Herkese Merhaba
Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza bir süre önce katıldım. Aslen Konyalı olup doğma büyüme Ankaralıyım. Bir süredir de Samsun'da ikamet ediyorum. Yaşım 37, eşim ve 6 yaşında bir oğlum var, ellerinizden öper Smile

Geleneksel tıraş yöntemine geçişim ise bir arkadaşımın yoğun tavsiyesiyle oldu. Aslında yıllar yıllar önceki ilk tıraş deneyimlerim de geleneksel yöntemle başlamıştı. Sonra üniversite döneminde kartuşlu sisteme geçince, geçiş o geçiş idi. Bu sene de bahsettiğim arkadaşın tavsiyeleri beni bu kulvara sürükledi. Aslında kendisi son derece bilinçli bir şekilde bana videolar izletti, neredeyse her gün ürünleri gösterdi, bu tıraş modelinin ne kadar iyi olduğunu ballandıra ballandıra anlattı Smile Ben de zamanla kendim de merak edip kendim de internette araştırma yaparken buldum kendimi Big Grin Bir ara heves ettim, bir ara da arkadaşa sinir olup içimden "amma ısrarcı yahu" dediğim oldu. Tam bu defteri tamamen kapatmak üzereydim ki, bir gün yine sistematik ama samimi bir tavsiye yağmuruna maruz kalınca bir anda alacağım ürünleri sepetime ekleyip sipariş vermişken buldum kendimi Wink Aslında şimdi geriye bakıyorum da, iyi ki yaşanmış bu süreç.

Razorus sitesinden bir geleneksel tıraş başlangıç seti aldım o vakit. Setin içeriği Feather Popular tıraş aleti, Frank Shaving karma kıllı fırça ve Bic marka beşli jilet ve Arko tıraş sabunu idi. İlk tıraşımda tahmin edileceği üzere ufak kesikler, kızarıklıklar vs. oldu ama sonuçta gerçekten çok daha iyi bir tıraş deneyimi hissettiğimi anımsıyorum. Forumu da o sıralar keşfettim. Üye de oldum o zamanlar ama daha çok okuyucu modunda takıldım. Gerek forumda gerekse arkadaşın öğretileriyle diğer jiletleri de öğrendim ve birçok jilet markasından sipariş ederek onları da deneyimledim. Arko tıraş sabunu ve Nivea tıraş kreminden başka bir ürün de denemedim. Ha ilk başlarda o klasik kartuşlu dönemden kalma tıraş köpüğünü de denedim nasıl olacak diye, ama sanki biraz garip oldu Tongue

Fakat ara ara gelgitlerim de oldu. Yani fazlaca kızarıklık sorunu yaşarsam, acaba kartuşluya mı dönsem sorunsalı yaşıyorum. Özellikle sol yanak ve sol boyun bölgemde, üçüncü perdeyi de tamamlamış olmama rağmen sakal hayaletleri kalıyor. Hayalet dediğim, hani elinizi yüzünüzde son bir gezdirirsiniz de sakal zerrecikleri hisseder ve onları da son düzeltme ile alırsınız ya, işte düzeltme sonrası dahi o kalıntılar devam ediyor. Acaba sakal çıkış yönünü ve açıyı mı ayarlayamıyorum diye şüphe de ediyorum ama her türlü versiyonu (sağdan sola, soldan sağa, yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı kombinasyonlar ve ayrıca tüm çapraz kombinasyonlar) denediğim halde bu sorunu yaşayabiliyorum. Eğer illa orasını yok etmek istersem de son perde uzuyor, böyle olunca da çizik, tahriş, kızarıklık artıyor. Malum arkadaş bana Edwin Jagger DE89 alırsam daha verimli sonuçlar elde edebileceğimi ısrarla söyledi fakat fiyatının en uygunu 180 lira olduğu için o kadar masrafa girmek istemedim. Alternatif bir alet daha olsun diye, aliexpress'ten Merkür'ün muadili bir Qshave alet sipariş ettim. Şu sıralar ara ara onu deniyorum, daha tam alışamadım. Zira tahriş etti ilk deneyimlerimde. Son denememde ise daha iyi sonuç aldım.

Şu sıralar da yeni bir fırça almak üzereyim. Jaguar'ın 236 ve 604 modelleri arasında kaldım, sanırım 236'ya daha yakınım. İşte böyle dostlar. Biraz uzun bir tanışma mesajı oldu, eğer sabredip buraya kadar okuyabildiyseniz ne mutlu bana. Herkese tekrar merhabalar...
So far so good..
Hosgeldiniz komsum.
Keyifli vakitler dilerim.
Qshave ile en dusuk ayarda olun bir sure, alistiktan sonra ayarlarini yukseltmenizi tavsiye ederim.
Tahrissiz tiraslar dilerim
Elinize sağlık sonuna kadar okudum. Gayet güzel bir giriş olmuş foruma. Futur klonu ile tahriş çok zor bence komşum. Açıda sıkıntı olabilir mi?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Foruma hoşgeldiniz komşum, keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle. Tahrişsiz tıraşlarınız olsun.
"A Samurai always wears two swords."
Hoş geldiniz.
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz komşum
Hoş buldum komşular, teşekkür ederim

@FearOfATG üstat olabilir benim de aklıma gelmiyor değil. Cildim de pek hassas, en ufak olumsuz durumda bile hemen tepki gösteriyor
So far so good..
Foruma hoşgeldiniz komşum, keyifli tıraşlarınız olsun.
@ahbap Hoş geldiniz komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 884 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 822 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,655 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 666 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 720 22/05/2023, Saat: 17:13