Yeni başlıyorum. önerilerinize ihtiyacım var.
Selamlar;

Forumu okuyup araştırdıktan sonra geleneksel tıraşa geçmeye karar verdim ve resimdeki ürünleri sipariş ettim. Umarım doğru tercihler yapmışımdır. Şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.

8b82136533.png
Komsum hosgeldiniz.
Sizi anlıyorum, alırken kaliteli olsun iyisi olsun istiyorsunuz. Cok guzel secimler.

Ustad sabun ve tıras makinanız memnun eder, makinayı gelince dusuk ayarından baslayın kullanmaya.
Jilet için feather en keskin jiletlerden biridir, ama jilet isi biraz subjektif bir istir. Mumkunse piyasadaki belli baslı markalardan da feather yanına karısık alın, denedikce sevdiginiz kendi cilt sakal tipinize uygun urunu bulacaksınızdır. Orn: Polsilver, permatik, sarı gillette 7oclock, gilette platinum, rapira platinum, astra gibi.
Tıras sonrası losyon icin cilt tipinizi bilmiyorum, Saponificio da sulu balm kıvamında olsada, kuru ciltli iseniz soguk havalarda tam balm tarzı urunleri de secebilirsiniz cella/proraso balm gibi. Burada tercih size kalmıs sectiginiz urun kesinlikle kotu degil.
Fırca konusunda boy varmı bilmiyorum eller buyuk mu, chubby meshur ama kısa saplı bir fırcadır. Resimlerden farklı beklentiye girip gelince bu ne cücük gibi demeyin diye belirtmek istedim. Cok guzel fırca ama uzun saplı rahat tutuslu bir fırca oncelik tercihiniz olursa Semogue Soc veya karısık kıllı olanından, Simpson ustunden gitmek isterseniz captain gibi biraz daha uzun saplı olanından tercihinizi yapabilirsiniz.
Sectiginiz tum urunler guzel, ben sadece ince noktaları belirtmek istedim.
Aramıza hosgeldiniz, keyifli tıraslarınız olsun.
Saygılar.
Hoş geldiniz keyifli tıraşlar.. fırça olarak domuzla başlamanızı tavsiye ederim bakımı kolay olmasından dolayı..ayrıca o fırçaya bir tane stand almanızı öneririm
(25/11/2018, Saat: 15:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum hosgeldiniz.
Sizi anlıyorum, alırken kaliteli olsun iyisi olsun istiyorsunuz. Cok guzel secimler.

Ustad sabun ve tıras makinanız memnun eder, makinayı gelince dusuk ayarından baslayın kullanmaya.
Jilet için feather en keskin jiletlerden biridir, ama jilet isi biraz subjektif bir istir. Mumkunse piyasadaki belli baslı markalardan da feather yanına  karısık alın, denedikce sevdiginiz kendi cilt sakal tipinize uygun urunu bulacaksınızdır. Orn: Polsilver, permatik, sarı gillette 7oclock, gilette platinum, rapira platinum, astra gibi.
Tıras sonrası losyon icin cilt tipinizi bilmiyorum, Saponificio da sulu balm kıvamında olsada, kuru ciltli iseniz soguk havalarda tam balm tarzı urunleri de secebilirsiniz cella/proraso balm gibi. Burada tercih size kalmıs sectiginiz urun kesinlikle kotu degil.
Fırca konusunda boy varmı bilmiyorum eller buyuk mu, chubby meshur ama kısa saplı bir fırcadır. Resimlerden farklı beklentiye girip gelince bu ne cücük gibi demeyin diye belirtmek istedim.  Cok guzel fırca ama uzun saplı rahat tutuslu bir fırca oncelik tercihiniz olursa Semogue Soc veya karısık kıllı olanından, Simpson ustunden gitmek isterseniz captain gibi biraz daha uzun saplı olanından tercihinizi yapabilirsiniz.
Sectiginiz tum urunler guzel, ben sadece ince noktaları belirtmek istedim.
Aramıza hosgeldiniz, keyifli tıraslarınız olsun.
Saygılar.

Çok teşekkür ederim. aslında epey yağlı bir cildim var fakat sakallarım ters çıktığı için özellkle boyun bölgesi inanılmaz tahriş oluyor. Jilet konusunda tavsiyenizi dinleyeceğim. Farklı jiletler alıp deneme yanılma yöntemini kullanmak en iyisi olacak sanırım. Fırçanın ufat tefek olduğunun farkındayım aslındaSmile videolarını izleyerek sipariş ettim. Çok seyahat ediyorum yanımda taşıması da kolay olsun diye düşünerek bu küçük şeyi almaya karar verdim. Sanırım tek eksiğim kase gibi Smile

(25/11/2018, Saat: 15:32)Pele69 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz keyifli tıraşlar.. fırça olarak domuzla başlamanızı tavsiye ederim bakımı kolay olmasından dolayı..ayrıca o fırçaya bir tane stand almanızı öneririm

Teşekkür ederim. Aslında fırça ve makina için bir stand alacaktım ama fırçanın sap genişliğine uymaz diye karar veremedim.
Aramıza hoş geldiniz komşum. Keyifli forumlar.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(25/11/2018, Saat: 15:51)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramıza hoş geldiniz komşum. Keyifli forumlar.

eyvallah çok teşekkür ederim
Hocam hosgeldiniz @dikdik_s hocam da dediği gibi agresif bir alet almışsınız yanına da en keskin jileti koymuşsunuz Smile aman dikkat ama söylemeden geçemiycem cok güzel bir set yapmışsınız hayırlı olsun Smile
(25/11/2018, Saat: 15:54)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hosgeldiniz @dikdik_s hocam da dediği gibi agresif bir alet almışsınız yanına da en keskin jileti koymuşsunuz Smile aman dikkat ama söylemeden geçemiycem cok güzel bir set yapmışsınız hayırlı olsun Smile

Hoşbuldum Smile vallahi gözüm korktu. Ben en iyisi ilk traşımı Cuma günü olayım da yüzü gözü kesersek öyle işe gitmek zorunda kalmayayım Big Grin
Öncesinde kartuşlu mu kullanıyordunuz yoksa elektrikli makine mı?
Hoşgeldiniz ayrıca.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz komşum kendi görüşüm bu kırmak gibi algılama. Sanki başlangıc için aldığınız set sinekkaydı tıraşı ilk etapda başarayım gibisinden olmuş ama pek ilk başlangıclarda agresif alet ve çok keskin jiletleri önerilmiyor çok dikkat etmeniz gerekir sonucda işin zirvesinden başlıyorsunuz benim geleneksel tıraş anlayışımca önce yumuşak aletlerle seviye atlayarak zirveye ulaşmak yani agresif aletlerle tamamlamak bir işi zirveden başlamak güllük gülistanlık gibi iyi gitmeyebilir sonucda cildimizinde bir alışma süreci var bazı ciltler agresif aletlerden hoşlanmayabiliyor herşeyin hayırlısı tavsiyem forumu daha iyi okuyun keyifli tıraşlar @Lawyer1907

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,435 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,711 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,337 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,254 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,751 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 3,973 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,804 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,211 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,065 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,187 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: