Edwin Jagger Barley DE89
(19/01/2012, Saat: 23:32)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her iki makine de kalite olarak birbirlerine çok yakın. Ama ilk makine için kesinlikle bence EJ 89. Papazerigi'nin dediği gibi her türlü yeterli bir makine. Ancak 2011 model Muhle R41'i ilk makine olarak almayı önermem. Kesinlikle tecrübe gerektiren ve çok agresif bir makine. Günlük kullanımda yüzü ve cildi yoracağı da aşikar.

yorum için teşekkürler,
Muhle R89 şu an için...
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
evet
ve çok çabuk cevap yazdı. kendimi tanıttım sorularımı sordum ve en sonunda da EJ89 ile ilgili sorumu ekledim. Hemen döndü. üstelik soruları da ingilizce sordum. Küçük boyutlu bir Alman firması, istese cevap vermezdi. Adamlar müşteri memnuniyetine çok önem veriyorlar ve ticaretin ana öğesinin ve imalat ne de sermaye olmadığının, müşterisiz bir hiç olduklarını biliyorlar.

Bizim kıçı kırık firmalara soru soruyoruz da bizi beğenip cevap bile vermeye tenezzül etmiyorlar (Örn: Evyap)

Güle güle kullanın. sizden gelecek yorumları ben de bekliyorum

Saygılarımla

(20/01/2012, Saat: 01:03)PROMETEUS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın papazerigi 13 senedir tıraş oluyorum ancak sizin gibi tecrübeli arkadaşların fikirleri olmadan hareket etmek istemem.

Dostlar Muhle R89'da Karar kıldım sayılır. Sanal kredi kartı bile oluşturdum az önce.

Bakalım son incelemelerimi yapıyorum...

Bu arada MUHLE'nin sahibi ile mailleşmeniz süper bir durum...
bir de nereden alıyorsunuz???
eğer connaughtshaving den alırsanız hem fiyatları çok iyi + 1 paket gillette jilet gönderiyorlar + çok az bir kargo farkıyla güzel ürünler ekleyebilirsiniz. benim en sevdiğim tıraş alışveriş sitesi. ürün çeşidi fazla,Türkiye'ye vergi indirimi var ve fiyatlar çok iyi.
Saygılarımla
89'lar bence çok gereksiz mild. Bu benim kendi fikrim. Alışana kadar 5 perde geçiyorsun parlak bir surata sahip olmak için. Diğeri adamı kabak gibi tıraş eder 2 perdede. Big Grin Tahriş eder mi yada kullanan suratını parçalar mı orası ayrı konu.. Ama 89'un bu mild olma durumundan tekniği geliştirene kadar çok çektim. Hala da bir 68 Wilkinson ile tıraş oluyorum bir DE 89 ile bir Big-Roc ile 89'un diğerleri kadar temiz tıraş etmedigini üzülerek görüyorum... Ha tabi 3 perde adam akıllı 15 dakika uğraşırsam DE 89'da da oluyor...
Hocam Blade buffing ile çok temiz tıraşlar oluyorum EJ89 ile. kaliteli jilet + iyi bir sabun (mesela Cella) + bastırmadan blade buffing ile futur ile olduğum tıraşlardan çok daha kaliteli ve yakın tıraşlar olduğumu belirtmeliyim. BB yi Futurda yapamadığınızdan belki de 89lar çok daha iyi ve tahrişsiz sonuç veriyor.
Tabii ki herkesin cilt yapısı ve tekniği farklı... Eğer çok sert bir sakalınız yoksa bence EJ89 veya bir Gillette slim adjustable ömür boyu yeterli olur Smile
Saygılarımla

(20/01/2012, Saat: 02:28)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 89'lar bence çok gereksiz mild. Bu benim kendi fikrim. Alışana kadar 5 perde geçiyorsun parlak bir surata sahip olmak için. Diğeri adamı kabak gibi tıraş eder 2 perdede. Big Grin Tahriş eder mi yada kullanan suratını parçalar mı orası ayrı konu.. Ama 89'un bu mild olma durumundan tekniği geliştirene kadar çok çektim. Hala da bir 68 Wilkinson ile tıraş oluyorum bir DE 89 ile bir Big-Ro ile 89'un diğerleri kadar temiz tıraş etmedigini üzülerek görüyorum...
(20/01/2012, Saat: 02:33)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Blade buffing ile çok temiz tıraşlar oluyorum EJ89 ile. kaliteli jilet + iyi bir sabun (mesela Cella) + bastırmadan blade buffing ile futur ile olduğum tıraşlardan çok daha kaliteli ve yakın tıraşlar olduğumu belirtmeliyim. BB yi Futurda yapamadığınızdan belki de 89lar çok daha iyi ve tahrişsiz sonuç veriyor.
Tabii ki herkesin cilt yapısı ve tekniği farklı... Eğer çok sert bir sakalınız yoksa bence EJ89 veya bir Gillette slim adjustable ömür boyu yeterli olur Smile
Saygılarımla

(20/01/2012, Saat: 02:28)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 89'lar bence çok gereksiz mild. Bu benim kendi fikrim. Alışana kadar 5 perde geçiyorsun parlak bir surata sahip olmak için. Diğeri adamı kabak gibi tıraş eder 2 perdede. Big Grin Tahriş eder mi yada kullanan suratını parçalar mı orası ayrı konu.. Ama 89'un bu mild olma durumundan tekniği geliştirene kadar çok çektim. Hala da bir 68 Wilkinson ile tıraş oluyorum bir DE 89 ile bir Big-Ro ile 89'un diğerleri kadar temiz tıraş etmedigini üzülerek görüyorum...

Hocam elimi tersten suratıma vurdum mu sakal falan gelmiyor... Sanki pamuk gibi yumuşacık bir hissiyat oluyor fakat aynaya bakınca sakal diplerimi bariz görebiliyorum... Hemde suratımın her yanında... Fakat ne hikmetse Big Roc ve diğer Wilky ile 1 perde eksik olmama rağmen aynadaki görüntü çok daha farklı.. Ben bu 89'un olayını çözemedim... Burada teknigi öğrendim artık iyi tıraş oluyorum diye yazmıştım hep evet doğru teknigi öğrendim ve başlara göre çok daha iyi tıraş oluyorum.. O çene altımdaki sorunlu bölgeyide tam çapraz çekerek aldıgımda orasıda kaymak gibi oluyor ama gel gör ki, aynaya bakınca durum bambaşka... Bu sorundan burada başka bir arkadaş da bahsetmişti. Gerçekten de kıl dipleri sanki yarım günlük sakal varmış gibi suratımda sırıtıyor... Diğer makineler ile olay sorunsuz olmasa diyeceğim ki, DE Razor ile tıraşı beceremiyorum ama diğerleri ile en ufak sorunum yok... Bu De 89 ile temiz tıraş için iyi teknik gerekiyor ve çok keskin jilet... Derby Rapira falan bu 89 için resmen çöp Perma'dan aşagısı kesmiyor hatta belki Feather lazım... Ama ben agresif bir alette sadece kötü Derby ile 2 perdede kabak gibi tıraş olunacagını biliyorum elimdeki Big-Roc gibi yamuk üretilmiş ve çok gereksiz agresif bir aletle aldıgım sonuç ortada çünkü... Ama söylediginiz de doğrudur.. Herkesin cilt yapısı hatta belki cilt rengi başka.. Bende sırıtan sakal uçları başkasında pek belli olmayabilir vs. ama bu De 89 biraz kör geliyor bana...
belki de ben agresiflerle tıraş olmayı beceremiyorumdur. bir de agresif tıraşlar cildimi gerçekten mahvediyor.
tabii ki herkesin tercihi farklı
Saygılarımla
(20/01/2012, Saat: 02:40)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam elimi tersten suratıma vurdum mu sakal falan gelmiyor... Sanki pamuk gibi yumuşacık bir hissiyat oluyor fakat aynaya bakınca sakal diplerimi bariz görebiliyorum... Hemde suratımın her yanında... Fakat ne hikmetse Big Roc ve diğer Wilky ile 1 perde eksik olmama rağmen aynadaki görüntü çok daha farklı.. Ben bu 89'un olayını çözemedim... Burada teknigi öğrendim artık iyi tıraş oluyorum diye yazmıştım hep evet doğru teknigi öğrendim ve başlara göre çok daha iyi tıraş oluyorum.. O çene altımdaki sorunlu bölgeyide tam çapraz çekerek aldıgımda orasıda kaymak gibi oluyor ama gel gör ki, aynaya bakınca durum bambaşka... Bu sorundan burada başka bir arkadaş da bahsetmişti. Gerçekten de kıl dipleri sanki yarım günlük sakal varmış gibi suratımda sırıtıyor... Diğer makineler ile olay sorunsuz olmasa diyeceğim ki, DE Razor ile tıraşı beceremiyorum ama diğerleri ile en ufak sorunum yok... Bu De 89 ile temiz tıraş için iyi teknik gerekiyor ve çok keskin jilet... Derby Rapira falan bu 89 için resmen çöp Perma'dan aşagısı kesmiyor hatta belki Feather lazım... Ama ben agresif bir alette sadece kötü Derby ile 2 perdede kabak gibi tıraş olunacagını biliyorum elimdeki Big-Roc gibi yamuk üretilmiş ve çok gereksiz agresif bir aletle aldıgım sonuç ortada çünkü... Ama söylediginiz de doğrudur.. Herkesin cilt yapısı hatta belki cilt rengi başka.. Bende sırıtan sakal uçları başkasında pek belli olmayabilir vs. ama bu De 89 biraz kör geliyor bana...

Tıraş sonrası evet eli tersten sürünce birşey gelmiyor ama aynada o sakalları görünce insan deliriyor Big Grin Bende de var bu.Ama düşündüğüm şey biz ekstra dikkatliyiz yani şöyleki 1 metre ileriden sakallar sıfır gibi gözüküyor e kimsede dibimize girmiyor sonuçta bayanlar hariç ( onlarda batmadıktan sonra pürüzsüz olduktan sonra sıkıntı yok Big Grin ) dolayısıyla durum böyle. Ha gönül isterki tıraş sonrası hiç bir şey görmeyelim Smile Onu sağlayabilen varmı ?
geçen iş yerinden bir arkadaşla konuşuyoruz ben makinelerimden jiletlerden sabunlardan bahsediyorum. arkadaş şakasına ben lazerle yaktıracağım dedi . ben de bunun üstüne hakikaten daha ucuza geleceğini ve benim şimdiden neredeyse 500 lira sabunlara makinelere fırçalara gömdüğümü söyledim Smile
Saygılar
(20/01/2012, Saat: 14:35)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sonrası evet eli tersten sürünce birşey gelmiyor ama aynada o sakalları görünce insan deliriyor Big Grin Bende de var bu.Ama düşündüğüm şey biz ekstra dikkatliyiz yani şöyleki 1 metre ileriden sakallar sıfır gibi gözüküyor e kimsede dibimize girmiyor sonuçta bayanlar hariç ( onlarda batmadıktan sonra pürüzsüz olduktan sonra sıkıntı yok Big Grin ) dolayısıyla durum böyle. Ha gönül isterki tıraş sonrası hiç bir şey görmeyelim Smile Onu sağlayabilen varmı ?
Üste 5000 TL alsam lazer işine girmem Big Grin Tıraş olma zevkim elimden uçar gider... Birde R41 alacağım zaten. Futurun burnumun altına girmeyeceğini düşünmeye başladım... Progress alacaktım ama onda istedigim agresfligi bulamayacağım belli. Varsın alışana kadar tahriş etsin ederse. Böyle aynaya bakıp sakal diplerini görmekten iyidir.. Bu arada ben fazla mükemmeliyetçi olabilirim.. Başka arkadaşlar memnun kalabilirler DE 89'un vereceği tıraştan. Kafa karıştırmak istemem ama DE89'un hakkaten de kör olduğuna eminim. Bence piyasada çok tutulmasının en büyük nedeni güzel görünümü ve işçiliği olabilir.... 1 işçilik 2 tıraş diyorum... Benim fikrim bu yönde.

Saygılar...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: