Merhaba değerli abilerim
Hoşgeldiniz, erken bi yaşta bu keşfi yapmak büyük şans.jel dikkatimi cekti sadece ben mi kullaniyorum derdim Smile arada kullanırım madame coco nun jelini gerçekten başarılı,komşulara tavsiye ederim nemlendirme ve yatıştırıcı özelliği çok iyi. Keyifli tıraşlar

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/12/2018, Saat: 20:36)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoş geldiniz. Yazınızı keyifle okudum.
Kendinize biraz zaman tanıyın, çeşitli jiletler deneyin ve forumu bol bol okuyun. 6 ay sonra alacağınız keyif çok daha farklı olacaktır. Ayrıca  tıraş öncesi hazırlığınızı daha özenerek yaparsanız, yeni başladığınız için yaşayacağınız tahrişleri minimuma indirmiş olursunuz.
Tekrar hoş geldiniz diyelim, saygılar.

Hoşbuldum komşum. Zevkle okuduysanız ne mutlu bana. Bu işin kısa sürede öğrenilmeyeceğini ne yazık ki öğrendim. Çok sabırsız bir insanımdır. Sakalım uzasında bir an önce tıraş olayım diye can atıyorum. Şuan elimde 7 çeşit jilet var ve tavsiyeniz doğrultusunda daha da çeşitlendirmeyi düşünüyorum. Forumu uzun süredir takip etmekteyim fakat daha okumam görmem gereken çok şey var. Zamanım yettiğince incelemeye araştırmaya çalışıyorum. Tıraş öncesi hazırlık olarak yaptığım tek şey duştan sonra tıraş olmak ve yüzümü ılık suyla yıkamak fırçamı sıcak suda bekletip iyice yüzüme masaj yaparak köpürtmek. Pre shave kullanmayı düşündüm fakat üniversite öğrencisi olduğum için ekonomik olarak çokta masraf çıkartmamak açısından onu biraz erteledim. Yoksa bir proraso Sanda almayı çok istiyorum. Güzel yorumunuz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

(19/12/2018, Saat: 21:49)Mpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, erken bi yaşta bu keşfi yapmak büyük şans.jel dikkatimi cekti sadece ben mi kullaniyorum derdim Smile arada kullanırım madame coco nun jelini gerçekten başarılı,komşulara tavsiye ederim nemlendirme ve yatıştırıcı özelliği çok iyi. Keyifli tıraşlar

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoşbuldum komşum. Jeli cidden çok beğeniyorum. Tam bana göre fakat biraz yapış yapış yapıyor. Ama o da bir süre sonra geçip yumuşacık yapıyor. Ferah çok güzel kokusu var salatalığa benziyor. Kuru ciltlerde nemlendirmesi yeterli gelmeyebilir ama verdiği ferahlık temizlik hissi bile kullanılması için yeterli. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
(19/12/2018, Saat: 21:21)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbuldum. Bunu demenize biraz şaşırdım çünkü genelde sakalı yumuşattığı için duş sonrasını çok tavsiye ederler ama deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkür ederim. Fakat duş sonrası tıraşı neden tavsiye etmiyorsunuz batık olayından dolayı mı?

Amaç sakalı dikleştirmek duş sonrasında hem cild hemde sakal yatıyor böyle olunca ( sıcaktan dolayı cild zaten hassas pozisyonda ) makinayı bastırmak zorunda kalıyorsunuz bundan dolayı batık tahriş kaçınılmaz oluyor . Bu durum herkeste aynı etkiyi göstermez ama benim gözlemim hep bu şekilde . Domuz Fırçanızı sıcak suya koyun ( kaynamış su değil kılların uçlarını yakarsınız ) en az 1 dakika boyunca yüzünüzde çalışın ondan sonra acele etmeden bastırmadan sakallarınızın çıkış yönünü bilerek tıraşa başlayınız . Tıraş sonu yüzünüzü soğuk su ile durulayınız . Kolonya yada AS yüzünüz ıslakken sürünüz .
(19/12/2018, Saat: 21:25)Erkan_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Hüseyin İbiş Hoş geldiniz .

Hoşbuldum komşum
Aramıza hoş geldiniz komşum
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(20/12/2018, Saat: 01:04)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramıza hoş geldiniz komşum

Hoşbuldum komşum. Acaba yakın zamanda bir sabun projeniz var mı eğer varsa bir tane edinmek isterim.

(19/12/2018, Saat: 21:58)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amaç sakalı dikleştirmek duş sonrasında hem cild hemde sakal yatıyor böyle olunca ( sıcaktan dolayı cild zaten hassas pozisyonda ) makinayı bastırmak zorunda kalıyorsunuz bundan dolayı batık tahriş kaçınılmaz oluyor . Bu durum herkeste aynı etkiyi göstermez ama benim gözlemim hep bu şekilde . Domuz Fırçanızı sıcak suya koyun ( kaynamış su değil kılların uçlarını yakarsınız ) en az 1 dakika boyunca yüzünüzde çalışın ondan sonra acele etmeden bastırmadan sakallarınızın çıkış yönünü bilerek tıraşa başlayınız . Tıraş sonu yüzünüzü soğuk su ile durulayınız . Kolonya yada AS yüzünüz ıslakken sürünüz .

Çok yatık bir sakalım yok ama bazı bölgelerde fazla yatık gibi. Zaten hassas ciltten muzdaribim ve bunun için soğuk su önerilerini okumuştum ama ne yazık ki daha denemedim. Fakat yakın zamanda dediklerinizi kesinlikle deneyeceğim hatta şuan 2 günlük bir sakalım var denemek için güzel bir fırsat. Sanırım birazdan tıraş olurum ve deneyimlerimi sizinle paylaşırım.
Domuz fırçamı min 10 dakka sıcak musluk suyundan bekletiyorum. Doğal kıl olduğu için kaynar suya koymak pekte akıl karı gelmediği için yapmadım. Ama o 1 dakika yüzde çalışma meselesini ne yazıkki yapamıyorum kıllar biraz sert ve batıyor. İlk aldığım zamana göre bir yumuşama olsada daha vakit var gibi gözüküyor yoksa yüzde köpürtme yapmayı denemek istiyorum.
Sakallarımın çıkış yönünü az çok tayin etmiş bulunmaktayım fakat bazı noktalarda çok ani dönmeler değişmeler oluyor yön değiştirerek hallediyorum fakat bazende noktasal olduğundan çok umursamıyorum. Tıraş sonrası olarakta soğuk musluk suyu ile duruladıktan sonrasında şap sürüp 1 dakika bekliyorum ardından yüzümü yıkayıp ıslakken kolonya ve aleovera jel sürüp bitiriyorum. Tahriş, jilet yanığı ve kesik olan yerlere de biraz bekleyip çok az hametan sürüyorum. Eğer tıraşım çok sıkıntılı geçmişse tüm yüzüme sürdüğüm bile oluyor ama az sürüyorum çünkü yağlandırması çok fazla.
(20/12/2018, Saat: 08:43)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbuldum komşum. Acaba yakın zamanda bir sabun projeniz var mı eğer varsa bir tane edinmek isterim.
Bekliyoruz. Hep birlikte bekliyoruz. Smile
O sabun eninde sonunda bu yüzde köpürecek.. Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Sizi sakallı gezmekten kurtarıp foruma kazandıran kişiye de ayrıca teşekkürler Smile
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Hoş geldiniz komşum güzel bir giriş yapmışsınız keyifle okudum bende.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı