Tierra Mia Organics Tıraş Sabunu
Thumbs Down 
Merhaba Arkadaslar,

Yeni yila bir hafta kala ve tam noel aksaminda sizlerle doya doya bir sabun paylasimi yapmak istedim  Fırça , lakin sonuc cok olumlu olmayinca ister istemez kisa kesmek durumunda kalacagim sanirim. Aslinda gida haric organik urunlerin cogu zaman gereksiz ve dusuk performansli olabilecegi gibi bir onyargim var.

Elimdeki urun esimin surekli alisveris yaptigi https://www.iherb.com/' dan alindi. Itiraf edeyim, shipping bedava diye, sadece deneme amacli almis bulundum. 75 gram'lik urun $5'a satiliyor. Tamamen dogal iceriklerden mamul. Zira birinci icerik pastorize edilmemis keci sutu. California'da kucuk bir aile ciftliginde uretilmis: https://www.tierramiaorganics.com/

25i2ioi.jpg

Kalibi pakedinden cikarir cikarmaz sirasiyla tarcin, karanfil, muskat, ve vanilya kokulari hemen farkediliyor. Ama daha bir yakindan koklayinca dibi tutmus sut ve zeytinyagi kokularini da aldim. Sabun basit bir karton kutuda gelidiginden bunu kullanmak uzere $2'a yeni yil ve noel ruhuna uygun, okseotu temali bir kap aldim. 3 inch capindaki kap bu sabun icin ozellikle uretilmis gibi uydu. Aslinda MWF ve Tabac gibi pek cok refill de 3 inch oldugundan, daha sonra baska sabunlarla kullanilabilir.

35ivxv6.jpg

Organik sabuna sentetik firca yakismaz diye dusunup, bizim eski mini domuz Omega 10275'i aylar sonra goreve cagirdik. Uzerine iki kasik kadar sicak su ilave ettigim sabun kolayca kopurdu.

2agjgua.jpg

Ama asil hayal kirikligi yuzde kopurtme esnasinda basladi. Sabunu once hafif islatarak, daha sonra kuru olarak dakikalarca yuzumde kopurtmeye calistim ama nafile. Sabun her seferinde kremamsi bir tabaka yerine ince bir kopuge donustu. Tekrar yukledim, tekrar yukledim, ama olmadi. Kuru yuklemede biraz daha iyi sonuc almis olsam da, sitedigim kivama gelmedi. Hizlica iki perde tahrissiz trasimi oldum ama yuzumu koruyan kopuk degil, sabunun yuzumde biraktigi yagli tabaka oldu.

Belki icine don yagi katilmaliydi ama bu sevgili kecilerini ailelerinin bir parcasi gibi goren sevgi pitircigi Californiali vegan kardeslerimizin yapacagi bir is degil sanirim. Kecilerin yanina 3-5 koyun alip tallow yapsalar bu adeta asure gibi, tarcinli kazandibi gibi kokan (itiraf edeyim sabunu fircaya yuklerken bir isirik alasim geldi) sabunlari bizleri mutlu edebilirdi. Keske bu sabun onyargilarimi degil de yuzumu oksasaydi, ben de geleneksel trasta organik ufuklara yelken acsaydim...

Sonuc: cildi kurutmayan guzel bir yuz sabunu.

Hepinize iyi yillar.
Komşum inceleme için teşekkürler.

Zeytinyağı sabunlarda kullanılır ve cilt için de iyidir ancak sabunun hacimli köpük yapmasını törpüler. Her tıraş sabunu (Ör: MWF, Ogalala) bizim kullandığımız ürünler gibi kremsi köpük yapmıyor ancak ileri seviye kayganlık sağladığı için yine de güzel tıraşlar çıkarılabiliyor. DE kullanımı için olmasa bile kartuşlu sistemler için daha kullanışlı olabilir bu sabunlar.

Yanık süt kokusu, bazı oluşturmak için keçi sütünü Sodyum hidroksit ile karıştırılırken aşırı ısınmasını engelleyememekten olabilir. Sütü karartır ve yanıksı bir koku verebilir. Fakat keçi sütünden alınacak performansı etkilemediğini okumuştum. Yani koku harici başka olumsuz etkisi yok(muş).
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
İyi mal emin olun firma yeni dahi olsa tıras piyasasında bir sekilde biliniyor duyuluyor. Tabula Rasa, Wolly, Declaration vs. bunlar eski firmalar degil, ama urunleri kullanıcıları tarafından begenilince, kulaktan kulaga kendilerine tıras dunyasında hızla yerini buluyorlar.
Hadi Geltiri gec komsumdan önce duymamıstık, Shavenook, DamnFineshave, Badgerblade,Shaveden vs.. binlerce amerikalı, binlerce avrupalı kullanıcının oldugu forumlarda varmı Tierra Mia, olumlu yorumlar vs. aldıgını goren varmı.
Sutlu mu seversin kardes, Savoniere du Moulin neden onca sutluyum diyen arasından adı sivrilip markası oturuyor, ismi cok tekrarlanınca kısaltmasını alıyor (SdM), var demek bir farkı. Etsyde veya bizde bir suru bu tarz artisian marka var, hepsininde bir sekilde kullanıcısı vardır, ama tıras dunyasına adını duyurmak oturmak icin biraz daha fazlası gerekiyor. Secimlerinizi tıras dunyası isimlerinden yaparsanız bu tarz denemelere bosa para gitmez.
Komsuma tekrar iyi niyetle denemesi ve incelemesi icin tesekkur ederiz.
Evet, komsular, alirken daha boyle tirt cikabilecegini tahmin ediyordum, review yazmak icin aldim desem yeridir. Bir de basligi "Tierra Mia" diye duzeltebilir miyiz, yanlis yazmisim, ne olur ne olmaz belki baska bir komsumuz niyetlenir de basligi okur vazgecer ileride...
@Southwestern komşum inceleme için ve açıksözlülük ile yazdığınız için teşşekür ederim .
@Southwestern Bey İncelemeniz için teşekkürler. Keyifle okudum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Yağı (Zeytin yağı ile tıraş) KUDEN 18 32,458 31/08/2020, Saat: 21:05
Son Yorum: tiffanygt
  Doğal Traş Sabunu Yapımı trache 21 43,211 15/12/2019, Saat: 18:22
Son Yorum: barefixxe
  Kiss my Face Tıraş Ürünleri trache 16 28,548 22/08/2019, Saat: 01:34
Son Yorum: Ratiere
  Doğal ( All Naturel ) Tıraş Kremleri ihtilaf 10 16,671 24/04/2019, Saat: 23:51
Son Yorum: solidas
  "The Sabun" tıraş sabunu linguist 103 164,819 14/03/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: ckeskin
  SAB-TIRAŞ SABUNU emiriko 27 42,563 04/05/2016, Saat: 22:07
Son Yorum: brkdmn
  SaffHayat Bitkisel Tıraş Sabunu mavi 30 49,857 30/01/2015, Saat: 23:29
Son Yorum: Hasan Ali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: