğunu gösteriyor.

Büyük marketlerde veya eczanelerde bulunur. Israrla aramakta fayda var.
Markası önemli değil Yeşil renkli şeritli olanına dikkat etmemiz lazım.

Bitkisel olanlar ile kırmızı veya siyah olanları kullandığınızda farkını göreceksiniz.

Yeşil renkten sonra mavi de seçilebilir.
Renklerin anlamları:

Yeşil: Doğal
Mavi: Doğal ve ilaçlı
Kırmızı: Doğal ve kimyasal karışımlı;
Siyah: Kimyasal karışımlı.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Görüştüğüm diş hekimi arkadaşlardan birkaç tanesi aslında diş macununa gerek olmadığını, dişlerin sadece yumuşak başlıklı diş fırçası ile de fırçalanabileceğini söylemişti. Alternatif olması bakımından bu bilgiyi paylaşabilirim.
Hiç bilmiyorum ki
(16/11/2018, Saat: 10:46)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görüştüğüm diş hekimi arkadaşlardan birkaç tanesi aslında diş macununa gerek olmadığını, dişlerin sadece yumuşak başlıklı diş fırçası ile de fırçalanabileceğini söylemişti. Alternatif olması bakımından bu bilgiyi paylaşabilirim.
Bir süredir bunu da düşünüyorum. Sonuçta diş macununun mazisi ne kadardır ki. Karbonat vs vs türlü türlü alternetifler var eskilerin kullandığı..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(16/11/2018, Saat: 10:33)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun bir zamandır

Agarta Bitkisel Diş Macunu ile dönüşümlü olarak
Ersağ Diş Macunu kullanıyorum.

İkisinin de alt kısmında yeşil renkte şerit olması lazım.
Bu renk diş macununun bitkisel olduğunu gösteriyor.

Büyük marketlerde veya eczanelerde bulunur. Israrla aramakta fayda var.
Markası önemli değil Yeşil renkli şeritli olanına  dikkat etmemiz lazım.

Bitkisel olanlar ile kırmızı veya siyah olanları kullandığınızda farkını göreceksiniz.

Yeşil renkten sonra mavi de seçilebilir.
Renklerin anlamları:

Yeşil: Doğal
Mavi: Doğal ve ilaçlı
Kırmızı: Doğal ve kimyasal karışımlı;
Siyah: Kimyasal karışımlı.
Bu konu daha önce de gündeme gelmisti. Yanilmiyorsam @impaticaret mustafa bey aciklamisti. Diş macunu, el kremi , tıraş kremleri tüplerinin altindaki şeritler içerikle alakalı değil dolum makinası vb hizalama, doldurma asamalarinda kullanilan bir teknik.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(16/11/2018, Saat: 11:46)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir süredir bunu da düşünüyorum. Sonuçta diş macununun mazisi ne kadardır ki. Karbonat vs vs türlü türlü alternetifler var eskilerin kullandığı..

Karbonat konusunda şöyle bir endişem var, aşındırıcı olduğu için diş minesine zarar verebilir belki.
Hiç bilmiyorum ki
(16/11/2018, Saat: 12:24)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karbonat konusunda şöyle bir endişem var, aşındırıcı olduğu için diş minesine zarar verebilir belki.
Haftada maximum 2 kez öneriliyor diye okumuştum. Dediğiniz gibi böyle bir sınırlama varsa bir zarar var kesinlikle...

Himalaya diye bir marka var.kullanıyorum fena değil.keskin bir tadı yok.hafif
youtube.com/Berberbey
(16/11/2018, Saat: 11:51)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konu daha önce de gündeme gelmisti. Yanilmiyorsam @impaticaret mustafa bey aciklamisti. Diş macunu, el kremi , tıraş kremleri tüplerinin altindaki şeritler içerikle alakalı değil dolum makinası vb hizalama, doldurma asamalarinda kullanilan bir teknik.

Ben o renklerle ilgili olanları denedim ve gerçekten rengi yeşil bant olanların ağızda bıraktığı tad ile siyah olanlar çok farklı
Sizler de deneyebilirsiniz. Sanki birisi afedersiniz yere sürülen zift gibi diğeri ise kaliteli ve sağlıklı olduğunu adeta haykırıyor.

O söylediğiniz argümanı daha önce de duymuştum, lütfen üzerinize alınmayın, diyorum ki acaba bunu özellikle kırmızı ve siyah bantlı diş macunu üretenler mi ileri sürüyor.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Cilt Maskesi Önerileri edward 3 3,506 07/10/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: edward
  Güneş Kremi, Yağ ve Bronzlaştırıcı Önerileri ferhat1905 14 11,852 25/04/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: