Vintage aletlerin ayri bir bolumu olsa daha guzel olmaz mi ?
Uretimi durdurulmus,antika vintage aletlerin kendine ayri bir bolumu olsa cok daha iyi olur dusuncesindeyim.

3 parcali ve kelebek tip tiras aletleri isimli basliklarda suanda uretimi devam eden,hali hazirda internetten veya farkli bir yerden sifir olarak siparis edebilecegimiz her an elimizin altinda olan aletlere kalmis olur.

Bu vintage aletler hem bulmasi zor,ya eskicide orda burda denk geliyoruz yada forumumuzdaki uyeler vasitasiyla veyahut cesitli internet sitelerinde.

Ben ozellikle eskimis urunleri restore etmeye calisaeak tekrardan goreve getirmeyi cok seviyorum.

Vintage aletlerin sterilizesi restorasyonu ile ilgili gibi ana basliklari olan bir bolum muazzam olmaz mi ?
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Tabi vintage aletleri tek kategoride incelemek olası. Fakat onlarıda 2 parça, 3 parça, kelebek, standart jiletli, özel jiletli diye ayırmak biraz zaman alacak. Sizden bunun için biraz zaman rica ediyorum.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(04/12/2018, Saat: 10:42)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabi vintage aletleri tek kategoride incelemek olası. Fakat onlarıda 2 parça, 3 parça, kelebek, standart jiletli, özel jiletli diye ayırmak biraz zaman alacak. Sizden bunun için biraz zaman rica ediyorum.
Atık jilet kutusu mesajınızdan sonra büyük komşuyu bir kez daha gördüm. Yoğun olduğunuz aşikar zira bence de başarılı bir uygulama olur zamanı geldiğinde.
Bir yorumunuzda okuyup çok hak vermiştim vintage ürünler hakkındaki tarafınıza yapılan söyleme.
O'nun ilk sahibi ölmüş.
Tam yurdum tespiti.Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Rigbie komşum başlık için teşekkür ederim. Benim de uzun zamandır aklımda olan bir konuydu bu durum.

Forum ilk kurulduğunda, o dönem ki piyasa ve konuya yaklaşım şimdikinden farklıymış. Güncel olarak piyasada artık butik üretim aletler kendilerine epey yer edinmiş durumdalar ve kendilerine ait forum başlıklarına ihtiyaç var. Hal-i hazırda; Parçalı, Tek parça (Kelebek), Standart dışı ve Ekonomik olmak üzere 4 forum var.

Benim düşüncem şu şekilde;
Modern Tıraş Aletleri (Merkür, EJ, Mühle gibi tüm markalar)
Klasik Tıraş Aletleri (Eski gillette, shick, wilkinson gibi markalar)
Butik Tıraş Aletleri (Rocnel, ATT gibi markalar)

Bu başlıklarda SE'ler için ayrı başlık yok (güncel haliyle standart dışı olarak geçiyor). Bence buna ihtiyaç da yok. Yukarıda belirttiğim şekliyle güncel piyasa tedarik kanallarına tam cevap verilmiş oluyor. Yani ya büyük markalardan alım yapıyoruz (merkür, mühle vs.), ya ebay, etsy veya forum ikinci el piyasasından klasik tıraş aleti ediniyoruz, ya da butik üreticilerden (Rocnel, ATT vb.) gibi yerlerden özel üretim ürünler (çelik, titanyum, bakır) sipariş ediyoruz. Başka ana kanal bulunmuyor zaten.

DE veya SE jiletlere göre ayrım zaten "Jiletler" forumunda, kullanılan aletlerle birlikte ayrı olarak tartışılabiliyor, detaylar orada konuşulabilir. O nedenle jilet kullanımına göre ayrım yapmaya, bence tıraş aletleri kısmında gerek bulunmuyor.

Naçizane fikrim bu şekilde
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(05/12/2018, Saat: 11:08)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Rigbie komşum başlık için teşekkür ederim. Benim de uzun zamandır aklımda olan bir konuydu bu durum.

Forum ilk kurulduğunda, o dönem ki piyasa ve konuya yaklaşım şimdikinden farklıymış. Güncel olarak piyasada artık butik üretim aletler kendilerine epey yer edinmiş durumdalar ve kendilerine ait forum başlıklarına ihtiyaç var. Hal-i hazırda; Parçalı, Tek parça (Kelebek), Standart dışı ve Ekonomik olmak üzere 4 forum var.

Bu başlıklarda SE'ler için ayrı başlık yok (güncel haliyle standart dışı olarak geçiyor). Bence buna ihtiyaç da yok. Yukarıda belirttiğim şekliyle güncel piyasa tedarik kanallarına tam cevap verilmiş oluyor. Yani ya büyük markalardan alım yapıyoruz (merkür, mühle vs.), ya ebay, etsy veya forum ikinci el piyasasından klasik tıraş aleti ediniyoruz, ya da butik üreticilerden (Rocnel, ATT vb.) gibi yerlerden özel üretim ürünler (çelik, titanyum, bakır) sipariş ediyoruz. Başka ana kanal bulunmuyor zaten.

DE veya SE jiletlere göre ayrım zaten "Jiletler" forumunda, kullanılan aletlerle birlikte ayrı olarak tartışılabiliyor, detaylar orada konuşulabilir. O nedenle jilet kullanımına göre ayrım yapmaya, bence tıraş aletleri kısmında gerek bulunmuyor.

Rica ederim komsum,sadece benim aklima gelmemis demek ki Big Grin Klasik aletleri de kendi icinde ayirabiliriz bence,3 parcali kelebek vs seklinde.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Bu konuya ben de bir şeyler eklemek isterim. @onurcakmak Onur Bey'in tıraş aletleri konu başlıkları için yaptığı sınıflandırma gayet mantıklı ancak ben yine de single edge tıraş aletleri için ayrı bir kategori olması gerektiğini düşünüyorum. Ayrı bir kategori olarak Onur Bey'in yaptığı sınıflandırma single edge tıraş aletleri için de geçerli olabilir. Ek olarak, sentetik tıraş fırçaları için de alt forum oluşturulması çok yerinde olur. Tıraş aletleri için yapılan sınıflandırma şu haliyle bence kafa karıştırıcı. Adminlerimizin bu talepleri dikkate alması dileğiyle...
@Rigbie Hocam çok ilgi görmese de bence çok önemli bir konuyu gündeme getirmişsiniz. Teşekkür ederim.
(05/12/2018, Saat: 11:08)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Rigbie komşum başlık için teşekkür ederim. Benim de uzun zamandır aklımda olan bir konuydu bu durum.

Her kategori kendi içinde üç parçalı, tto ayarlı vs gibi ayrılabilir. Belki slantları da ayrı bir yere yerleştirmek lazım kategori olarak.
Konu açılalı neredeyse 7 ay olmuş. Bugüne kadar bir gelişme olmadığına göre sanırım bu konuda beklentilerimizi düşürmemiz gerek.
Konu başlığına katılıyorum. Vintage aletleri diğer aletlerin arasından bulmak zor oluyor. Daha kullanışlı hale getirilebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uyelerimizden Dogum ve Guzel haberler dikdik_s 81 31,917 11/09/2020, Saat: 20:32
Son Yorum: shaving nick

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: