Medbox - medbox.com.tr
medbox.com dan 11.11 de proraso tıraş fırçası sipariş etmiştim. Parayı çektiler sonra elimizde yok para iadesi yapıcaz dediler, 1 ay geçti hala iade yapılmadı. En az 5-6 kere aradım sallıyolar. Bu tarz bilinmedik sitelere dikkat etmekte fayda var komşular.
(14/12/2018, Saat: 00:00)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: medbox.com dan 11.11 de proraso tıraş fırçası sipariş etmiştim. Parayı çektiler sonra elimizde yok para iadesi yapıcaz dediler, 1 ay geçti hala iade yapılmadı. En az 5-6 kere aradım sallıyolar. Bu tarz bilinmedik sitelere dikkat etmekte fayda var komşular.

Hocam durumunuza üzüldüm. Ben de 3 hafta önce aynı siteden prorasonun 2 sabun 1 balmını aldım. Sabunlar geldi balm ortada yok. Arayınca "Stokta yok. Birkaç güne gelecek. Sizi bekletmemek için sabunları önce yolladık" dediler. Şimdi 2 hafta geçti ama ortada bir şey yok. Artık telefonları da açan yok.
(14/12/2018, Saat: 00:00)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: medbox.com dan 11.11 de proraso tıraş fırçası sipariş etmiştim. Parayı çektiler sonra elimizde yok para iadesi yapıcaz dediler, 1 ay geçti hala iade yapılmadı. En az 5-6 kere aradım sallıyolar. Bu tarz bilinmedik sitelere dikkat etmekte fayda var komşular.
Yazık böyle durumlara işte. Sağlık olsun dışında denecek pek birşey yok 5-6 aramada iade yapmadıysalar. Böyle küçük işletmeler bir bir bitiyor, neden? Nedeni net!

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Nitelikli dolandırıcılık suçunu oluşturur. Bir şikayet dilekçenize bakar. Sonra onlar sizin pesinizde koşar.
yaşam bir zevktir
(14/12/2018, Saat: 00:13)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nitelikli dolandırıcılık suçunu oluşturur. Bir şikayet dilekçenize bakar. Sonra onlar sizin pesinizde koşar.
Bir kişi de değil 2 kişi oldular. Siteyi ilk kez duydum doğrusu.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu siteyi öneren benim. Benim önermemle mağazadan birkaç kişi daha alışveriş yaptı. Arkadaşlarımın forum dışı olduğunu belirtmek isterim.

Medbox şubeleri Ankara'da üçü de önemli alışveriş merkezlerinde yer alıyor. Satılan ürünler bilinmedik markaların satıldığı bir yer değil.

Normalde yüzüne bakılmayan/görevlilerin tıraş malzemelerini bile bilmediği (bence bu onların ayıbı değil genel anlamda dünyada rağbet görmemesi nedeniyle bilgi sahibi olan çok az) bir şirketin çok büyük bir indirim yapması nedeniyle ürünler hızla tükendiğinden satış iptali gibi bir durum söz konusu olmuş olabilir.

E-ticaret konusunda sınıfta kaldılar. En kısa zamanda iadelerinizi alırsınız umarım.
Benim kendilerinden cokca alisverisim oldu. Herhangi bir sorun yasamadim. Bir siparisimi iptal ettim, sorunsuz iade aldim. Bir urun eksik geldi, hizlica telafi ettiler.

E-ticarette biraz acemi olduklarini dusunuyorum fakat dolandirici olduklarini dusunmuyorum.
Medbox Ankara'nın önemli alışveriş merkezlerinde mağazaları olan bir sitedir. Sanırım internet alışverişinde çok da deneyimli değiller. Ben de çok sayıda Proraso krem, sabun ve losyon aldım. Hepsi parça parça gecikmeli de olsa geldi. 4 siparişi peş peşe ayrı günlerde verince sanırım karıştırdılar. Proraso sandal losyon gelmeyince aradım kendilerini. Bütün diğer birimlerindeki bütün prorasoları bir araya getirdiklerini ama siparişlere yetişemediklerini söylediler. Sandal losyonun ellerinde kalmadığını yerine yeşili isteyip istemediğimi söylediler. Kabul edince hemen gönderdiler.

Arkadaşlar Medbox'a güvenebilirsiniz, öyle dandik bir firma değil ama, sanırım ciddi indirim olunca bir yığılma oldu, internet alışverişi konusundaki yetersizlikleri bununla birleşince böyle sorunlar yaşadık.

Bütün çeşitlerini aldığım prorasoya normalde ciddi paralar veremezdim. Yaptıkları güzel indirimle sahip oldum. Siparişlerde sorunlar olabiliyor. Müşteri hizmetleri o konuda yardımcı oluyor. İçiniz rahat olsun.
bir anda gelen cevaplar karşısında çok şaşırdım kesinlikle dolandırıcı değiller ben sadece mağazadan aldığım için ve mağazada sadece ankara’da olduğu için interneti önerdim. @Mehmet_G komşum durumu açıklamış bir anda %50 yapınca elindeki proraso sabun 19 lira oldu haliyle insanlar saldırdı diye düşünüyorum en azından ben etrafıma aldırdım bir dünya.
e-ticarette sınıfta kaldıklarını öğrenmiş olduk.
bu arada şikayet diye bir olay kalmadı artık komşum, bir limiti var 5-6 bin lira civarında, bu limiti aşmadığın alışverişlerini avukata vermene gerek yok ve masraf yapmadan e-devletten başvurunu yapıyorsun tüketici hakem heyeti tak diye karar veriyor. 10 dakikanızı almaz, hemen başvurun işiniz hallolsun ve derslerini alsınlar. 1 ay bekletmek olmaz. sahibinide tanırım ikaz edeceğim.
Be A Gentleman...
Dun telefondan fazla yazamadim. Simdi daha rahatim. Ben de firmayi @Mehmet_G den duyup black friday haftasinda siparis verdim.

Hemen ertesi gunu ikinci bir siparis daha olusturdum fakat yanlis urun aldigimi farkedip kendilerini aradim. Aninda siparis iptal olup ertesi gune ucret iadesini yaptilar. Akabinde dogru urunlerle yeni bir alisveris yaptim.

Yogunuklarindan dolayi kargolarin ulasmasi birkac gun gecikti. Hatta iptal ettigim urunleri de gondermislerdi Smile

Bir kutudan da aldigim balsam cikmadi. Arayip belirttigimde, indirimden dolayi cok fazla siparis aldiklarini, yer yer olmayan urunleri sattiklarini itiraf ettiler Smile Benim aldigim balsami yuksek fiyattan temin edip, farki yansitmadan gondereceklerini soylediler ki kabul etmedim. Ellerinde ne varsa onu gondermelerini istedim ve ertesi gunu ulasti. Telefonla da ulasamama sorunu yasamadim hic.

@mimaras @Gentleman merak etmeyin dolandirilmadiniz. Sadece biraz acemiler. Ben de minik problemler yasadim ama hizlica cozduler.

Not: Firma ile hicbir baglantim yoktur.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: