Diş Macunu Önerileri
Geçen gün @impaticaret Mustafa Bey’in tükkan da diş macunu muhabbeti yaparken bu ürün yeni geldi deyince aldık. Senelerdir misvaklı macun kullanmamıştık...

5d58624036c37b9b584bea9497a15843.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Rossman Perlodent diş macunu, ben her çeşidinden kullanıyorum.Fiyatı da uygun olduğu için hepsinden stok yapıp uzun süreli kullanıyorum.Diğer aynı fiyatlı ürünlerden farkı kanama vs. olmuyor.Aromaları da çok güzel denemenizi tavsiye ederim.
(16/11/2018, Saat: 10:46)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görüştüğüm diş hekimi arkadaşlardan birkaç tanesi aslında diş macununa gerek olmadığını, dişlerin sadece yumuşak başlıklı diş fırçası ile de fırçalanabileceğini söylemişti. Alternatif olması bakımından bu bilgiyi paylaşabilirim.

Bal üretimi yapan bir akrabam, dişleri bal ile de fırçalamanın çok iyi olduğunu söylemişti.

Hindistan cevizi de dişleri bembeyaz yapıyor.Smile)

Yine de en iyisi bitkisel macun kullanmak.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(15/11/2018, Saat: 12:41)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hepimiz yıllardır çeşitli marka diş macunları kullanıyoruz çoğunun içeriği hakkında bilgi sahibi değiliz . Sizlerden kullandığınız , kullanmakta olduğunuz diş macunları hakkında ki görüşlerinizi rica ediyorum .

@Nani Kuş Hocam benim görüşüm diş macunu ile alakalı bilindik markaların beyazlatma,hassas dişler,diş eti bakımı vs gibi içeriklere sahip ihtiyaça göre oluşturulmuş diş macunu markalarının o gün veya o ay ki ayrılmış bütçenize göre uygun hesaplı olanı temin etmek illa şu marka değil. Belli zaman aralıkları ile değiştirerek kullanmak. Benim burda tavsiyem şu yönde 'Curaprox' isviçre markasıdır. Diş ile alakalı fırça daha derinlemesine temizlik için diş hekimi edası ile aletleri vardır.

https://www.agizbakimurunleri.com/ 'Curaprox' Türkiye Tek Yetkili Distribütörüdür. Bu site

https://www.agizbakimurunleri.com/Super-...R-121.html
- Benim temin ettiğim keyif alarak kullandığım ise budur.
2mxr69i.jpg

Ama tavsiyem diş aralarını temizlemek için kullanma aparatı prime plus handy 5 adet 0.6 - 5.0mm başlık ucları var benim kullandığım 3 apart ise onlarda cps 06-07-08 2.2-3.2mm arası diğerleri tabiki diş aralıklarınızın ne seviyede olduğu bilmek istiyor iseniz bu alın sonra ki aşamada ihtiyaça göre olanını alın öneririm. Resimleri altta paylaşıyorum.

DY87jl.jpg
AD01lr.jpg
r5mOGz.jpg
Marvis tarçınlı favorim
Ama elime ne gelirse kullanıyorum Smile
Askerliğimin acemilik döneminde 14 kişilik koğuşta, farklı üniversitelerden 10 tane diş hekimi ile beraber kaldım. Beni özel olarak incelemeye aldılar çünkü köpek dişlerimin olması gerektiği yerde süt dişlerim duruyordu ( o zaman 26 yaşındaydım ). O süt dişlerini 36 yaşımdayken zorla aldılar,şimdi yerine köpek dişlerim çıktı ? ( Bu arada annemin, rahmetli olana kadar anneannemin ve annemin anneannesinin süt dişleri hep duruyordu ). O diş hekimlerinin hepsinin söylediği ortak şey dişlerin sadece fırçalanmasının yeterli olduğuydu. Özellikle yemeklerden sonra,sabah kalkınca ve yatarken yapılacak iyi bir temizliğin dişleri koruduğunu söylemişlerdi. Hatta fırçalama imkanın yoksa beyaz peynir bile yesen yeterli demişlerdi.
Bildiğim kadarıyla florür de sadece 6 yaşına kadar etkili. Yani 6 yaşında değilseniz diş macunu sırf florürden yapılsa bile bir işe yaramıyor.

Yine bildiğim kadarıyla Paradontax diş macunları özellikle diş eti hastalıklarında kullanılıyor. Diş etinizde bir rahatsızlık yoksa kullanmanıza gerek yok.
Cogito, ergo sum Dodgy
(29/11/2018, Saat: 22:33)crestor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Askerliğimin acemilik döneminde 14 kişilik koğuşta,  farklı üniversitelerden 10 tane diş hekimi ile beraber kaldım. Beni özel olarak incelemeye aldılar çünkü köpek dişlerimin olması gerektiği yerde süt dişlerim duruyordu ( o zaman 26 yaşındaydım ).  O süt dişlerini 36 yaşımdayken zorla aldılar,şimdi yerine köpek dişlerim çıktı ? ( Bu arada annemin, rahmetli olana kadar anneannemin ve annemin anneannesinin süt dişleri hep duruyordu ). O diş hekimlerinin hepsinin söylediği ortak şey dişlerin sadece fırçalanmasının yeterli olduğuydu. Özellikle yemeklerden sonra,sabah kalkınca ve yatarken yapılacak iyi bir temizliğin dişleri koruduğunu söylemişlerdi. Hatta fırçalama imkanın yoksa beyaz peynir bile yesen yeterli demişlerdi.
Bildiğim kadarıyla florür de sadece 6 yaşına kadar etkili. Yani 6 yaşında değilseniz diş macunu sırf florürden yapılsa bile bir işe yaramıyor.

Yine bildiğim kadarıyla Paradontax diş macunları özellikle diş eti hastalıklarında kullanılıyor. Diş etinizde bir rahatsızlık yoksa kullanmanıza gerek yok.
Smile)

E n v i r o n m e n t a l i s t

Diş macununda önemli olan iyi bir temizlik yapması ve sles, sls, paraben içermemesidir. Bunun dışında çok şekerli ve unlu şeyler yemek dişlere çok zararlıdır. Bu tip şeyleri yedikten sonra sonra mutlaka fırçalamak lazım.
Bence diş bakımında en önemli ve etkili şey diş ipidir. Çürümeleri önleyen tek şey de diş ipini düzenli kullanmak desem yalan olmaz. Özellikle benim gibi sık dişli iseniz yani dişler arasında boşluk çok azsa yedikleriniz o aralarda birikerek çürüklere sebep oluyor. Malum diş macunu ya da fırça diş aralarına giremez, o yüzden diş ipi ile diş aralarındaki yemek artıklarını aldıktan sonra fırçalamak daha iyi bir temizlik sunar.
İçeriğini bilmesem marvis ürünleri favorim, diş fırçalama sonrası en taze ve temiz hissettiğim macun diyebilirim. @sofistike üstat'ın gönderdiği swiss fırça benzeri bir de siyah diş fırçaları var beraber kullanıldığında gayet başarılı olduklarını düşünüyorum.
Be A Gentleman...
(22/11/2018, Saat: 14:52)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen gün @impaticaret Mustafa Bey’in tükkan da diş macunu muhabbeti yaparken bu ürün yeni geldi deyince aldık. Senelerdir misvaklı macun kullanmamıştık...

5d58624036c37b9b584bea9497a15843.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Bu diş macununun aynısından babama ve kendime aldım. Gercekten harika bir ürün. 10 TL ye almıştım fiyatida gayet uygun. En sevdigim ozellikleri icerisinde sls paraben seker vb yabanci madde icermemesi. Diğer diş macunları gibi ağızı çalkalayaınca kaygan madde bırakmıyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Cilt Maskesi Önerileri edward 3 3,522 07/10/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: edward
  Güneş Kremi, Yağ ve Bronzlaştırıcı Önerileri ferhat1905 14 11,880 25/04/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: Rigbie

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: