Tıraş Dolabım
(05/12/2015, Saat: 20:41)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gecenlerde B&B'de görmüstüm, bence cok güzel bir dolap.

2j2hkiq.jpg

B&B neresidir acaba? Dolabı çok beğendim.
@Sonmezturk

Marka kısaltmaları bolumune eklenmistir komsum.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8557
Berbere gitsem böyle Stant/Raf göremem.

Hani filmlerde Escobar tarzı adamlar olur ya , malikanelerin önüne 20-30 tane araba dizerler , her gün bir arabaya binerler.

Fotorafları görünce böyle bir çağrışım oldu direkt beynimde. Makine sayısı normal olsa yine iyi, maşallah fırçasından jiletinden sabununa kadar hepsi 30 güne ayrı ayrı yayılmış. Smile

Sağlıkla,sıhhatle kullanın inşallah, nazar değmesin diyelim.
Harika görünüyor ancak bizim banyolarımıza pek uygun değil, sonuçta su buharı da bu sabun ve jiletlere zarar veriyor. Banyo dışında bir lavabo olan yere konumlandırılması gerekiyor.
HK
@thewitcher

Komsum berberde gormemeniz cok normal. Kendi berberimden, aynı zamanda arkadasım olur biliyorum.
Afedersin 5 senelik havlusunu degistirmez, diyorumki eskici pazarından eski makina paslı ustura eski mekanik sac kesme makinalarından gordum 5-10 liraya satıyolar gel alalım duvara asalım dekor olsun.
Adamların oyle bir vizyonu yok. Gundelik parasını cıkarsın yeter, yeminle 5 lira kendi isyerine yatırım yapmaktan cekinir. 2 domuz fırca tutar tek gideri astra/rapira jilet birde musteriye cay.
Ben sahsen dedim sana sabun getirim AS getirim, fırca getirim; sat kar koy ustune para kazan vs. ama istek yok, oyle bir zevk yok. Adam isini sevmiyor. Ulkenin genel sorunu o sanırım. İsini sevmeyen, musteriye gulmesini bilmeyen dukkan acmasın yada sevdigi bir isi yapsa keske ama bizim toplum olarak sevecegimiz bir is yok sanırsam. Oturup hazır para yemegi sever kahvehaneyi sever. O yuzden berberde bu tarz urunler vs. gormemeniz cok normal.

Neyse, uzun yazdım neden yazdım, pablo escobar demissiniz, hos benzetme ama katılmayacagım neden, bu tarz koleksiyonlar hobi sahibi adam isidir, arastırır ogrenir alır satar biseyler yapar kendine kendi capınca bir set dizer. Bu sevdası donemsel azalır cogalır ama o koleksiyonundan her zaman gurur duyar. Pablo gibi adamlar parası ile sadece gosteris yapar ne aldıgını bilmez, pahalısından iyisi olsun der gecer. Koleksiyonu vardır pahalıdır vs. ama anlamı, icinde bir kulturu bilgisi varmıdır o koleksiyonunun orası tartısılır.
Su ulkede keske kadını erkegi herkesin bir hobisi olsa, enerjisini zihnini ara ara bosaltacagı bu sekil bir zevki olsa, inanın toplum olarak daha barısık ve huzurlu oluruz. Kahvehanede herkes teknik direktor, herkes siyasetci olmaz, oturunca farklı konularda bilgi paylasımı olur. Biz goremeyiz ama belki ileride cocuklarımızın cocukları gorur hobi sahibi bir toplumu.
Saygılar.
@dikdik_s üstadim,
Sizinki ve diğer standların hepsi çok güzel olmuş keyifle güle güle kullannın..
Bu Escobar benzetmesini "Oxymoron" kabul edelim ve yaratıcı komşularımızı candan takdir edelim
Ellerinize ve emeklerinize sağlık

(20/12/2017, Saat: 20:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @thewitcher

Komsum berberde gormemeniz cok normal. Kendi berberimden, aynı zamanda arkadasım olur biliyorum.
Afedersin 5 senelik havlusunu degistirmez, diyorumki eskici pazarından eski makina paslı ustura eski mekanik sac kesme makinalarından gordum 5-10 liraya satıyolar gel alalım duvara asalım dekor olsun.
Adamların oyle bir vizyonu yok. Gundelik parasını cıkarsın yeter, yeminle 5 lira kendi isyerine yatırım yapmaktan cekinir. 2 domuz fırca tutar tek gideri astra/rapira jilet birde musteriye cay.
Ben sahsen dedim sana sabun getirim AS getirim, fırca getirim; sat kar koy ustune para kazan vs. ama istek yok, oyle bir zevk yok. Adam isini sevmiyor. Ulkenin genel sorunu o sanırım. İsini sevmeyen, musteriye gulmesini bilmeyen dukkan acmasın yada sevdigi bir isi yapsa keske ama bizim toplum olarak sevecegimiz bir is yok sanırsam. Oturup hazır para yemegi sever kahvehaneyi sever. O yuzden berberde bu tarz urunler vs. gormemeniz cok normal.

Neyse, uzun yazdım neden yazdım, pablo escobar demissiniz, hos benzetme ama katılmayacagım neden, bu tarz koleksiyonlar hobi sahibi adam isidir, arastırır ogrenir alır satar biseyler yapar kendine kendi capınca bir set dizer. Bu sevdası donemsel azalır cogalır ama o koleksiyonundan her zaman gurur duyar. Pablo gibi adamlar parası ile sadece gosteris yapar ne aldıgını bilmez, pahalısından iyisi olsun der gecer. Koleksiyonu vardır pahalıdır vs. ama anlamı, icinde bir kulturu bilgisi varmıdır o koleksiyonunun orası tartısılır.
Su ulkede keske kadını erkegi herkesin bir hobisi olsa, enerjisini zihnini ara ara bosaltacagı bu sekil bir zevki olsa, inanın toplum olarak daha barısık ve huzurlu oluruz. Kahvehanede herkes teknik direktor, herkes siyasetci olmaz, oturunca farklı konularda bilgi paylasımı olur. Biz goremeyiz ama belki ileride cocuklarımızın cocukları gorur hobi sahibi bir toplumu.
Saygılar.

Sayın @dikdik_s ; yazdığınız açıklamaya katılmakla birlikte , benzetmeyi tamamen ; Konu üzerinde verilen resimlerde, traş üstatlarının oldukça çeşidi bol ve düzenli bir şekilde alet edevatları olduğunu henüz yolun başında birisi olarak esprili bir şekilde söyleme amaçlı yazdım.

* Yaklaşık 7-8 yıldır senede belki 2-3 kere yorgun/Hasta isem berbere giderim. ( Moser ile 3 numara traş oluyorum )

Saygı ve sevgiyle.
@thewitcher
Komsum size karsı aleyhte birsey soyleme anlamında yazmadım, sadece sizin yazdıklarınızdan feyz alarak kendi dusuncelerimi genel yazdıydım. Lutfen yanlıs anlamayın.
Saygılar
@dikdik_s ben kızıp yanlış anladınız sandım efendim, estağfurullah. Saygılar.

(20/12/2017, Saat: 16:02)hasimkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harika görünüyor ancak bizim banyolarımıza pek uygun değil, sonuçta su buharı da bu sabun ve jiletlere zarar veriyor. Banyo dışında bir lavabo olan yere konumlandırılması gerekiyor.

Benim bildiğim diş fırçası, tırnak makası vs. sürekli kullanıma ait eşyalar kesinlikle banyoda açıkta tutulmamalı , çünkü klozet vs. yerlerde bir sürü mikrop var hepimizin bildiği gibi.

Belirttiğiniz gibi herkesin banyosunda yer olmayabiliyor, ben şimdilik bu sorunu bond tarzı traş çantası ile çözüyorum.

AzVP_vX-QbOlEAPr7y8H7Q.png

Evlendiğim zaman adetmiş, traş seti almışlardı yukarıdakilere benzer bir çanta , artık buradan öğrendiklerim ile 5 jileti 3 er kere yüze vurmaktan kurtulunca, aldığım tüm alet edevatları her traştan sonra temizleyip yerleştiriyorum kutuya. Şimdilik böyle bir çözüm buldum.

Tabii raf çok daha iyi, hele ahşap raflar insanı ayrı bir mest ediyor ama en azından özellikle çekmeceli bir raf olsa,kutulu sabun ve kutulu jilet tarzı ürünler dışında kirlenecek şap,fırça ve makineyi çekmecede bırakmak daha mantıklı. Yukarıdaki resimde görülen ahşap raf gerçekten çok güzel görünüyor.
Dostlar ben bıcakları jiletleri falan boyle kutu gibi saklama amaclı birseyler icine koyunca, icine kalıp sabun atıyorum yer varsa yada pirinc dokuyorum. Pirinc rutubeti alır diye, boyle bir yontem kendimce uydurdum.
Yararı varmı yokmu bilmiyorum ama paylasmak istedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 453,551 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,552 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,125 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,858 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,361 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,511 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,927 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 63,208 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 59,365 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,998 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: