Geleneksel tıraşa dönüş...
Dostlar selam. Impa ticaretten 4 parça ürün siparişi vermiş bulunmaktayım Smile Büyük sözü dinledim, bütçemi zorlamadan amatör bir başlangıç seti yaptım. Parker SRX ustura gelene dek tecrübe kazanacağım.

Sedef ustura 3tl
Arko sabun 3 tl
Astra yeşil paket 2.5 tl
Lider tıraş fırçası 7.5 tl
Kargo da eklenince 23.5 tl ödedim.

Birkaç ay bunlarla tecrübe edineceğim. 15 günlük sakalımı kesmek için sabırsızlanıyorum Smile
(24/11/2018, Saat: 17:47)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bence bir sedef ya da ali bıyıklı ile merhaba deyin. Bunu gerçekten istiyorsanız devamında güzel bir şey oluşturursunuz.
Sedef ustura + Arko sabun + Birkaç jilet ile deneyin bence öncesinde.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(30/11/2018, Saat: 15:53)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @shkohsal Öncelikle foruma hoşgeldin. Çok faydalı ve tecrübe kazandıracak bir iş yaptığını söylemek isterim. Kendi adına... Senin yaşadığın heyecanı anlıyorum. Ve bende aynı şekilde yaşadığımı ve halen devam ettiğini ifade etmek istiyorum. Geleneksel (ıslak) tıraşa belli bir tecrübe kazanmadan direk jiletli ustura ile başlama hatasına düşen biri olarak yapmayın. Yapacaksanız iseniz @FearOfATG hocamın önerdiği şekilde yapınız. Ama bende ekleme yapıyım + Alum Block (ŞAP) almayı unutmayınız. Belli bir bütçe ile girdiğiniz için o bütçeyi çarçur etmeyin. Ve şunu da  ekleyeyim bende
dgp6id.jpg başladım bıyık favori düzeltiyorum. Smile

Çok güzel bir öneri hocam ağzınıza sağlık.

Forumun bir özelliği ufak şeylerle başlamak için girip kendimi 300 küsür liralık ustura ararken buldum Big Grin neyse ki doğru kararı verdim, emeklemeden uçmayalım Smile

Komşum kelimesini çok görüyorum forumda, garipsedim açıkçası ama çok da hoş bir yaklaşım Smile
Setiniz hayırlı olsun. Birçoğumuzun karşı dairesinden ya da alt-üst daire komşusundan daha samimi oldukları var bu forumda. E bi de aynı apartman olmasa da aynı memleket, aynı Dünya sonuçta. Olsun o kadar komşuluk.. Smile

(04/12/2018, Saat: 09:54)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Setiniz hayırlı olsun. Birçoğumuzun karşı dairesinden ya da alt-üst daire komşusundan daha samimi oldukları var bu forumda. E bi de aynı apartman olmasa da aynı memleket, aynı Dünya sonuçta. Olsun o kadar komşuluk.. Smile

Muhteşem bir heyecanla döndüm foruma Smile Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ediyorum. Dediğinizde çok haklısınız; komşularımla tıraş sohbeti edecek kadar yakın değilim Smile

Konuyu telefondan güncelleyecektim, üşendim bilgisayarımı açtım Smile

Bahsettiğim ürünler bugün geldi. Impa harika paketlemiş ürünleri, değeri 3-5 tl dahi olsa hiç üşenmemişler aşırı memnun kaldım bu hareketten. Ürünler öğlen geldi fakat ben tıraşımı gece yarısı oldum Smile Kütüphanedeki çalışmamız uzun sürünce bu saate kadar heyecandan çatladım Smile

İlk tıraşımı izninizle detaylı anlatacağım Smile

İlk iş olarak metal bir kaba arko sabunumu bastım. Dilimledim, benmari usulü ısıttım; eriyecek gibi değildi ben de kaşıkla bastırdım, oldu Smile

Ardından kaynama derecesine yakın suyu kullanmadığımız bir termos vardı ona doldurdum ve banyoya geçtim Smile

Tıraş fırçamı şampuanla yıkadım, duruladım, sıcak su dolu olan termosa koydum. Astra jileti paketinden çıkarmadan ikiye böldüm, ardından tek parçayı çıkardım ve yine paket içinde sağ ve sol kenarını da kırdım. Sedef usturaya sıkıntısız şekilde taktım Smile

Yüzümü de sıcak suyla şöyle bir yıkadıktan sonra başladım fırçamı köpürtmeye Smile Lâkin fırça ciddi anlamda kötü, sabun tutuculuk sıfır denebilir Big Grin 15 günlük sakallara sürdüm köpüğü iyice ardından mevzu başladı Big Grin

Jilet ilk başta çok keskin hissettirdi, tek seferde yüzümün çoğunu tıraş ettim neredeyse. Tıraş boyunca tek el kullandım. Tüm yüzümü ustura ile tıraş ettim. Bıyık kısmında zorlanmadım fakat çene kısmı beni bayağı uğraştırdı.

1 tane noktasal bir kesikten çok ufak kanama oldu, o da nazarlık sanırım Smile

2. perdede çene kısmımı daha iyi tıraş ettim.

Fırçanın çok önemli olduğunu düşünüyorum Smile

Genel olarak çok memnun kaldım, çok da keyif aldım. kesinlikle ilk sayfada bahsettiğim ürünleri alacağım er ya da geç Smile
Komşum sıhhatler olsun. Bu daha başlangıçtı keyfin katlanarak devam edecek, emin olabilirsin Smile
Hoşgeldiniz, keyifli forumlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 2,984 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,512 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 19,252 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Geçmişe Dönüş erm272 42 14,315 18/05/2020, Saat: 23:39
Son Yorum: dimitraki
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,556 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,833 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,308 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 18,183 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  Geleneksel tıraşa başlamayı düşünüyorum Tunaykanb59 8 4,325 22/03/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: 3RD1
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,546 22/03/2019, Saat: 13:02
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: