Merhaba ve jiletli ustura hakkında
Ankara'dan merhabalar. 5 sene önce aldığım bir karar ile 20 senden fazla kullandığım bu hazır jiletleri ( mach 2 ve mach 3 gibi ) illetini bırakıp ali bıyıklı ve sedef marka usturalara geçtim. Başlarda kırma permasharp kullanırken 1 sene önce yarım permasharpla tanıştım ve ona geçtim. Aynı zamanda jaguar fırça ve nivea men kremlede tanıştım ki şimdilik onlarla ifare ediyorum ( nivea kremi kolonya ile kombinleyip idare etmeye çalışıyorum ). Artık bu kadar zaman oldu kendime düzgün bir ustura alayım diye interneti kurcalarken sizleri bulup yalnız olmadığımı farkettim Smile
Gelelim konuya forumunuzu inceledim ve anladığım kadarı ile parker srx işimi görecek. Fiyat - performans olarak da karşılayacak. Fakat esas sorun parker srx değil de benzer olan parker 31 bulmam ve onu da daha önce isimlerini bilmediğim sitelerde bulmuş olmam ( belki sizler aşinasınızdır, bilmeyince ürktüm güvenemedim ). Şimdi bu parker 31 aynı zamanda parker srx mıdir? Fotoğraflarına baktığımda ikisini de çok benzettim ama emin olamadım. Ya da bana önereceğiniz başka marka jiletli ustura, fırça modeli, krem markası vs de varsa keyifle incelerim.
Öneriler ve cevaplar için şimdiden teşekkürler

Yazım kuralları konusunda hatam olmuşsa şimdiden affola, ilk mesajın günahı olmazmış ?
Merhabalar. Iki ustura birbirine benziyor ama aslında birbirinden farklı Smile.

SRX daha ince ama tamamı dolu dolu metal olduğu için ele biraz daha ağır geliyor. Kafa yapısı da hafif farklı. 31 modelinin sapı kalın ama içi boş. O yüzden de ele biraz daha hafif geliyor. 31 için metal kaplama plastik diyen de olmuş ama bence şekil verilmiş ince metal gibi.

SRX daha kaliteli duruyor ama benim elim 31'e daha çabuk alıştı.

~SB
(05/12/2018, Saat: 05:39)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. Iki ustura birbirine benziyor ama aslında birbirinden farklı Smile.

SRX daha ince ama tamamı dolu dolu metal olduğu için ele biraz daha ağır geliyor. Kafa yapısı da hafif farklı. 31 modelinin sapı kalın ama içi boş. O yüzden de ele biraz daha hafif geliyor. 31 için metal kaplama plastik diyen de olmuş ama bence şekil verilmiş ince metal gibi.

SRX daha kaliteli duruyor ama benim elim 31'e daha çabuk alıştı.

~SB

Cevap için teşekkürler, peki nereden temin ettiniz, adres, link vs var mıdır ?
Hoşgeldiniz
Hoş geldiniz. Forumda bol bol okuma yaparsanız almak istediğiniz aletler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ustura olayı biraz daha zor olduğu için DE/SE'lere göre haliyle daha az bilgi var. Forum içi arama yaparsanız kullanan komşulara ulaşabilirsiniz.
Keyifli tıraşlar dilerim. Wink
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim.
Ben benimkileri modernman.co.uk adresinden almıştım. Ingiltere'den geliyordu o zamanlar. En son Impa'da vardı SRX ama kalmadı bildiğim. Kuafordukkan.com da satardı bir aralar. Onlardan Focus ustura ve Parker tıraş aleti almışlığım vardır. Parker ustura kaldı mı sormak gerekir.
Yorumlar için teşekkürler, amazon dan srx aldığımı düşünürken sr1 parker almışım. Ustura fena değil, jilet takılan ağızları yuvarlatılmış ve hafif bir ustura bir sonrakini mutlaka srx alacağım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 770 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı