Tahriş Problemleri
Merhabalar..

Hemen konuya girim.. Ne kadar ön hazırlık,düzgün sabunlama,sonrasında krem ve şap kullansam da, dudağımın hemen kenarlarındaki tahrişi asla engelleyemiyorum..
İlla ki beyaz uçlu ufak sivilceler çıkmakta.. Akabinde o bölge karartı oluşuyor..Ta ki 3 güne kadar anca oturuyor cilt..

Tavsiyeniz nedir o bölge için ?
her perdede bastırmadan ve jilet dolmadan ilk oraları alın
her perdede aynı yerden ıkıncı kez gecmeyın
aynı yere onlarca kez süre süre tıraş etmek yerine her perdede azalmasını sağlayın
gün aşırıdan dah uzun sürede tıraş oluyorsanız once makine ile sıfıra yakın tıraşlayıp sonra jiletle kesin (ustura için bu gereksiz)
traş bitince yüzünüzü yıkayıp ıslak yuzunuze şap sürün
ekipmaları toplayıp fırçayı yıkadıktan vs sonra (bekleme yerine) yüzünüzü tekrar yıkayın
traş sonrası salisilik asit + alkol karısımı bir urun kullanın
en ucuz yolu tras kolonyasının ıcıne aspirin ezip atmak (tend skin muadili)
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bunları deniyeceğim..
1 şişeye 1 aspirin mi fayda edecek ?[/align]
50ml kolonyaya 1000 mg aspirin.
Yani McOrco bana da böyle tavsiye etti ve boyun bölgesinde gerçekten iişe yaradı.
(07/10/2011, Saat: 03:46)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunları deniyeceğim..
1 şişeye 1 aspirin mi fayda edecek ?[/align]
şu kolonyağı kokusuna özelikle de tütün kokusuna bayılıyorum.Smile ama kolonyağını nekdara seversem de bir oadar da korkuyorum,göze değer veya bir şekilde içeceğe falan karışır diye,böyle çok kör oan var çünkü Undecided
Salsil jel alin eczaneden, tahris olan bolgeye uygulayin.
Bug 
İşte en büyük sorunum: Tahriş ve sivilce. Sakallarım yer yer ters ve yan çıkıyor özellikle sağlı sollu olarak çene yanları ve altları. En son bi mantic59 videosu izlediğimde onun yaptıklarının aynısını yaparak 3 perde tıraş olmustum(düz-ters-çapraz) suratım acı ve kabarıklar içindeydi. Sürekli aynı şeyle karşılaşıyorum. 2 perde olayım diyorum, düz-çapraz geçsem de bir sürü kalıntı kalıyor. Özellikle çene bölgesinde ve yanlarda boyunla birleştiği yerlerde. Tersten alsam her tarafım kızarık ve sivilce içinde kalıyor. Bugün de aynısı oldu. Yüzüm de sivilceler ve kabartılar ve buna rağmen sinekkaydı değil.Huh Ne yapmam lazım hem yüzümdeki sakalı alamıyorum hem de çok hassas-kuru bir cilde sahibim. Diğer bir seçenek bayağı acemiyimTongue
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(29/11/2011, Saat: 00:54)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte en büyük sorunum: Tahriş ve sivilce. Sakallarım yer yer ters ve yan çıkıyor özellikle sağlı sollu olarak çene yanları ve altları. En son bi mantic59 videosu izlediğimde onun yaptıklarının aynısını yaparak 3 perde tıraş olmustum(düz-ters-çapraz) suratım acı ve kabarıklar içindeydi. Sürekli aynı şeyle karşılaşıyorum. 2 perde olayım diyorum, düz-çapraz geçsem de bir sürü kalıntı kalıyor. Özellikle çene bölgesinde ve yanlarda boyunla birleştiği yerlerde. Tersten alsam her tarafım kızarık ve sivilce içinde kalıyor. Bugün de aynısı oldu. Yüzüm de sivilceler ve kabartılar ve buna rağmen sinekkaydı değil.Huh Ne yapmam lazım hem yüzümdeki sakalı alamıyorum hem de çok hassas-kuru bir cilde sahibim. Diğer bir seçenek bayağı acemiyimTongue

Sana kibar karakterli bir makine ve jilet lazım. Cildin kendine onarana kadar bir süre tıraş olmayı kes ya da 2-3 günde bir' e düşür. Sivilce ve tahriş cildini tıraşa iyi hazırlamaan, keserken falza baskı uygulaman, çok dik açıyla kesim yapmak, aynı yerden çok fazla geçerek kazıman gibi durumlardan olabilir.

Aynı yerden sadece iki kere geç. Elin tüy hafifliğinde olsun. 1 hafta sadece tek perde aşağı al. Sinek kaydı tıraştan önce tahrişsiz tıraş olmayı öğren. Tüp köpük, jel kullanıyorsan bırak ve bir fırça ile krem al. Tıraş sonrası şap ve iyi nemlendirme özelliği olan bir balzam kullan. Tıraş olurken kesme açısını 30 dereceden fazla tutma. 45 ve fazlası çok tahriş eder. Tıraş öncesi sakallarını sıcak su ve köpükle iyice yumuşat. Bunlara uyarsan bir problem kalmayacaktır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(29/11/2011, Saat: 01:52)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sana kibar karakterli bir makine ve jilet lazım. Cildin kendine onarana kadar bir süre tıraş olmayı kes ya da 2-3 günde bir' e düşür. Sivilce ve tahriş cildini tıraşa iyi hazırlamaan, keserken falza baskı uygulaman, çok dik açıyla kesim yapmak, aynı yerden çok fazla geçerek kazıman gibi durumlardan olabilir.

Aynı yerden sadece iki kere geç. Elin tüy hafifliğinde olsun. 1 hafta sadece tek perde aşağı al. Sinek kaydı tıraştan önce tahrişsiz tıraş olmayı öğren. Tüp köpük, jel kullanıyorsan bırak ve bir fırça ile krem al. Tıraş sonrası şap ve iyi nemlendirme özelliği olan bir balzam kullan. Tıraş olurken kesme açısını 30 dereceden fazla tutma. 45 ve fazlası çok tahriş eder. Tıraş öncesi sakallarını sıcak su ve köpükle iyice yumuşat. Bunlara uyarsan bir problem kalmayacaktır.
İşim dolayısıyla her gün tıraş olmak zorunlulugum var. Keşke dediğiniz gibi yapabilsem. Tıraş hazırlıgı ve sonrası konularında dediklerini yapabildiğim kadar yapıyorum aslında. Blogunu önceden okudugum için şapım bile var. Çoktandır kullanıyorum. Arko sabun- domuz kılı fırçam da var. Ama sinekkaydıdan önce tahrişsiz tıraş olmayı denemek mantıklı. Önerini uygulayacağım üstad, kibar karakterli makine ve jilet dedin ama ben de zaten shark jiletler ve wilkinson var. Artık tek perde aşağı alırım her sabah yüzüm biraz toparlanana kadar. Çünkü cildim hem kuru hem hassas hem de lanet sakallar ters-yamuk, her biri bir taraftaBig Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
senin yollarından geçen biri olarak kesin tavsiyelerim lordunkine benzer olacak. bir kere sinek kaydı ve ters tıraş için kesinlikle acele etme. tekniğini kendi yüzüne göre geliştirmeye ve tahrişsiz tıraş olmaya bak. burda dikkat etmen gereken en önemli noktalar, her perdede köpüğe özen göstermen ve sakallarının çıkış yönlerini iyi belirlemen. tabiki bastırmadan tıraş olmayı aynı yeri defalarca kazımamayı söylemiyorum bile. bu şekilde sakallarını iyice kısaltıp tahrişsiz tıraş olursan, tersten ne zaman alman gerektiğini sen hissedeceksin, yani bende öyle oldu. bir de şu var, şu an rahatlıkla üç perde ve tersten tıraş olabilirken, yinede her tıraşta tersten tıraş olmuyorum. her tıraşının sinek kaydı olmasına gerek yok bence, iş için iki perde tahrişsiz rahat bir tıraş yeterli. cildimizi fazla yormamakta fayda var

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,497 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,464 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: