merhabalar beyefendiler.....
hoş geldiniz komşum keyifli forumlar dilerim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Kardeş aramıza hoşgeldiniz,
Foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.
Merhabalar,
Burada oncelik netlestirmemiz gereken sadece usturaylamı devam etmek istiyorsunuz. Usturayı haftasonu zevkine, haftaici normal bir double edgelemi gecmeyi dusunursunuz.

Ustura isi icin oncelikle taskin ustada danısmanızı oneririm. Hem ustura edinebilir, hemde elinizdekini biley agız acma islemi icin gonderebilirsiniz.
http://taskinshaving.com/

Arkadasların dedigi gibi 2ci el fırcadan tutun, sabuna tıras makinelerinde bir suru urunu 2ci el forum satılık ilan bolumunden bulabilirsiniz. Razorus, Extrashaving gibi guvenilir tedarikcilerimizden her turlu yeni urunu temin edebilirsiniz.
Hosgeldiniz, forumumuzda hos sohbetleriniz zevkli tıraslarınız olsun.
(17/11/2018, Saat: 21:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Burada oncelik netlestirmemiz gereken sadece usturaylamı  devam etmek istiyorsunuz. Usturayı haftasonu zevkine, haftaici normal bir double edgelemi gecmeyi dusunursunuz.

Ustura isi icin oncelikle taskin ustada danısmanızı oneririm. Hem ustura edinebilir, hemde elinizdekini biley agız acma islemi icin gonderebilirsiniz.
http://taskinshaving.com/

Arkadasların dedigi gibi 2ci el fırcadan tutun, sabuna tıras makinelerinde bir suru urunu 2ci el forum satılık ilan bolumunden bulabilirsiniz.  Razorus, Extrashaving gibi guvenilir tedarikcilerimizden her turlu yeni urunu temin edebilirsiniz.
Hosgeldiniz, forumumuzda hos sohbetleriniz zevkli tıraslarınız olsun.
-
----------------------------------
Efrasyab, KAYHAN, batmanforever; tesekkur ederim ..

dikdik_s ; aslında esasen hergun usturayla tras olmayı istiyorum . Sanırım birçok uye gibi ben de geçmiste babamın tıraş olurken kullandığı usturayı hatırlıyorum ..Traş ile beraber usturanın sanırım her erkekte benzer hatıraları var .. Tesekkur ederim ..
Hoş geldiniz @yunusso aramıza.
Hoş geldiniz,
1- Zaman zaman buradaki ustaların yazdığı yazı veya sorulara verdikleri cevapları okuyunuz.
2- Merak ve ilgiyi asla kaybetmeyiniz.
3- Başlangıçta pahalı ustura ya da benzer lazım şeyleri almayınız.(Acemilik nedeniyle yapacağınız denemelerle onlara zarar verebilirsiniz)
4- Bulunduğunuz yer neresi bilmiyorum ama kunduracı malzemesi ya da deri satan yerlerden düzgün bir deri parçası alarak buradaki örneklerine uygun şekilde yapınız.
5- Elinizdeki ustura üzerinde çalışınız.
Eliniz ve bilgi dağarcığınız belli bir düzeye gelene kadar okumayı ve ustura üzerinde çalışmayı sürdürünüz.
Öyle bir zaman gelecek ki kendi ayaklarınız üzerinde durmaya başlayacaksınız.

Burada asıl önemli olan budur. Kendi ayaklarınız üzerinde durmak, kendi yağınızla kavrulmak.

Buradaki bir çok arkadaş usturanızı tıraş olabilecek seviyeye getirme konusunda size yardımcı olacaktır.

Bu sevindirici bir şey olmakla birlikte kendinizi geliştirmeniz en iyisidir.

NOT: Acemilik döneminizde pahalı ustura ya da kayış almamanızı önermekle birlikte bunun aksini söyleyen arkadaşlarımızda vardır ve o görüşe de katılıyorum.

Eğer ustalaşır duruma gelirseniz iyi bir deri ve iyi bir ustura da işinizi uzun süre görmenizi sağlayacaktır.
İyi bir derinin ne demek olduğunu en az 10 deri aldıktan(Kunduracılardan bizzat kendim seçerek) sonra anladım.

Ta ki Ankara'nın gizli-saklı kalmış ve kaliteli deri temin edeceğim yerleri keşfedip ve onlardan anlayan ustalarla tanıştıktan sonra.

Eskiden de her gün jiletli ustura ile tıraş olurdum ve bu sıradan bir işlemdi, ancak burayı keşfettikten sonra gerek jiletli ustura ile özellikle de çelik usturalar ile tıraş olmak artık bir keyif anı hem de her gün sabah olsun da tıraş olayım diye heyecanlı bir beklenti.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(19/11/2018, Saat: 11:04)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz,
1- Zaman zaman buradaki ustaların yazdığı yazı veya sorulara verdikleri cevapları okuyunuz.
2- Merak ve ilgiyi asla kaybetmeyiniz.
3- Başlangıçta pahalı ustura ya da benzer lazım şeyleri almayınız.(Acemilik nedeniyle yapacağınız denemelerle onlara zarar verebilirsiniz)
4- Bulunduğunuz yer neresi bilmiyorum ama kunduracı malzemesi ya da deri satan yerlerden düzgün bir deri parçası alarak buradaki örneklerine uygun şekilde yapınız.
5- Elinizdeki ustura üzerinde çalışınız.
Eliniz ve bilgi dağarcığınız belli bir düzeye gelene kadar okumayı ve ustura üzerinde çalışmayı sürdürünüz.
Öyle bir zaman gelecek ki kendi ayaklarınız üzerinde durmaya başlayacaksınız.

Burada asıl önemli olan budur. Kendi ayaklarınız üzerinde durmak, kendi yağınızla kavrulmak.

Buradaki bir çok arkadaş usturanızı tıraş olabilecek seviyeye getirme konusunda size yardımcı olacaktır.

Bu sevindirici bir şey olmakla birlikte kendinizi geliştirmeniz en iyisidir.

NOT: Acemilik döneminizde pahalı ustura ya da kayış almamanızı önermekle birlikte bunun aksini söyleyen arkadaşlarımızda vardır ve o görüşe de katılıyorum.

Eğer ustalaşır duruma gelirseniz iyi bir deri ve iyi bir ustura da işinizi uzun süre görmenizi sağlayacaktır.
İyi bir derinin ne demek olduğunu en az 10 deri aldıktan(Kunduracılardan bizzat kendim seçerek) sonra anladım.

Ta ki Ankara'nın gizli-saklı kalmış ve kaliteli deri temin edeceğim yerleri keşfedip ve onlardan anlayan ustalarla tanıştıktan sonra.

Eskiden de her gün jiletli ustura ile tıraş olurdum ve bu sıradan bir işlemdi, ancak burayı keşfettikten sonra gerek jiletli ustura ile özellikle de çelik usturalar ile tıraş olmak artık bir keyif anı hem de her gün sabah olsun da tıraş olayım diye heyecanlı bir beklenti.

-------------------------------
Teşekkürler Pele69....

manuple; ,,soru-cevap ve baslıklara bakmaktan zaten universiteye hazırlanan ogrenci gibi oldum ; sınava hicbir saman hazır olamayacakmısım gibi bir stress durumundayım
- ilgi ve merak var elbette, bunu kaybetmemek icin acaba gelenksel tıraşa hemen başlamasam mı diye dusunuyorum ; malum bazı insanlar hemen birseylere başlar , bazıları da basladım isini sadece malzeme tedariki sanarlar, sonra da -genelde hobi icin gecerli- eldekiler hic kullanılmaz , sıkılıp vazgecerler..
-pahalı ustura almamak konusu forumda epeyce ve oncelikli hatırlatılan-ikaz edilen husus, farkettim..
-ilk usturamı bana sapı yapan ustama hediye ettim, sıfır noktasındayım , hala forumu okumaya calısıyorum . Bababmı aradım , eski tıraş malzemelerini bulmasını istedim , sasırdı aa biraz da hosuna gittigini farkettim . Eğer bulabilirse klasik bir jiletli ustura ile basyacağım yakında ..
-eski kalın bir deri kemer parcası temin ettim Smile o da beklemede su an
- bir jiletsiz ustura nasıl ve nerden ekonomik sekilde bulabilirim onu arastırıyorum su aralar ..
- Ustura bileme isinin bir ritüel oldugunu farkettim zaman zaman pipo icin biri olarak ... Forumda farkettim pek cok konuda ucretsiz , gonulden ustura bileyeceklerini belirten uyeler var , saygı duydum gercekten .
- Sakal uzadığı için -acaba bu naneyi epiasyonla komple alırlar mı ? diye bile dusunmuslugum var iken simdi bir an once uzasın da ilk firsatta ustura ile tıraş olayım istiyorum ..Şunun keyfine varmaya pek hevesleniyorum hakikaten ..
(19/11/2018, Saat: 11:54)yunusso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: -------------------------------
Teşekkürler Pele69....

manuple; ,,soru-cevap ve baslıklara bakmaktan zaten universiteye hazırlanan ogrenci gibi oldum ; sınava hicbir saman hazır olamayacakmısım gibi bir stress durumundayım
- ilgi ve merak var elbette, bunu kaybetmemek icin acaba gelenksel tıraşa hemen başlamasam mı diye dusunuyorum ; malum bazı insanlar hemen birseylere başlar , bazıları da basladım isini sadece malzeme tedariki sanarlar, sonra da -genelde hobi icin gecerli- eldekiler hic kullanılmaz , sıkılıp vazgecerler..
-pahalı ustura almamak konusu forumda epeyce ve oncelikli hatırlatılan-ikaz edilen husus, farkettim..
-ilk usturamı bana sapı yapan ustama hediye ettim, sıfır noktasındayım , hala forumu okumaya calısıyorum . Bababmı aradım , eski tıraş malzemelerini bulmasını istedim , sasırdı aa biraz da hosuna gittigini farkettim . Eğer bulabilirse klasik bir jiletli ustura ile basyacağım yakında ..
-eski kalın bir deri kemer parcası temin ettim Smile o da beklemede su an
- bir jiletsiz ustura nasıl ve nerden ekonomik sekilde bulabilirim onu arastırıyorum su aralar ..
- Ustura bileme isinin bir ritüel oldugunu farkettim zaman zaman pipo icin biri olarak ... Forumda farkettim pek cok konuda ucretsiz , gonulden ustura bileyeceklerini belirten uyeler var , saygı duydum gercekten .
- Sakal uzadığı için -acaba bu naneyi epiasyonla komple alırlar mı ? diye bile dusunmuslugum var iken simdi bir an once uzasın da ilk firsatta ustura ile tıraş olayım istiyorum ..Şunun keyfine varmaya pek hevesleniyorum hakikaten ..

Anlaşıldı ki, siz de bizler gibi geleneksel tıraşın zevkli ritüellerine kaptırmışsın kendini.
Elinizde ki deriye bakım yapmanızda fayda var.
Elbette ustaların bakım önerilerine de dikkat etmeniz lazım.
Olmakla birlikte deriden anlayan birisi bana demişti ki "piyasadan değil, eczanelerden alacağın vazelin ile bakım yapabilirsiniz".

E n v i r o n m e n t a l i s t

...anladım . deri isi de baslıbasına bir konuymus ... simdilik usturayı alana kadar o da beklemede olacak ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 666 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,727 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 700 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,300 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,701 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas