Tirasta Turk Markalari
@dikdik_s komşum, bu sabunu yapmak bana terapi gibi geliyor. Stres atıyorum, siz degerli komşularıma faydam da oluyorsa ne mutlu bana. Keşke daha iyilerini yapabilsem daha cok etkinlik acabilsem, daha cok komşuma ulasabilsem. Güzel olan tarafı sizlerin begenmesi, taktir etmesi inanin yapım aşamasındaki yorgunluğunu unutturuyor bana. Birde kopuk fotolarını gorunce insan cocuk gibi seviniyor.Smile
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(22/12/2018, Saat: 15:50)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab

Ne demek komsum tabiki de olacak sizin linkte, hemde bir komsu olarak gururla paylasırız. Gecmiste bazı kisilerle yasadıgımız tartısmalar yanlıs anlasılıyor, biz DIY culara veya kendince bir seyler yapmaya calısanlara her daim destek veririz yeter ki icten olunsun, olundugundan farklı kurumsal bir kimlik gibi ben ozelim havasında olunmasın. Marka ismi gibi baslık atıp, kuzucuklar siz istediniz, kıyamadım yaptım gibi bir havada olunulmasın, veya buyuk bir firma ekibi olarak gelinip acıklamalar imzalar atılıp, ben evde icinde et sut olmayan sabun yapıyorum kocamda cok begeniyor siz daha ne konusuyonuz a baglanmasın mevzu. Smile Anlatabiliyormuyum.  
İcten olalım gorundugumuz gibi olalım, yada oldugumuz gibi gorunelim. Yasadıysak benzer sıkıntılar bence cıkıs noktası hep burası oluyor ozet olarak.
Saygılar sunar icimizden bu tarz yapılan tum girisimlerin ve komsuların basarılarının devamını dilerim.

Pek katilmiyorum. "Kurumsal" diyip geciyoruz ama kurumsal kelimesinin icini doldurabilmek hic kolay degil.

kalite standardi yakalamak ve ayni kaliteyi surdurmek, musteri memnuniyetini optimum seviyede tutabilmek, mevcut lojistik aglarina dahil olabilmek (kendi lojistik agini olusturmak bira hayalcilik olur), reklam - pr calismalar, en onemlisi de ar-ge calismalari. Bu saydiklarim ciddi para, zaman, emek, sabir kan ter ve gozyasi ister.

Zaten DIY ile kurumsal yapilari karsilastirmak dogru olmaz haksizlik olur. sabun linklerini inceledigimde "surdurulebilir bir yapi ve kalite taahhudu" dememim sebebi yukarda anlattigim kriterlere sahip urun olmamasiydi.

DIY candir, canandir. Bir arkadasimizin veya kendimizin amatorce urettigi urunu kullanmanin keyfi cok baska tabi. burayi ayri tutuyorum. Cocuklugumdan beri akvaryum merakim vardir. son 9 - 10 senedir hem kendi akvaryumlarimi hem de arkadas es dostun akvaryumlarini kendim yaparim. cok zor bir is degil acikcasi. yalniz acilma sizinti olursa diye de kenarda bir eheim proxima'mi her zaman bulundururum. demek istedigim sey bu.

yalniz DIY ile kurumsal yapi arasindaki fark su; arkadasinizin yaptigi sabunda ikinci parti cok civik veya cok sert cikarsa "hay allah canin saolsun dur su kenarda bir kutu wholly kaw olacakti" diyebilirsiniz. bilirsiniz ki wholly kaw'da surpriz olmaz. olsa bile cok kisa surede alisik oldugunuz kusursuz urunle degisim yapabilirsiniz.
@volkanslim

Komsum katılmıyorum demissiniz ama benim bahsettigim mevzu ile sizin yaptıgınız acıklama farklı seyler. "Kurumsalla DIY cıyı karsılastıran" yok.
DIY cı numaradan benim sertifikalarım var deyip, imza olarak kurumsal ekip imzası atıp, ozel musteri kitlesi olan cok ozel acaip bir kurumsal firmayız gorunumu verip, isin sonunda evinde kendince birsey yapan tekil kisi cıkması durumunu bahsediyoruz. DIY cı ise abartmaya gerek yok seffaflıkla DIY ciyim kardesim, elimden geldigince birseyler yapıyorum desin, basımızın ustunde yeri var, Efrasyap komsum en guzel ornegidir. İleriki zamanda olasıdır, bu ise kendini verip profesyonel olacam derse onu da sonuna kadar desterleriz o ayrı. Yeter ki icten olunsun, maske takmaya gerek yok, oldugumuz gibi gorunelim.
Ben 14 15 kişiyi geleneksel trasa başlattım öğrenci yurdunda. Öğrencilerin parası yok ve ucuza tıraş olmak istiyorlar. Teker teker öğrettim. 20 ser lira aldım. Hepsine Yuma, derby usta, derby krem ve ucuz bir fırça aldım. 2 kişi hariç hepsi memnun. Diğer 2 kişi ise bileti yamuk tutan yumadan muzdariplerdi. Onlara da düzgün tutan aletler aldım. Yuma+krem+jilet+fırça 11 liraya geldi. Kişi başı 9 lira da karım oldu Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Minimalizm onur98 231 105,815 22/05/2021, Saat: 21:59
Son Yorum: siralexf
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,229 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Türk tıraşının mucidi posicor 15 9,336 19/09/2017, Saat: 14:46
Son Yorum: pilotic
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,859 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,462 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,820 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: