merhabalar beyefendiler.....
.Tüm üyelere merhabalar....Forumdaki muhtemelen  pek çok beyefendi gibi ben de hanımdan gizli saklı bir ton hobi-ilgi alanı ile uğrasmak isteyip de evde gizli saklı , kaçak göçek malzeme saklayıp, bunlarla  uğraşan birisiyim .. Hanımlara laf ediyoruz ama bizler de pek çok şeyle uğrasıyoruz gereksiz gereksiz ( tabi hanimefendilere göre bu gereksiz kısmı ) .. bıçaktı , saatti, tesbihti ,oğluma öğretiyorum diyerek alınan maketlerdi ... derken bir de çakı-bıçak merakı başlamıstı.. ee, o kadarla kalır mı ? bir de bunlar nasıl bilenir ? derken bir de baktım ustura arıyorum internette....delici -kesici, tehlikeli bir şey ya, hemen ilgisini çekiyor adamın işte...akıllıyım ya , baktım bir alısveris sitesinden no-name bir celik ustura aldım .. denedim , aaa, kesmiyor .. sınırlı bilgim ve eldeki birkaç taş ile denedim ...ıııhh, olmuyor .. ne yapmak lazım ? diye düsünürken batım  gelenksel tıraş adlı bir başlık...Daldım foruma .. oku , oku , bitmiyor .. Uzun yıllardır tıraş olan birisi olarak forumu okumaya başlayınca bin heyecan bastı .. okudukca okuyorum ama ne yapsam nerden başlasam bilemedim .. kalakaldım oyle...hah, bir de metal sap yaptırmısdım kesmeyen dandik usturama ,çoook fiyakalı oldu ama görsel olarak , kimse kızmasın lütfen "ah be kardeşim , bir bilene sormadan okumadan ne alırsın malzemeyi ?" diye Mebeleye Türk gibi başladık bir nevi. Şimdi ben , işe yaramayan usturam ve hazır köpük ile kullan at tıraş bıçağım hep birlikte  başbaşa foruma bakıyoruz .. Yıllardır tıraş oluyorum ama bu işin bu kadar ....sanatsal mı diyeyim , profesyonel mi diyeyim...acaip bir dünya olduğunu hiç farketmemisim .. biraz da utandım açıkçası , bu kadar cahil olunur mu ? diye ... Geleneksel şekilde tıraş olmayı çok istiyorum bundan sonra ama hem her gün zaman sıkıntısı , hem de ekonomik sebeplerle neyi nasıl yapsam , nerde baslasam diye dusunuyorum .. du bakali ne olacak ? bu arada forumda yeni olmanın verdiği cesaretle bir de soru sorayım ; ikinci el olarak traş malzemeleri nasıl temin edilir ? hangi tip malzemelerde kesinlikle ikinci el kullanılmamalıdır ? .. haa, yandan yandan kolonya da bana bakıyor , biraz hüzünlü ama ben sanırım ondan hiç vazgecemeyeceğim ne olursa olsun .. iyi ve sağlıklı gunler dilerim ..
Hoşgeldiniz @yunusso.
Hoşgeldiniz.. Umarım beklentiniz karşılanır..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(17/11/2018, Saat: 15:17)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz @yunusso.

tesekkur ederim .. hosbulduk ...

(17/11/2018, Saat: 15:32)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.. Umarım beklentiniz karşılanır..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

sağolun , hosbulduk .. fazlasıyla karsılar eminim fakat mesele klasik acelecilik sendromu ..bir an evvel sakal cıksın , malzemem olsun , tıraş olayım .. istiyor insan ... mevzuu fazlasıyla detaylı bir konu , haliyle öğrenme , uygulama zaman alacak belli ki ..
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraşlarınız ve hoş sohbetleriniz olsun.
(17/11/2018, Saat: 16:00)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraşlarınız ve hoş sohbetleriniz olsun.

..bilmukabele efendim ...daha vakit var gibi tıraş keyfine ama Smile henuz arastırma aşamasındayız . acemilik ve sonrasında insallah ...
Aramıza hoşgeldiniz efendim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hoşgeldiniz bol köpüklü tahrişsiz tıraşlarınız olsun
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Aramıza hoş geldiniz. Forumun 2.el bölümü var. Orda kendinize uygun bir tıraş aleti, fırça, sabun vs bulabilirsiniz. Veya razorus ve extrashaving sitelerini inceleyip ürünler hakkında forumda araştırma yapıp alışveriş yapabilirsiniz. Tıraş dünyada tahmin ettiğinizden çok daha geniş. Zevkinize ve bütçenize uygun ürün bulmakta zorlanmazsınız. Keyifli tıraşlar dilerim
yaşam bir zevktir
Aersin,Soner, vintage beyler ; tesekkur ederim ..
Vintage Bey , malzeme çok ve fakat dedğiniz gibi konu geniş . İnsan neye nereden baslayacağını bilemiyor haliyle .. forumdaki uyelerden gerek uzun zamandır tıraş olanlar -geleneksel - gerekse de yeni olanların her birisi farklı sekilde ve değisik konulardan dem vuruyor ; traş aletlerinin seciminden malzeme tercihine ve traş tarzına ve hatta tekniklere varana kadar .. haliyle bir yerden baslamakta da tereddut ediyor insan ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 653 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,689 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 688 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,225 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,691 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas